Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настолна пробивно-фрезова машина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Настолна пробивно-фрезова машина

    Здравейте!
    Намислил съм да си купя настолна фреза като показаната на снимката. Фрезата е китайско производство и като модел е доста разпространена и съответно коментирана по света. Някой има ли лични впечатления от такава машина?
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Настолна пробивно-фрезова машина

    Материала и напречното сечение на колоната?
    ИМХО - играчка и пари на вятъра.

    Коментар


    • #3
      До: Настолна пробивно-фрезова машина

      Има ли завъртане на главата с вретеното? Гледам, че е на лястовича опашка, която е регулируема с клин, което е класика в жанра. Вероятно и другите две оси са така. Ще има необходимост от настройка на геометрията, проверка и обиране на хлабините. Не очаквай чудеса, но става. Провери хлабините на гайките за задв. на шейните (вероятно са сдвоени) и регулирай. Подценяването често е грешка.
      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        До: Настолна пробивно-фрезова машина

        Къква и е цената и с къкъв цангов патронник е ?
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          До: Настолна пробивно-фрезова машина

          Послушайте Стефан.
          Вижте от какво е направна основата и вертикалното стебло. Ако не са от лят чугун - за фреза не става, става само да си пробиваш някакви отвори.

          Теглото също е голям фактор, трябва да е доволно тежка за да работи правилно.
          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

          Коментар


          • #6
            До: Настолна пробивно-фрезова машина

            Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
            ...Вижте от какво е направна основата и вертикалното стебло. Ако не са от лят чугун - за фреза не става, става само да си пробиваш някакви отвори.
            Теглото също е голям фактор, трябва да е доволно тежка за да работи правилно.
            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Материала и напречното сечение на колоната?
            ИМХО - играчка и пари на вятъра.
            Подкрепям изцяло горните две мнения!
            Дори не може да замени колонна за бор-машина...
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #7
              До: Настолна пробивно-фрезова машина

              Чугунена е и се монтира към основа, която може да е доволно тежка. Аз също съм се прицелил на такова, но предвид ситуацията съм решил да задържа за сега. Преди 5-6г в Металик ми казаха че китайските металообработващи машини били евтини, но не можели да се мерят по точност с българските. 2г по-късно хората във фабриката бяха доста угрижени, че китайците вече ги настигали и по точност. В момента не знам Металик дали работи все още.
              Личното ми мнение е, че за хоби и гаражна работа тази машина става, но като че ли версията с регулируеми обороти е по-подходяща.
              И както повечето китайски работи, бъди готов за изненади. Поради тази причина тази машина не става за постоянно натоварване на ежедневното производство.
              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

              Коментар


              • #8
                До: Настолна пробивно-фрезова машина

                Аз се замислям за тази: пробивно фрезова машина пф-20 http://www.gip-bulgaria.com/trade_bg25.htm
                Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                Коментар


                • #9
                  До: Настолна пробивно-фрезова машина

                  Виж това
                  http://www.imm.sliven.net/products_index.htm
                  мисля че е по добро

                  Коментар


                  • #10
                    До: Настолна пробивно-фрезова машина

                    а каква е цената ,по спомен пф-20 или аналог беше 4хил.
                    същата може да си я направиш за доста по малко пари ~1000лв.
                    взема се ПН-161 за около 3-400лв.
                    кординат маса от ВСК кентавър преди година беше 620лв.
                    избива се стария патронник усилва се шпиндела с още един лагер , прави се нова опашка,на която се заваря плоча минава се на струг за проверка на изкривяване ,слага се универсал 100мм. и монтираш масата. на едно подававане отнема до 2мм. зависи от материала,ако е без усилването -по малко.но ми се струва,че ще е в пъти по добра като цена и точност от китайската,

                    Коментар


                    • #11
                      До: Настолна пробивно-фрезова машина

                      Първоначално публикуван от 4kdef Преглед на мнение
                      Виж това
                      http://www.imm.sliven.net/products_index.htm
                      мисля че е по добро
                      Аз го имам това, но е доста слабичко и с много малка маса. Освен това центровката на масата си е направо изкуство, докато с клиновете при китайците е много лесно и по-точно.
                      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                      Коментар


                      • #12
                        До: Настолна пробивно-фрезова машина

                        Отговарям на всички въпроси:
                        1. Фрезата е модел ZAY7045FG. Произвежда се под различни търговски марки, но като конструция и параметри са еднотипни.
                        2. Техническите параметри са следните:
                        -Капацитет на пробиване - Ф32-40мм в зависимост от двигателя
                        -Капацитет на челно фрезоване - Ф80-32
                        -Конус на шпиндела - МТ4
                        -Завъртане главата на шпиндела +-60градуса
                        -Скорост на шпидела - 75-1600/3200 в някои версии/оборота
                        -Размер на масата - 800х240мм
                        -Ход на масата - 565х230мм
                        -Максимално разстояние между шпиндела и масата - 470мм
                        -Мощност на двигател - 1,1КВт
                        -Тегло - 350кг.
                        -Размери - 850х760х1150мм
                        Скоростите са със зъбни колела, а не с ремъци като ПФ 20
                        Придвижването по Z e по направляващи.
                        Стандартно оборудване - патронник, дорници, преходни втулки, инструменти.
                        Има модификации със самоход по Z, а някои и по Х
                        Според някои форуми отклонението от плоскост е под 0,01мм
                        Цена в България - в диапазона от 2880лв. до 6 771лв. с ДДС в зависимост от модела и вносителя. Гаранция - 1 година.
                        Фрезите на ИММ Сливен са детска играчка в сравнение с тях.
                        Фрезата ПФ 20 се доближава до нея, но недостатъците и, освен цената са кръглата колона, ремъчните предавки и малкия ход на масата.
                        Фрезите от класа на ZAY7045FG се водят полупрофесионални.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Настолна пробивно-фрезова машина

                          И къде продават ZAY7045FG ?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Настолна пробивно-фрезова машина

                            Първоначално публикуван от furry Преглед на мнение
                            И къде продават ZAY7045FG ?

                            Вижте на този адрес http://polymeta.bg/?page=newmach&cat=15&pid=40

                            Цените са без ДДС!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Настолна пробивно-фрезова машина

                              Първоначално публикуван от dragon Преглед на мнение
                              Вижте на този адрес http://polymeta.bg/?page=newmach&cat=15&pid=40

                              Цените са без ДДС!
                              преди да си се набутал виж тук intralink.bg имам тяхна машина вече втора година и съм много доволен

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X