Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидравлична преса

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Хидравлична преса

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Яааа , то се смятало много лесно ! Нека да продължа сметките : Излиза че при същата помпа и същия двигател ако сложиш 4 цилиндъра , ще упражниш натиск от 31.4 тона. А пък с 8 цилиндъра - 62.8 т. И т.н. Все с тази помпа и с този двигател . Ще трябва да и сметна колко цилиндъра ми трябват за сила на натиск 500 т.

    А за паралелните цилиндри : Има си системи за изравняване на налягането. Механични , електронни , комбинирани ... С втулките или ще заклини , или ако им е голям луфта няма да има ефект от натиска . Топлата вода е открита вече .
    Струва ми се, че долавям ирония?
    Хаиде да гледаме реално на нещата: една и съща хидравлична станция (знам го, щото това ми е част от работата) се използува за 25, 50, 100 и 300 тонните преси от серията EDZ например. Разликата е в диаметъра на цилиндрите. Що ли тъпите германци не са сложили 30бара помпа на малката и 300 на голямата преса?

    За системите за изравняване на налягането - ок, нищо против, но едва ли ще са без пари, а останах с впечатлението, че базовата идея е да се вложат минимум средства.

    Гарантирам ти, че ако водачите и втулките са разположени правилно и нямат километрични луфтове, няма да заклини. Миналата година изхвърлих едната от старите ми преси, нарязала е сума нещо (използуваше се за щанца) без проблем по същата схема, само че на 10 тона (2х5).
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • До: Хидравлична преса

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      Струва ми се, че долавям ирония?
      Хаиде да гледаме реално на нещата: една и съща хидравлична станция (знам го, щото това ми е част от работата) се използува за 25, 50, 100 и 300 тонните преси от серията EDZ например. Разликата е в диаметъра на цилиндрите. Що ли тъпите германци не са сложили 30бара помпа на малката и 300 на голямата преса?

      За системите за изравняване на налягането - ок, нищо против, но едва ли ще са без пари, а останах с впечатлението, че базовата идея е да се вложат минимум средства.

      Гарантирам ти, че ако водачите и втулките са разположени правилно и нямат километрични луфтове, няма да заклини. Миналата година изхвърлих едната от старите ми преси, нарязала е сума нещо (използуваше се за щанца) без проблем по същата схема, само че на 10 тона (2х5).
      Първо , нека да не намесваме станциите , щото ще изместим темата . Там идеята е друга. Тук става върос за конкретна помпа , която създава постоянно налагане. На колкото по-голяма площ го разпределиш , толкова по-малка сила ще получиш на изхода . Ако трябва да посмятаме , нямам нищо напротив като дойда в Зарата на по стек Загорка .
      За цилиндрите : От една страна избивайки някакъв детайл , или някакво изтегляне със щанца никога не е с рамномерен натиск .От друга - усилието на маслото е по посока на по-малкото съпротивление при прост мост . На практика движението на цилиндрите няма да е строго паралелно . И при по-голяма разлика в усилието на двата цилиндъра направляващи.те трябва да се пресметнат. Затова по-горе направих уговорка , че зависи за какво ще се позва пресата.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • До: Хидравлична преса

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Първо , нека да не намесваме станциите , щото ще изместим темата . Там идеята е друга. Тук става върос за конкретна помпа , която създава постоянно налагане. На колкото по-голяма площ го разпределиш , толкова по-малка сила ще получиш на изхода ...
        Добре, хайде да не спамим темата на колегата. Има си учебници по хидравлика и по елементарна физика. Ако решиш да се обадиш - телефона ми го има в профила. Бира от доста време не пия (както и всякакъв друг алкохол), но нямам нищо против да почерпя и да полафим
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • До: Хидравлична преса

          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
          Добре, хайде да не спамим темата на колегата. Има си учебници по хидравлика и по елементарна физика. Ако решиш да се обадиш - телефона ми го има в профила. Бира от доста време не пия (както и всякакъв друг алкохол), но нямам нищо против да почерпя и да полафим
          Опс ! Извинявам се ! Колега , естествено че си прав . Сега се загледах в проблема. Явно днес водката ми е била в повече , та съм се заблудил - човека с два цилиндъра не търси икономия , а по-голяма сила на натиск. Сила върху площ дава налягане разбира се . От там нататък е ясно . Остава наистина изпипването на направляващите на цилиндрите .
          Офф : А иначе черпенето си остава , май ше минавам и аз на джус
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • До: Хидравлична преса

            Та си дойдехме на думата за изравнявант До колкото разбирам няма да се движат много много в паралел с еднква скорост дори и да ги съдиня на твърда връзка и, че е възможно да запъва (заради което написах в началото, че това ме интересуваше всъщност) Но наистина, както каза tef4o- целта ми е с минимални средства, направата на нещо по-яко (абе с две думи- от нищо нещо ) Очертава се само буталото/та и някой друг маркуч/преходник да купувам, което ме устойвта екстра, понеже другото съм си го намерил вече само кадето бутало не мога да намеря каквото искам та за това почнах да мисля варианта с 2 в паралел . Но не бих отказал някаква снимка на това което предлагате за връзка между двата цилиндъра, или нещо подорно
            Моите снимки...
            https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
            https://500px.com/ivankoo

            Коментар


            • До: Хидравлична преса

              Това горе е примерна конструкция.Правихме една малка серия гилотини за каучук,но принципно нещата са същите като при пресата. Sparow,1400об/мин ти стигат,а ако почистиш хубаво цялата хидравлична система ,няма да има нужда от филтър.Срещнах някъде преди да се споменава за хидр.цилиндър с външен диаметър ....мм.Това може да е конструктивен размер,но основните параметри са диаметър на буталото,ход и работно налягане.Така че като правите изчисления,да не се заблудите. Иванко,по-евтино ще ти излезе да се разшеташ и да си намериш подходящ хидроцилиндър,отколкото направляващи,втулки, водене,подвижен плот,система за паралелност и т.н.Иначе два хидроцилиндъра най-лесно мощеш да накараш да се движат с еднаква скорост ,ако в хидр.схема заложиш делител на дебит(произвежда се в Казанлък).

              Коментар


              • До: Хидравлична преса

                Ето и примерната конструкция :
                Прикачени файлове

                Коментар


                • До: Хидравлична преса

                  а я да попитам,преса може ли да се ползва за цепене на дърва,тук в нашто топливо имаше нещо подобно и вчера мислих по въпроса,ще дава ли достатъчен натиска да разцепи буков пън.?
                  клина ми го прави стругар и се навива на стержена.,който е с удължение,защото няма да качвам пъновете на 1метър.

                  Коментар


                  • До: Хидравлична преса

                    Ще ги цепи и ще пита за още! Чудех се защо не излиза снимката,но сега разбрах,че имам ограничение от модератора.Докато натрупам актив,дано да си направил пресата.

                    Коментар


                    • До: Хидравлична преса

                      тя пресата е готова,остава да намеря едно подходящо гумено каре,да направя необходимите фланци,и да купя маркучи.

                      Коментар


                      • До: Хидравлична преса

                        Първоначално публикуван от michu Преглед на мнение
                        Ето и примерната конструкция :
                        То това хубаво , ама пак с един цилиндър . А и е по-подходящо като конструкция за малка гилотина или абкант . Ама доколкото познавам Спароу , като нищо ше му бръмне мухата и за такъв род машини Момчето е мераклия
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • До: Хидравлична преса

                          Мда и аз преди мислях подобен варинат, ама тогава беше идеята да с емупне крик а не за цяла хидравлична система Та ако не намеря подходящо дебел и исок цилиндър, ще го правя подобно като на снимката... то за пари няма да ми е кой знае колко по-скъпо заради направвата на направляващите втулки, защото наще имат приятели стругари из града, та няма да ме ръсят почти нищо Но всичко това е ако не намеря бутало... и за това продължавам да си търся тъпо и упорито То така и така не ми е спешна пресата, че в работата имаме една на разположение като ми потрявба
                          Моите снимки...
                          https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                          https://500px.com/ivankoo

                          Коментар


                          • До: Хидравлична преса

                            колеги,дайте идеи откъде може да се смъкнат маркучи с холендрени накрайници за ключ 24-27.
                            днес смъкнах от един комбайн 10на маркуча,но всички са големи за 30 или 32ключ.
                            вече нещата са към привършване,намерих каре ,стругаря ще го попреправи малко и напасне,мотора е 4киловатов. 1400об. може да не дига много налагяне но ще видиме.филтър няма да има,всички съдове ще ги почистя и ще отпадне нуждата,имам един от дон,но само тои събира 7литра и мисля,че няма да има нужда,пазя и малкия,но не мога да намеря филтърния елемент,.
                            снимки ще има скоро.само маркучите ме бавят,не че не мога да ида на магазина,но искам всичко да е оттук -оттам,и с минимални средства,досега ми струва 180лв-

                            Коментар


                            • До: Хидравлична преса

                              Ето на каква преса попаднах в един френски форум:
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • До: Хидравлична преса

                                я да питам,днеска дадох на един майстор да ми направи некой накрайници и прохедници,та той вика,че помпата ми била много голяма,/откъм дебит/
                                и при няколко цикъла,маслото щяло да стане на пяна и т.н,това проблем ли е ?и да търся ли друга помпа?
                                другото което,имам едни маркучи обаче не са на конус ами плоски,и същия той вика,че не добре така и щяло да тече масло? маркучите са от некъв трактор по 1метър,и верно нямат конус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X