Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за хидравличен крик тип "крокодил" на марка ROCKFORCE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за хидравличен крик тип "крокодил" на марка ROCKFORCE

    Здравейте,
    Преди малко, докато си "щъкам" из "фейса"(facebook), попаднах на обява за хидравличен крик тип "крокодил" 3,5т на марка ROCKFORCE. Не знам дали марката има нещо общо с инструменти FORCE. Това са спецификациите на крика:
    Товароподемност: 3.5тона
    Минимална височина : 75мм
    Максимална височина 510мм
    Дължина на крика: 680мм
    Тегло: 32.5кг
    Бързо повдигаща двойна помпа
    (поне така пише на обявата)
    Цена: 190лв
    Продава се в магазин за инструменти в Пловдив. Прикачил съм снимка.

    Въпросът ми е някой ползвал ли е крик или въобще инструменти на тази марка. Порових се малко из интернет и открих етикет на комплект гедоре на същата марка (прикачил съм снимка). Според етикета се произвеждат в Тайван. Имат и сайт на руски (линк). Питам тъй като от доста време си търся хубав крик крокодил и съм на мнението "купи веднъж, плачи веднъж". Знам че инструментите от Тайван са качествени (ако наистина са от там), а и цената на тази обява е доста добра, даже да не кажа съмнителна. Магазинът няма сайт, има само фейсбук страница и телефон. Подобни крикове, както и инструменти на същата марка има и из други сайтове.

  • #2
    След още малко ровене из интернета открих малко повече информация за криковете. Инструментите може да се правят в Тайван, но криковете на ROCKFORCE се правят в Китай. На снимки на кутията на крикове от същата марка в обяви в ОЛХ пише, че са произведени в Китай от "TONGRUN". Същата фирма произвежда и крикове "Torin BIG RED Jacks". Освен това като напиша само серийният номер от криковете на ROCKFORCE в гугъл, ми излизат само крикове на Torin BIG RED Jacks със същият сериен номер. Предполагам качеството е същото, т.е. са от "добрите китайци".

    Еми... Отговорих си на въпроса. Модераторите могат да архивират темата ако желаят.

    Коментар


    • #3
      Нищо съмнително няма в цената. От 6-7 години ползвам Райдер за под 100лв., със същите параметри. Проблем - нула.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • turtey
        turtey коментира
        Редактиране на коментар
        100 лв преди 10 години и сега нямат нищо общо

    • #4
      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Нищо съмнително няма в цената. От 6-7 години ползвам Райдер за под 100лв., със същите параметри. Проблем - нула.
      Значи, тогава по-добре да си взема от българските китайци

      Коментар


      • #5
        Ако си от София, най добре иди при рускинята.
        (Която както всички знаем е арменка).
        На Сливница
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Ако си от София, най добре иди при рускинята.
          (Която както всички знаем е арменка).
          На Сливница
          Това, магазин ли е? Има ли сайт? Не съм чувал за "рускинята", дали ще може малко повече информация.

          Коментар


        • #7
          От 3 години ползвам крик тип “крокодил“ от Кауфланд за 35 лв. на промоция .
          Проблеми не съм имал с него .

          П.П. Ако ми беше за професионална всекидневна употреба , най-вероятно не бих го взел .
          Но въпреки това и по разни гумаджийници съм го виждал в ежедневна употреба .
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #8
            Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
            От 3 години ползвам крик тип “крокодил“ от Кауфланд за 35 лв. на промоция .
            Проблеми не съм имал с него .

            П.П. Ако ми беше за професионална всекидневна употреба , най-вероятно не бих го взел .
            Но въпреки това и по разни гумаджийници съм го виждал в ежедневна употреба .
            Този клас крикове обикновенно повдигат най-много до 400мм. Ще ми се да е нещо по-високо и малко по-надеждно, тоест да има малко повече "жеуезо" вътре. И да е нископрофилно.

            Коментар


            • коко келеша
              коко келеша коментира
              Редактиране на коментар
              При тия мераци, приготви едни 5-600 лева и може да попаднеш на нещо читаво от дебела ламарина, тежащо 60-70 кила и вдигащо до около 80 сантима .

            • thedethwalker
              thedethwalker коментира
              Редактиране на коментар
              Е чакай сега, няма да вдигам тирове . Искам да е качествено, тоест отношението цена/качество да е по-малко или равно на 1(т.е. в полза на качеството). Бюджетът съм го ограничил до 200лв.

          • #9
            Първоначално публикуван от thedethwalker Преглед на мнение

            Значи, тогава по-добре да си взема от българските китайци
            Дали е по-добре, не знам. Доколкото помня моя го взех за нещо като 50-80лв. и просто върши това, за което съм го взел. 3.5 тона в сгънато състояние може и да е, но колкото повече се разпъва, толкова по-трудно му става. Вдига ми Тераното безгрижно, на мен повече не ми трябва.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #10
              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

              Дали е по-добре, не знам. Доколкото помня моя го взех за нещо като 50-80лв. и просто върши това, за което съм го взел. 3.5 тона в сгънато състояние може и да е, но колкото повече се разпъва, толкова по-трудно му става. Вдига ми Тераното безгрижно, на мен повече не ми трябва.
              Бях чел твои постове преди време пак на същата тема. Моделът който тогава си си взел вече го нямат. Имат подобни за 190лв. Крикове с характеристиките които съм описал по-горе за крика на ROCKFORCE обикновенно имат цена над 250лв, поради тази причина ми беше странна цената. Хубавото на криковете на Raider е че идват с 2 години гаранция. Не знам в Zimber Tools дали дават гаранция.

              Коментар


              • #11
                Мда и аз като попрегелдах сайтове, установих че сега цените са нагоре. Защо са 2 пъти нагоре, нямам идея. Вярно че го взимах с отстъпка, ама тя е била не повече от 10-ина процента, тоест пишем го без отстъпка 100лв.

                В същото време, при бутилковите не виждам такава драстична разлика от "едно време".

                ПП: В Zimber има един двутонен и един тритонен на около 100лв. Ако не се вреш под колата или като се вреш, ползваш стойки (моя случай), марката няма чак такова значение, стига височината на вдигане да ти отърва. Аз го взех без никакви особени очаквания откъм качество, но просто си върши работата и отдавна съм забравил за друго. Моя вдига достатъчно за да се окажат двете предни гуми във въздуха поне на 5см (и има запас - никога не ми е трябвало да го вдигам повече) и на мен повече от това не ми трябва.
                Последно редактирано от sparkybg; 09-03-20, 09:51.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #12
                  В Линкос имаше истински крикове.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #13
                    От няколко сравнения между неща на Lincos и китайщини, често значително по-евтини, при които разликата беше в боята и това че някои неща при едните са поцинковани, а при другите не са, малко по-умерено залитам по "маркови" неща от преди.

                    Потърсете в Google "EZ-TOOLS". Имато доста интересни неща, пращат с DHL на смешна цена и за 5 дни са тук. От там си купих кухия 20 тонен цилиндър, дето барабар с помпата и шипинга дойде на доста "по-интересна" цена от тукашните предполжения за същото, и нямам никакви забележки по отношение на качеството.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • sparkybg
                      sparkybg коментира
                      Редактиране на коментар
                      Онлайн пазарувам с дебитна карта. Така си плащам и тока, и телефона, и кабелната и.... квото се сетиш. 3 клика на мишката и нула загубено време.

                    • коко келеша
                      коко келеша коментира
                      Редактиране на коментар
                      Все тая как се казва картата - нямам никаква. Само в брой, на ръка или кеш

                    • sparkybg
                      sparkybg коментира
                      Редактиране на коментар
                      Щом те влече...

                  • #14
                    В момента използвам два ножични крика (тип жаба) по 2т за да повдигам колата и слагам стойки. Проблемът е че на "препоръчаното място за повдигане от производителя" не се събират и двете и обикновенно слагам криковете на външните надлъжни греди (препоръчаното място), а пък стойките на вътрешните надлъжни греди и ги оставям всичките. Криковете повдигат до 395мм. Предполагам звучи доста непрофесионално и примитивно, но за момента се справям без проблем, само дето малко бавно става повдигането. Искам обаче крик с който директно да повдигна колата, да кажем предницата (другото "препоръчано" мястото за повдигане е зад картера и е само за крик тип крокодил) и да сложа стойките на външните надлъжни греди (препоръчаното място). Така мисля, че ще е най-безопастно. Има някои по-евтини крикове като този от Кауфланд, но както казах повдигат до 350мм което е малко. Обикновенно ножичните крикове ги разпъвам над 350мм за да може стойките да не са на нулева степен. Това е цялата драма при мен.

                    Гледах в EZ-TOOLS (предполагам сайтът е ez-tools.eu) имат крик до 3т с максимална височина 460мм и тежи само 23кг, което означава че даже ще мога да го вдигна без да си чупя кръста. Цената с доставката до България е 186лв.
                    Гледах също в "El-Mashini" имат крик на китайския ROCKFORCE до 3т с макс. височина 475мм за 140лв. Изглежда компактен, само дето не пише колко тежи та им пратих имейл със запитване за масата.
                    В Lincos крикът 3т е 210лв. Тегло 34кг.
                    Този от ZIMBER за 100лв е интересен, вдига до 500мм. Интересно ми е колко тежи.
                    Минималната височина на всичките е над 130мм което не е чак такъв проблем, колата е висока.

                    ПП: този от ZIMBER за 100лв всъщност е до 410мм
                    Последно редактирано от thedethwalker; 09-03-20, 12:56.

                    Коментар


                    • #15
                      При рускинята се ходи на живо.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • коко келеша
                        коко келеша коментира
                        Редактиране на коментар
                        Това да не е рускинята, която едно време държеше магазин на ул. Малашевска, пред централните гробища?

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X