Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидравлична преса

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Хидравлична преса

    ми като са ти две буталата помпата работи двойно,ако е 1ще е максимално полезна,друг вариант е да намериш сдвоена помпа,ама пак идваме на въпроса ЗА КАКВО ти е такова усилие.Ако искаш ще ти дам мойто бутало или помпа,да мирнеш.просто за мен е безмислено да се търси за преса такова усилие,едно че това Т не съм сигурен дали на 10тона ще държи,даже и моите профили не вервам да удържат 10тона,пръво ще се скъсат заварките или шпилките.
    за всички гаражни дейности повече от 2тона ни ти трябват,а и ще ти излезе много по евтино с нормално бутало,не тоя туч 200х100х500мм. 900лв.........а и като не можеш да му дадеш налягане с твоята помпа все едно че на Краз да му сложиш двигател от голф

    Коментар


    • #92
      До: Хидравлична преса

      С два тона си до никъде един най обикновен лагер на главина на лека кола тръгва да излиза някъде над пет тона. Покрай работата има един сервиз къдито имат (поне по документи) десет тонна ръчна хидравлична преса и тя не им стига да извадят клеясал лагер на предна главина бус . Като закъсат идват при мене да ги натискам на 100 тонната преса и колкото и клеясал да е тръгва да излиза някъде към 18 тона. Пресата ни е немска и изписва на хартия всичко освен това е и тарирана от метереологията защото изпитваме якост на заваръчни шевове.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #93
        До: Хидравлична преса

        Точно, искам поне 10 тона да се получи усилието...абе колкото повече, толкова повече Иначе за заварките и профила лесна работа, ще се направят малко допълнителни опори и гредички и готова работата НО сега въпроса е за 2-те бутала, щот само буталото ме спира да не я почна да я правя
        Моите снимки...
        https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
        https://500px.com/ivankoo

        Коментар


        • #94
          До: Хидравлична преса

          ок,няма да се откажеш..
          нали Владо ти каза,ако искаш две бутала трябва да намериш двойно по мощна помпа,защото с тази ако с едно бутало натискаш на 5тона примерно,с 2бутала ще натискаш на 2.5тона.
          и да питам някой знае ли на мотокарната уредба цилиндъра еднодействащ ли е или дводействащ?става въпрос за балканкарски мотокар от едно време.

          Коментар


          • #95
            До: Хидравлична преса

            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
            ок,няма да се откажеш..
            нали Владо ти каза,ако искаш две бутала трябва да намериш двойно по мощна помпа,защото с тази ако с едно бутало натискаш на 5тона примерно,с 2бутала ще натискаш на 2.5тона.
            и да питам някой знае ли на мотокарната уредба цилиндъра еднодействащ ли е или дводействащ?става въпрос за балканкарски мотокар от едно време.
            Някой знае . Там са 2 цилиндъра и са задължително двойнодействащи , щото в противен случай ако се наклонят вилиците няма кой да ги върне. Цилиндрите са на "Хидравлика" - Казанлък ( поне на моя ) и за 3.5 тонен мотокар максималното налягане на което работят е 16 MN/кв.м. А ти за домашно си го превърни в атмосфери и респективно колко тона усилие ще получиш
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #96
              До: Хидравлична преса

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              ....Пресата ни е немска и изписва на хартия всичко освен това е и тарирана от метереологията защото изпитваме якост на заваръчни шевове....
              Не се бъзикай де !
              Иначе за усилието си прав . При мен се е случвало да избиваме втулки и с над 20т. Та наистина зависи за какво ще се ползва пресата.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #97
                До: Хидравлична преса

                говоря за този на повдигача,понеже едни викат че нагоре е с масло,надолу пада сам.
                тези дето накланят вилицата също не са лоши май са 100мм.рови и не много дълги.
                един майстор стругар,понеже се занимава с разни гуми и уплътнения има шприц-преси,цилиндрите са от юмз,хванати като моя,разпределитела е от юмз ,помпата пак от юмз,и натискат с доста ,защото е махнал клапана на разпределитела,че да може да вземе максимално усилие,защото като се натовари клапана пуска.
                другата му преса е същата,но с по яко бутало и кран вместо разпределител.

                Коментар


                • #98
                  До: Хидравлична преса

                  Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                  говоря за този на повдигача,понеже едни викат че нагоре е с масло,надолу пада сам.
                  тези дето накланят вилицата също не са лоши май са 100мм.рови и не много дълги.
                  Аааа , ти за този ли ... Ами да , той е еднодействащ. Тежестта на вилиците е достатъчна да го прибере . А малките наистина не са лоши , но им е къс хода. Не повече от 100-120 мм. като гледам на око
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Хидравлична преса

                    Само, че това за намаляването на налягането в 2-та цилиндъра според мен няма логика, ако може някой д го обясни по-нагледно като за мен Понеже аз си го обяснявам така- в систамата има 100 бара нялягане по тръбопроводите създадено от помпата (при товар нали, не на циркулация)... независимо на колко кв.см. ще се приложат тези 100бара, накрая като почне да се товари помпата (да натиска) пак си стигат до тези 100 бара а преди това разбира се, че няма да е 100бара, понеже няма товар ами само пълни, ама това не ме интересува, важното е като почна да натиска да ги има тези 100 бара Тъй, че според мен налягането и в двата цилиндъра като почне да натиска пресата ще си стане на 100 бара, просто ще го пълни 2-йно по-бавно. Нали, това си е моята гледна точка, търпя критики
                    Моите снимки...
                    https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                    https://500px.com/ivankoo

                    Коментар


                    • До: Хидравлична преса

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Не се бъзикай де !
                      Иначе за усилието си прав . При мен се е случвало да избиваме втулки и с над 20т. Та наистина зависи за какво ще се ползва пресата.
                      Не се бъзикам измервателната система на пресата е тарирана от института по метереология и стандартизация вярно за последно преди пет -шест години понеже чат пат изпитваме къквото сме заварили и клиента иска протокол с прикрепен към него фиша от пресата.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • До: Хидравлична преса

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Не се бъзикам измервателната система на пресата е тарирана от института по метереология и стандартизация вярно за последно преди пет -шест години понеже чат пат изпитваме къквото сме заварили и клиента иска протокол с прикрепен към него фиша от пресата.
                        Института е по метрология .... освен ако не са го преименували напоследък , знам ли ...Ма тва като офтопик
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • До: Хидравлична преса

                          Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                          Само, че това за намаляването на налягането в 2-та цилиндъра според мен няма логика, ако може някой д го обясни по-нагледно като за мен Понеже аз си го обяснявам така- в систамата има 100 бара нялягане по тръбопроводите създадено от помпата (при товар нали, не на циркулация)... независимо на колко кв.см. ще се приложат тези 100бара, накрая като почне да се товари помпата (да натиска) пак си стигат до тези 100 бара а преди това разбира се, че няма да е 100бара, понеже няма товар ами само пълни, ама това не ме интересува, важното е като почна да натиска да ги има тези 100 бара Тъй, че според мен налягането и в двата цилиндъра като почне да натиска пресата ще си стане на 100 бара, просто ще го пълни 2-йно по-бавно. Нали, това си е моята гледна точка, търпя критики
                          1bar=1atm=1kg/cm2 в случая. Сега, някой да не седне да ми се заяжда, че то 1 бар било 0.999999998 atm, щото за конкретния случай няма разлика, ОК?
                          Нататък: при диаметър 100mm се получава около 78.5 cm2 площ, по 100kg/cm2 = 7.85тона.
                          При ДВА цилиндъра по 100мм диаметър се получава усилие около 15.7тона при същата помпа и същия двигател!

                          Усилието се увеличава с увеличаването на площа, а не пада. Това, което пада е скороста на движение (говорим при същата помпа със същия дебит), щото при два цилиндъра разликата в обемите за единица разстояние се вдига, то това е ясно.

                          От там нататък: най-лесния вариант за изравняване на двата цилиндъра (тоест да не засуче плочата на майната си) е с два водача и с втулки, по две на водач, през нужното разстояние, но сега не ми се смята колко трябва да е за да не заклини при максимално натоварване. Абе 100 милиметра на око трябва да стане при база между водачите да речем 300mm. Това последното е чисто за ориентация!
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • До: Хидравлична преса

                            Ето за това говорех и аз... че налягане би трябвао да е същото, само дето ще е по-бавна 2 пъти от колкото с 1 такова бутало и 2 пъти по0голям натиска прилаган от двете бутала... та иначе проблема беше дали ще вървят заедно ако ги вържа твърдо на една плоча от доло с която да натискам
                            tef4o- това за водачите не го разбрах напълно как трябва да стане
                            Моите снимки...
                            https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                            https://500px.com/ivankoo

                            Коментар


                            • До: Хидравлична преса

                              Примера от горния ми пост беше само за внасяне на яснота, щото някой твърдеше, че усилието ще падне, друг, че ще остане същото.

                              За водачите: ако съм разбрал правилно (щото може и да не съм) става дума за два паралелно разположени и паралелно работещи цилиндъра, нали? Ако ги завариш твърдо за някаква плоча, ми се струва, че бела ще стане заради дивашкото натоварване на ... де да знам и аз на какво точно, на усукване и не само ... в зоната на заврките, отделно ще се товарят и щоковете със странични усилия. Отделно, че ще е интересен фокус да се заварят и двата щока абсолютно успоредно. Та за това ми беше идеята - щтоковете на работните цилиндри да са си на шарнирна връзка, а плочата, която ще движат да е на водачи.

                              Пак казвам, може и аз да не съм схванал нещо?
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • До: Хидравлична преса

                                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                                1bar=1atm=1kg/cm2 в случая. Сега, някой да не седне да ми се заяжда, че то 1 бар било 0.999999998 atm, щото за конкретния случай няма разлика, ОК?
                                Нататък: при диаметър 100mm се получава около 78.5 cm2 площ, по 100kg/cm2 = 7.85тона.
                                При ДВА цилиндъра по 100мм диаметър се получава усилие около 15.7тона при същата помпа и същия двигател!

                                Усилието се увеличава с увеличаването на площа, а не пада. Това, което пада е скороста на движение (говорим при същата помпа със същия дебит), щото при два цилиндъра разликата в обемите за единица разстояние се вдига, то това е ясно.

                                От там нататък: най-лесния вариант за изравняване на двата цилиндъра (тоест да не засуче плочата на майната си) е с два водача и с втулки, по две на водач, през нужното разстояние, но сега не ми се смята колко трябва да е за да не заклини при максимално натоварване. Абе 100 милиметра на око трябва да стане при база между водачите да речем 300mm. Това последното е чисто за ориентация!
                                Яааа , то се смятало много лесно ! Нека да продължа сметките : Излиза че при същата помпа и същия двигател ако сложиш 4 цилиндъра , ще упражниш натиск от 31.4 тона. А пък с 8 цилиндъра - 62.8 т. И т.н. Все с тази помпа и с този двигател . Ще трябва да и сметна колко цилиндъра ми трябват за сила на натиск 500 т.

                                А за паралелните цилиндри : Има си системи за изравняване на налягането. Механични , електронни , комбинирани ... С втулките или ще заклини , или ако им е голям луфта няма да има ефект от натиска . Топлата вода е открита вече .
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X