Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от stolu Преглед на мнение
    Колеги, да се похваля и аз си направих компресор. ...
    Много добре си го събрал, харесва ми
    Само сега ако му придадеш и малко търговски вид, ще стане още по-добър - я виж моя:

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...834&highlight=
    [U][SIZE=4][COLOR=RoyalBlue][URL="http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019"]ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ ![/URL][/COLOR][/SIZE][/U]

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
      Ето малко напредък.
      Диаметър клапани -41/34мм.
      Засега единиия вариант е преправане на колелата на ангренажа -1/1 зацепване.Защото поприницп на всички мотори скоростите на колянов /распределетилен вал са 2/1.
      А другия вариант е пластинчати клапанчета с прожини.Набити в леглата на сегашните клапани.
      [ATTACH=CONFIG]270486[/ATTACH]
      [ATTACH=CONFIG]270488[/ATTACH]
      [ATTACH=CONFIG]270487[/ATTACH]
      Тоя двигател е идеален за някой УАЗкаджия 2.4 дизел слагат го на "белгиийските" УАЗки и волги по добре намери някой УАЗкаджия и му го продай и си купи примерно един УК 100 .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Компресор

        Здравейте, компресорчето реших да го разглобя тъй като надуваше в картера и изхвърляше маслото от където може. Снимал съм буталата, смятам да сменя сегментите само че не знам къде да търся такива? На другата снимка на главата малкото клапанче (изпускателно) ми се струва че не отваря(или поне с уста като го надуя) но също не знам от къде да търся такова. Ако някой ме насочи къде да търся в София ще съм му благодарен
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_79702.jpg
Прегледи:1
Размер:191.7 КБ
ID:5230174
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7936.jpg
Прегледи:1
Размер:94.4 КБ
ID:5230175

        Коментар


        • От: Компресор

          Здравейте колеги искам да питам някой знае ли на колко оборота трябва да се върти компресор от икарус? Много благодаря

          Коментар


          • От: Компресор

            Към 1300 оборота поне толкова съм му замислил на моя.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Компресор

              Благодаря на всички колеги които помогнаха да направим на комшията компресора. След като вече е готов и всичко е ок с изключение на това, че му е слаб двигателя.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от giorgio; 23-11-10, 13:54.

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от vazi Преглед на мнение
                ... След като вече е готов и всичко е ок с изключение на това, че му е слаб двигателя.
                Точно за това се правят предварителните изчисления.
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • От: Компресор

                  провери във фима КАРИНА има ги в цялата страна ето ти тел 02 9582488 0888 580 856



                  Първоначално публикуван от Volture Преглед на мнение
                  Здравейте, компресорчето реших да го разглобя тъй като надуваше в картера и изхвърляше маслото от където може. Снимал съм буталата, смятам да сменя сегментите само че не знам къде да търся такива? На другата снимка на главата малкото клапанче (изпускателно) ми се струва че не отваря(или поне с уста като го надуя) но също не знам от къде да търся такова. Ако някой ме насочи къде да търся в София ще съм му благодарен
                  [ATTACH=CONFIG]273167[/ATTACH]
                  [ATTACH=CONFIG]273168[/ATTACH]

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от vazi Преглед на мнение
                    провери във фима КАРИНА има ги в цялата страна ето ти тел 02 9582488 0888 580 856
                    Благодаря за телефона, ходих до магазина и поръчах сегменти и клапани -нямаха налични. Утре ги чакам и ще ги монтирам , но да ви питам преди да си блъскам главата - с какъв инструмент да развия всмукателния клапан (мисля да си преспособя нещо - както инструмента за развиване на ъглошлайф-а ,но дали има нещо готово по магазините)

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Пробвай с ключ за развиване на дисковете на флекс или взимаш 2 бургии с подходящ размер слагаш ги обратно взимаш една щанга или нещо подобно слагаш го между двете и въртиш. Поне аз така ги развъртях на комшията.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Точно така го направих -с 2 бургии (5мм), с това от флекса не става .
                        Но беше голям зор - с бургиите разпробих дупки в шина дебела 4мм на разстоянието на което са отворите на клапана, отгоре едно дървено копанче и то разпробито та да не мърдат бургиите една спрямо друга и с дългото рамо на шината ги развих ама на резбата на главата на единия клапан се пре*а (оказа се че се е повлякло от алуминия и цялата резба -леща) сега ще се мъча да творя , някак да пренарежа резбата макар ,че такъв метчик не знам има ли.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Не каза защо ги сваля? После слагането и напасването е малко кофти особено ако клапаните са нови и има разминаване заради лошa изработка. И искам и аз да питам колко време им трябва да се напаснат клапаните сами и с какво масло е хубаво да работи?

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Свалих ги поради 2 причини : Защото правеше проблеми , не затваряха и не можеше да напомпи въздух - чистих със силен разредител ,дори в ултразвук бях сложил цялата глава ... ама не можа да се изчисти (сега като го свалих се уверих че е доста замърсено и по пластинката на клапана и по стените на всмукателя има налепи сякаш от прахът от кита (компресора е ползван известно време за бояджийски изпълнения ). Другата причина е просто за да бъде сменено всичко ...от мерак

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Даваи тогава и дано стане. А с какъв ел двигател ще се варти това нещо?

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Обикаляйте редовно вторичните . Всичко което ми е испаднало през последните 4 -5 години е от един пункт на бистришко шосе посока околовръстното от лявата страна след бетоновия възел . Испадат и бутилки и компресори даже наскоро купих една оригинална от компресор 50 литра с дръжката и колелата за 15 лева. Купувал съм и цял стар български компресор напълно работещ на кило .
                                [ATTACH=CONFIG]260344[/ATTACH]
                                Имам два такива компресора като на тази снимка.Но се нуждаят от смяна на сегменти.Молбата ми към вас е ако някой знае от къде мога да намеря ще съм ви много благодарен.Благодаря на всички предварително.Нещо снимката не излиза но след кликване се появява.
                                Последно редактирано от kgp68; 27-11-10, 20:33. Причина: не се вижда снимката

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X