Обява

Свий
Няма добавени обяви.

електромагнитна маса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • електромагнитна маса

    От доста време ми попадат клипчета в нета за самоделки електромагнитни маси. Гледам, че се правят от трафове от микровълново печка и се чуда дали да не спретна една и аз такава или да се пробвам да сглобя една голямя за фрезата.
    Какво ще ме посъветвате? Стрява ли си да се занимава човек с тия трафове и дали ще има сила държи детаил здраво?!
    ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

  • #2
    Зависи за каква дейност ще я използваш,но за фрезоване категорично няма да държи.При шлайфане,ако по детайла има окалина,вероятноста при по-сериозно 0,1-0,15мм подаване да излети детайла клони към 100℅.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3


      В този случай го подпираш от двете страни с два кобалтови ножа . Какви ли не чудеса ми се налага да качвам на шлайфа .
      Последно редактирано от sek.1; 01-01-20, 08:58.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение

        В този случай го подпираш от двете страни с два кобалтови ножа . Какви ли не чудеса ми се налага да качвам на шлайфа .
        Някой път и това не помага.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          Зависи за каква дейност ще я използваш,но за фрезоване категорично няма да държи.
          Аз за фрезата искам да си направя една. На шлайфа имам велинградска, която работи с остатъчна магнетизация и е на 400в. А другите маси дето са на 110в са постоянно под напрежение. Са не знам кое е по-добре. Уж го дават, че тая моята на шлайфа е по-добра ама не знам пък с каква сила държи детайла. А тези дето са постоянно под напрежение като работят консумирали много енергия и се деформирали от топлината отделена по време на работа...
          Третия вариан си мислех за маса с постоянни магните, ама и за там нямам много инфо...
          Иска ми се да метна една голяма маса върху супорта на фрезат и върху нея да си слагам менгемета и разни детайли (мързелива работа Хехехе)!

          ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

          Коментар


          • #6
            Имам механична с магнити английска 200мм кръгла,държи но няма нищо общо със еладжийската на 110в на шлайфа,там държи много по-здраво.
            На механичната със рендосвал дребни детайли с борщанга,но не е работа.Държи при много малко подаване 0,01-0,02мм и малка стъпка.За шлайфане става,лъсках решетки и ножчета за мелачки на координата,но и там подаването е минимално.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #7
              Шлайф масите са превидени да работят със СОТ така че нагряването не е проблем при тях. Но трябва да си много смело сърце за да работиш на фреза със менгеме на магнитна маса

              Коментар


              • #8
                Здравей,като идея ,как ползват на фреза такава правена маса,можеш да видиш тук.
                https://www.youtube.com/watch?v=Ik7QFAHxZMo
                Тук ,как е направена.
                https://www.youtube.com/watch?v=avUkGTNqUtk
                Лично аз не виждам проблем при монтаж на ограничители ,както на първият клип, да не можеш да обработваш детайла.
                Тази конструкция е само нагледна и за идея.
                Изгледай и другите клипове на бразилеца.Много неща показва и могат да генеритат много идей за инструменти и обработка на детайли.

                Коментар


                • #9
                  Това за мен не е сериозно по скоро е детска играчка , не казвам че не върши работа , има си своето приложение ако се занимаваш с микро детайли. За голяма фреза риска е голям

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X