Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Епа от тоя компресор не трябва да се очакват чудеса все пак. С 1.1 трифазен няма никъкъв проблем.Ако е монофазен неможе да тръгне на 1/1 предавка.

    Коментар


    • От: Компресор

      Търси се ЗИЛ-ов компресор (само компресора без бутилка и т.н., главата) в добро състояние, на разумни пари.


      Знам че темата не е за това но тук доста хора поглеждат.
      Ако се счита за неправилно, моля изтрийте поста.
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • От: Компресор

        Днеска купИх нова глава, мисля че е от трактор ЮМЗ намерИх го в вторични суровини за 13 лв. на старо желязо.
        Ако може да ми кажете колко литра бутилка да му сложа и имам мотор от Пералня "Перла", дали ще мога да го вЪртя с него
        ето и малко снимки:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02022011091.jpg
Прегледи:1
Размер:91.9 КБ
ID:5249673 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02022011090.jpg
Прегледи:1
Размер:184.0 КБ
ID:5249674

        Коментар


        • От: Компресор

          Това е някъкъв 1цилиндров юмз,продпелогам е от булгар, имах 2цилиндров ,пълеееен боклук,мъчих се с него 1месец и ми писна и го изхвърлих на боклука,ифовия е в пъти по добър и сравнен с тоя е и по голям.На юмз-то буталата са мисля,55 или 65мм. ифовия е 70 и зайде, като хода е много по голям.Така че няма къкво да го сравняваш с него.Намери си зилов, аз наскоро купувах 20лв. горе долу.Ако ти трябват ифови компресори имам 2броя за продаване.

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
            Ако ти трябват ифови компресори имам 2броя за продаване.
            Колега даи цена, един приятел търси само глава ама ако цената е разумна може и цял.
            телефона ми е 0898450701 ако искаш звънни Свилен
            898450701

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
              Намери си зилов, аз наскоро купувах 20лв. горе долу.Ако ти трябват ифови компресори имам 2броя за продаване.
              Колега Зиловите компресори по добри ли са от ифовите че тогава като купувах моя се чудех дали ифов или зилов и взех ифов .. но не знам, мисля че бавно помпи или бутилката ми е голяма за него. Не знам колко литра е оригиналната бутилка от ифата тоя компресор. Сигурно ще го сложа във фадромата, че неговия има някакъв проблем с клапаните. Намерих си картер за ифовия със собствено мазане, с пробки и тем подобни. Само трябва да го взема и зиловия не е ли с водно охлаждане ?

              Коментар


              • От: Компресор

                Възвратен клапан вземи от водните помпи, има_ги по всички железарии.
                Последно редактирано от giorgio; 04-02-11, 07:41.

                Коментар


                • От: Компресор

                  crax91 ,наистина Ифовата глава ще е доста по-добра от този от ЮМЗто.А и тези 70л/мин. доста мъничко ми се виждат.
                  А някой има ли идея реално Зиловия компресор колко литра/мин. изкарва на номиналните обороти?
                  п.п.И аз купувам Зилов компресор(само компресора) за човешки пари.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Ако ще ползваш пресостат ти трябва възвратен клапан с обратна връзка, не,че не може да се направи и по друг начин ,но така е по лесно.
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от Оника Преглед на мнение
                      възвратен клапан вземи от водните помпи имаги по всички железарии.
                      Това е мегаглупост - такъв клапан умира за норматив в компресора. Продава се достатъчно добра арматура за компресори и не е скъпа
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Добър вечер колеги. Сложех главата от ЮМЗ и си работи по добре от ифовата глава. и почнах да мисля какъв проблем може да има ифовия компресор като му са сменени клапани Бутало, Сигменти, и Клапани. Всичко е ново, какъв проблем може да има друг казаха ми, че е било от картера защото е с централно мазане някакви идеи как да го направя?, че доста се учудех как компресор от ЮМЗ пълни 80л. бутилка по-бързо от ифовия
                        малко снимки:

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Няма къкво да се чудиш просто компресора от ЮМЗ е с по голям дебит . Ифовите компресори са сравнително слаби и бързо се скапват . Истината е компресор от ЗиЛ.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Няма къкво да се чудиш просто компресора от ЮМЗ е с по голям дебит . Ифовите компресори са сравнително слаби и бързо се скапват . Истината е компресор от ЗиЛ.
                            Колко е дебита на ифовия компресор

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от crax91 Преглед на мнение
                              Колко е дебита на ифовия компресор
                              По спомени някъде към 140 литра . По принцип на ИФА W 50 спирачките са хидравлични с пневматичен усилвател който харчи сравнително малко въздух. Всички автомобилни двуцилиндрови са от 200 литра нагоре.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Колега sek.1 , тъй като си от София можеш ли да ми кажеш някой конкретни вторични,където може да се намери Зилов компресор.Обиколих 2-3 пункта в моя район(красна поляна),но всички ме гледаха странно.От темата до тук разбирам,че зилов с 1,1kW двигател и ресивър примерно 100 литра ще става и за боядисване или....?Иии последно:Дали е безопасно/надеждно да ползвам чисто нов съдържател от 100 литров бойлер?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X