Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рампи за автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рампи за автомобил

    От няколко дни ми се върти една идея , да си направя рампи за колите в къщи . Понеже подпочвените води при нас са на метър и копаенето на канал е невъзможно се замислих дали да не си направя 2 такива . Ако някой колега е ползвал нещо подобно може ли да даде мнение вършат ли работа за дребни ремонти по колите ?

  • #2
    Аз ползвам мини-рампа, но е примитивна. Представлява 8плочки за двор в две купчини по 4. Отгоре слагам 2 строителни платна.Сглобява се за минута, пък и имам двор и са ми наблизо, та не ги нося надалеч. Добра работа върши и все пак е малко неудобно, че трябва да лежиш, а понякога не влизат удълженията, та развиването е малко зор на някои неща. И все пак ако решиш да го правиш от метал, ще стане доста тежко и обемисто. Така ми се струва. При мен също няма възможност за канал, поради минаващи тръби отдолу. В краен случай плочките стават 5 на купчина и се шмугвам отдолу.
    Гума не съм свалял, защото не смея. Вижда ми се опасно. Осигурявам колата стабилно, с ръчна, 1-ва скорост и няколко подпори под гумите. Това чудо ми е спестило сумати ходения на канал. Реално единственото му предимство е, че си на 5метра от гаража, защото при мен в 80% от случаите не съм в състояние да предвидя, какво ще ми трябва.
    Последно редактирано от venkabg; 05-12-19, 21:44.

    Коментар


    • #3
      Мойте са дървени и да вършат работа
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #4
        Вършат,но заемат място,аз ползвам подпори,вдигам с крика,подпирам я и пей сърце.

        Такива като твоите се продават пластмасови,8 или 10 тона държаха,по спомен,цена колко 2 крика.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5

          Коментар


          • #6
            Направих си рампи по мой вкус , получиха се малко тежки но 2т бус си стои спокойно върху тях .

            Коментар


            • #7
              Колега би ли ми споделил какъв винкел си използвал ( 20*20) или (30*30) ?
              Благодаря предварително

              Коментар


              • #8
                Утре ще премеря

                Коментар


                • #9
                  Умната с тия рампи защото аз съм страдал, имал съм и все още имам 4-5 комплекта различни видове и модели рампи.

                  Ако не са масивни, тежки и добре направени и подържани не е много добре да им се разчита.

                  Веднъж едно Чероки ми падна от такава, намачка ламарини и сгъна рампата все едно е направена от картон. Комбинация от корозия, кофти ъгъл, неравна основа и стана белята, добре, че нямаше човек отдолу.

                  Сега ги ползвам само за миене на коли, и много внимавам, за всичко по-сериозно крикове и няколко стойки всяка с по 2-3 тона рейтинг.

                  Моите две стотинки
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • жеко
                    жеко коментира
                    Редактиране на коментар
                    Тия са ужасно тежки не пестих материал , цената на материалите е повече от нови фабрични рампи , моя грешка е че още не са боядисани .

                • #10
                  30 мм винкел но там където стъпва колата в 30 мм винкел има вкаран 20 мм за осигуряване
                  Прикачени файлове

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X