Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидравлична преса

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Хидравлична преса

    с четри е ,единия се пада вдясно на клапана който се и вижда,другия вляво отстрани ,и другите два са на първото тяло в което е щока,който пропуска маслото към двата извода на буталото.
    като се прибера ще го шракна и ще пусна снимките.
    ето размерите на цилиндъра
    външно Ф95мм.
    щока е 40мм
    хода е 400мм. по сметки натиска е 8тона.

    Коментар


    • #32
      До: Хидравлична преса

      ето обещаните снимки
      погледите са съответно отзад,отгоре и отпред.
      клапана - като ръчката е в положение 0 ,отваря и връща маслото в резервара-



      търся клапан от станция като долната или поне начин на работа и компонентите вътре.

      Коментар


      • #33
        До: Хидравлична преса

        това:

        трябваше да стане това:

        след немалко работа почват да си приличат




        ама фрониуса добре заварявал хаха.

        пръта на буталото е от заден мост на няква кола ,това не е окончателното положение на буталото ,то отива нагоре,но за целта търся плоча Ф350мм. 3см. дебела. :еек
        но нещата поред,следва да се дозаздрави рамката и нататък,

        Коментар


        • #34
          До: Хидравлична преса

          почти съм я завършил,остава още малко,стругаря ми е в отпуск и...остава само схемата на свързване,и начина на регулиране на налягането от разпределитела,който помогне ще полеем пресата.








          Коментар


          • #35
            До: Хидравлична преса

            За тези, на които им трябва нещо наистина сериозно като възможности, имам бутален шприц, който явно ще става за части(отказах се от него). Цилиндърът е много сериозен, помпата - също. Електромоторът е трифазен 7,2kW. Дори има електрически разпределители. С малко доправяне на шприцващия блок, просто ще стане сериозна преса.

            Коментар


            • #36
              До: Хидравлична преса

              Ето това е шприцът. Има две използваеми бутилки-на менгенмето и на шприцването. Бутилката на менгемето не се вижда и за съжаление нямам по-добра снимка в момента.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от Еmil; 11-05-09, 20:58.

              Коментар


              • #37
                До: Хидравлична преса

                я знаещите да кажат кое е най -доброто задвижване:
                1.с ангренажни колела и зъбен ремък
                2-с твърда предавка-тука минуса е ,че ми трябва мотор не по-малко то 1500 и не повече от 1800об./мин.
                3-с ремък трапецовиден.
                и другия въпрос е има ли значение какви ще са ми накрайниците от цилиндъра до разпределитела,и може ли да ползвам армиран маслоустойчив маркуч до 20бара,за връщащото се масло към резервоара.?

                в горните снимки се вижда масата,не е все още завършена, просто я направих на бързо,че да мога да изтегля плочата която тежи около 40кг.

                Коментар


                • #38
                  До: Хидравлична преса

                  Не мисля, че назъбеният ремък от ангренаж ще издържи. Все пак там силите за преодоляване не са особено големи, търси се точността, неприплъзването на предавката.
                  Твърдата предавка е добра, но трябва някакво гумено каре, да обира неточностите по съосието. А на ЮМЗ-то предавката е направо с шлици, но там съосието е гарантирано.
                  Клиновидният ремък според мен не е за такива въртящи моменти. Но пък оборотите не са малко, може и да работи. Трябва проба. За всеки случай ако избереш ремъка(това е и най-лесното за изпълнение) подбери по-сериозен ремък. С клиновидни ремъци се задвижват немалка част от комбайните, даже и съвременните. Значи носи на товар, остава да подбереш правилният размер. Но за самоделно-любителски конструкции преоразмеряването е стандарт, та слагай по-дебел ремък, струва малко повече, а носи много повече

                  Връщащото се масло към резервоара се нарича "слив", и обикновено там няма кой знае какво налягане. Мисля, че 20 бара ще е достатъчно. Но трябва да е с по-голям диаметър, там се търси дебит, а не налягане.

                  Успех, дано съм ти бил полезен. И това са мои лични наблюдения и изводи, не съм инжинер, и не претендирам за вярност. Това съм научил от работата ми в различни фирми.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Хидравлична преса

                    абе и баща ми вика същото за ангренажиня ремък,за твърдата връзка имам каре,но нямам подходящ мотор,единия ми е 2.2 ама е 2800об/мин.,другия /новата придобивка/ е 4 ама е едва 1400об. ,и май остава варианта с клиновиден ремък,с височина над 13мм. са индустриалните и би трябвало да стане.
                    а този маркуч дето е до 20бара,е са маслопровод ама е с малко вътрешно Ф,не повече от 15мм.,имам и маркуч за поливане , от старите ,вземан от машина и е маслоустойчив ,ама незнам дали ще издържи.?
                    и от кой щуцер на разпределитела се връща маслото,задния или отгоре?

                    Коментар


                    • #40
                      До: Хидравлична преса

                      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                      и от кой щуцер на разпределитела се връща маслото,задния или отгоре?
                      Не съм запознат с твоят вид разпределители, но го слагаш над едно корито, пускаш помпата и пробваш с ръчката напред-назад, След няколко цикъла ще ти е ясно.
                      Иначе казано- с метода "проба-грешка". Само, дето в случая грешките няма да са фатални, най-много да понесеш някой маслен душ
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Хидравлична преса

                        единствено ме притеснява,че помпата е на номинално налягане 175атм. и незнам как да го намаля от разпределитела на 50-60 както е на вуйчо ми,освен това може да пръсне някой маркуч,който не е много евтин.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Хидравлична преса

                          Значи, попринцип помпите които аз съм виждал са свътрзани към двигатели с гумено каре и са на едно съосие... това за мен е най-добрия вариант... няма да буксива, няма да превърта и такива работи
                          Моите снимки...
                          https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                          https://500px.com/ivankoo

                          Коментар


                          • #43
                            До: Хидравлична преса

                            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                            единствено ме притеснява,че помпата е на номинално налягане 175атм. и незнам как да го намаля от разпределитела на 50-60 както е на вуйчо ми,освен това може да пръсне някой маркуч,който не е много евтин.
                            Не подозираш на колко бара издържат маркучите за хидравлика.
                            По тракторите нормално налягането е толкова, и маркучите са едно от здравите звена по веригата. Ако беше взел разпределител от ЮМЗ щях да ти покажа въпросният клапан регулиращ налягането, а оттам и усилието което се прилага към изпълнителната част на системата. Остава варианта с някакъв специален за целта клапан, или самоделен, но е малко по-трудно за изработка, с оглед, че се налагат по-големи точности при изработката.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Хидравлична преса

                              значи разпределитела май е от мотокар,има един клапан отгоре до единия щуцер и сигурно е или за налягането или дебита,когато не работи и се връща маслото.
                              може ли да дадеш схема на такъв клапан ,имаш ли снимка на ЮМЗ-ов разпределител,
                              относно изработката ,стига да има схема,или чертеж,стругаря ми знае останалото.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Хидравлична преса

                                В момента нямам, но мога да снимам като отида на село.
                                Но в Тази тема има "Мануал" за ЮМЗ, там можешда видиш и прочетеш, но е на руски.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X