Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Производство на спирачни дискове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Добре де за редукторните мостве няма ли оригинално дискове???

    Мисля че има някъде съм гледал снимки!

    Е защо не вземеш такива вместо да се занимаваш с неща който са със съмнителен краен резултат!

    А такива от Нива дали не може да се приспоспбят по някакъв начин???

    А бе незнам за УАЗ-овете с усилвател ама тия без каквото и да го правиш все си не спира като хората,са на другия ще слагам серво белким се оправят работите!!!
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #17
      От Нивата не стават по никой начин.
      Има, няма кой да докара от Русия.

      Коментар


      • #18
        Хайде сега нямало кой да докара, няма кой да пита! Сашо - Карбон Плевен ги продава от вече една година, внася пълни комплекти и даже ги инсталира...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          Не съм много запознат, но Йори нещо беше питал и не беше станала работата та затова сега търси обиколни начини, иначе е лесно с готова част разбира се. Ама най-добре той да си каже каква беше причината да не може да сложи готови, че вече забравих.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #20
            Сигурно DINI има предвид завод ЦЕНТРОМЕТ във Враца, ама там правиха някаква съмнителна приватизация и на вярвам да ти свършат работа. Преди лееха центробежно чугун. Предимно корабни втулки

            Коментар


            • #21
              http://forum1.offroad-bulgaria.com/viewtopic.php?t=575 Еи такива цилиндрови втулки правеха в ЦЕНТРОМЕТ

              Коментар


              • #22
                Истината е че тези "специално разработените за редукторни мостове" които са на този адрес http://otad.msk.ru/disk.shtml изобщо не са специално разработени а някой такъв като нас е напалил големия флекс и е изпилил 5мм от кожуха на редуктора и 3мм от спирачния апарат. Даже и на снимките си личи. Аз с такива простотий не желая да се разправям. Също така ако ползвам техния вариант трябва да взимам и 16" джанти.
                До момента съм стигнал до положение при което ако направя диск с диаметър 320мм УАЗа ще стане с дискови спирачки на 15". Купих диск от ГАЗ Соболь както в Русия правят, преработих го да стане на главината но е малък и не върши работа.
                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от Стефан
                  От Нивата не стават по никой начин.
                  Има, няма кой да докара от Русия.
                  А бе незнам ама някъде из нета гледах на един ГАЗ69 отзад му бяха сложили дискове от Нива,незнам как и защо е станало ама имаше снимки и беше написано,че е от Нива,все за толкова го разбирам руския!

                  Пък колко спира е друга тема на разговор!!!
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #24
                    Има голяма разлика в това дали си с нормални или редукторни мостове. На нормалните се слагат дискове безгрижно. При редукторните корпуса на редуктора е голям и няма място за спирачен апарат. Въпреки това аз съм намерил подходящ апарат. Но за да работят правилно накладките и да трият целите в диска а не 3/4 трябва диска да нарастне с още 10-12мм в радиус. И най важното е че се запазват 15" джанти.
                    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                    Коментар


                    • #25
                      днес ходих, но хората тъкмо си бяха тръгнали! Въобще несе съмнявай, че дискове може да се одлеят... аз съм поел инициативата да намерим кой да ги одлее! Щом съм казал, че има къде значи има! Сега безмислено е да гадаете... в центромет никога неса ляли дискове за да леят и сега! Това е завод за центробежно леене и в момента предимно се занимава с нераждавейки... Там все още могат да се направят много добри неща въпреки приватизацията, но вече на други цени разбира се!
                      Утре пак ще ида до леарния цех ако намера хората ще трябва да дойдеш на Враца да те заведа там или да ми дадеш някви чертежи ако нети се занимава с идването за да задвижа нещата аз! Ако утре ги намера, а аз със сигурност ако не утре то другиден ще ги намера ще ти кажа и цени горе долу И в двата случая ще получиш това дето искаш на правилната цена и най-важното така както го искаш!!!
                      4ао
                      Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X