Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся стругар в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Търся стругар в София

    Някакъв калъп по старото, отливане и дообработка може и да е по-лесен вариант. Но предполагам пак няма да е евтино.

    Това е от детайлите, дето в серия примерно от 100 бройки могат да се направят за смешни пари, но разправията е докато изкараш първия детайл. 90%, че и повече, от времето се губи там.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      От: Търся стругар в София

      Наваряване и пилата, ако имаш време и мерак.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #78
        От: Търся стругар в София

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Наваряване и пилата, ако имаш време и мерак.
        Детайлът е от ЦАМ, ще трябва да се заварява с аргон, и съвсем ще ме заболи портфейла.

        ...накрая май просто ще набия две дебели ламарини с нитове към цевната кутия и ще хвана приклада с винтове към тях. Ще е грозно и ще върши работа...
        Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
        Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

        Коментар


        • #79
          От: Търся стругар в София

          Ако имаш нерви няма да е грозно, а ще е и по-здраво.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #80
            От: Търся стругар в София

            Първоначално публикуван от feersum Преглед на мнение
            Детайлът е от ЦАМ, ще трябва да се заварява с аргон, и съвсем ще ме заболи портфейла.
            Ако въобще може да се завари въпросния цам (което е силно под въпрос), определено ще ти е по-евтин вариант от това да ти прави някой целия детайл, независимо дали отливане или фреза.

            Ако ламаринки + нитове е вариант и мислиш че ще стане достатъчно здраво, направо се мятай. Ламаринките може и на лазер да ти ги изрежат, точно по профила на детайла. Ако въобще се вижда, категорично може да се направи дори да е красиво.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #81
              От: Търся стругар в София

              Това е толкова работа на фреза с ЦПУ че за единична бройка не виждам кой ще се съгласи да го прави . Дори и някой да се съгласи ще е за много пари . Както отбеляза Спарки при тия машини дали правиш един детайл или един милион детайла главоболията са едни и същи . То от там идва ниската цена защото началните разходи за програмиране и изработка на инструменталната екипировка се разпределят върху многото бройки .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #82
                От: Търся стругар в София

                Това за да се изработи на фреза ще е страшна врътня,отливка пък хич.Трябва ти мераклия шлосер,другият вариант го е обяснил Спарки.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #83
                  От: Търся стругар в София

                  Здравейте,

                  търся майстор/стругар в София който може да изработи този детайл: https://plus.google.com/photos/10845...CIbdiafUxpb6bg

                  Не изглежда сложен, но в Плевен на няколко места ми отказаха с 2 причини:
                  - било от сплав която се обработвала трудно... аз не държа да е от оригиналната сплав, устройва ме метал който тежи и няма да ръждяса
                  - резбите (външната и вътрешната) не са метрични а имперски - никой нямал метчик с такъв размер

                  С вида на метала нямам проблем, но държа на същата резба, тъй като това е част от конфигурация за баланс/тежести и трябва да може да се ползва с останалите детайли.

                  Дайте идеи къде в София може да има стругар който да работи с имперски мерки.

                  Поздрави.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Търся стругар в София

                    А това би трябвало да има и определен грамаж, след като е тежест. Повечето стругове могат да ги направят тези резби, вече е въпрос на финанси с които си склонен да се разделиш. Виждал съм на нож стругар да прави гайка М4, но стимула беше каса бира.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Търся стругар в София

                      Първоначално публикуван от wesel Преглед на мнение
                      Здравейте,

                      търся майстор/стругар в София който може да изработи този детайл: https://plus.google.com/photos/10845...CIbdiafUxpb6bg

                      Не изглежда сложен, но в Плевен на няколко места ми отказаха с 2 причини:
                      - било от сплав която се обработвала трудно... аз не държа да е от оригиналната сплав, устройва ме метал който тежи и няма да ръждяса
                      - резбите (външната и вътрешната) не са метрични а имперски - никой нямал метчик с такъв размер

                      С вида на метала нямам проблем, но държа на същата резба, тъй като това е част от конфигурация за баланс/тежести и трябва да може да се ползва с останалите детайли.

                      Дайте идеи къде в София може да има стругар който да работи с имперски мерки.

                      Поздрави.
                      Какви са тези толкова специални резби ? Дай нещо чертеж .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #86
                        От: Търся стругар в София

                        Първоначално публикуван от wesel Преглед на мнение
                        Дайте идеи къде в София може да има стругар който да работи с имперски мерки.
                        Поздрави.
                        Това някакъв нов модел резби ли са!?
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Търся стругар в София

                          Нямам чертеж. Не би трябвало да са специални - т.е. някакви стандартни са, предполагам че просто в БГ не се ползват.

                          Сега премерих външния диаметър на резбата - 6мм. Но явно е по-широка, тъй като имам в мен болт 6мм който влиза съвсем малко и след това не ще.

                          Относно точното тегло - не е важно да са с абсолютна точност - просто за баланс слагам различен брой според зависи какъв точно баланс искам да постигна (напред/назад).

                          Поздрави.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Търся стругар в София

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            Това някакъв нов модел резби ли са!?
                            Имперски=инчови, в общия случай. При тая дължина понякога дори и най-близката метрична върши работа. Тя външната не е проблем. Проблем е вътрешната - без метчик е разправия, а ако е някаква изчекната, метчици малко трудно се намират. Но от друга страна - метчик може и да се направи от същия стругар, дето ще направи детайла. Ама пак разправията се увеличава, от което и цената ще се вдигне.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Търся стругар в София

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Имперски=инчови, в общия случай.
                              Досетих се аз,ама баш такова наименование не бях чувал.Витвордова,диаметрал питчова,цолова,инчова съм ги мяркал някъде...
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Търся стругар в София

                                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                                Досетих се аз,ама баш такова наименование не бях чувал.Витвордова,диаметрал питчова,цолова,инчова съм ги мяркал някъде...
                                Ами, ползват си го редовно. Всичко що е свързано с инч = имперска мерна система. Просто тук не е прието много-много да се нарича така.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X