Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Компресора е капариран.
    ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

    Коментар


    • От: Компресор

      Няма ли кой да даде едно експертно мнение?

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от vazi Преглед на мнение
        Колеги моля за помощ сега. Става въпрос за ИКАРУСОВИЯ компресор .Пускаме го да работи след около 2-5 минути е вдигнал 5-6 атмосфери и до там работи си но не ще да вдига атмосфери. КЛАПАТИТЕ са му сменени също и сегментите на буталата .От какво може да е?
        Обърни специално внимание на "КЛАПАТИТЕ"
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от vazi Преглед на мнение
          Няма ли кой да даде едно експертно мнение?
          Клапаните на икарусовия компресор са особени и са два модела едните глави са с пластинчати другите са кръгли и се състоят от 4 части ако са от втория тип дори и нови пак трябва да ги разглобиш и паснеш на шлайфана плоча с водна шкурка и масло. Освен това в леглата на главата се набиват с лепило от типа на херметика и резбоосигурителя. Възможно е също още новите сегменти да не са се напаснали и просто да искат повече работа .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Компресор

            еми тази глава има общо 4 клапана и от двата вида едните са отгоре а другите са от към буталото

            Коментар


            • От: Компресор

              Да съживиме малко темата с нещо ново и интересно-
              1.9. чист дизел,много здрав и елементарен.Все още е под въпрос бъдещето му,но ако някой ще го качва на УАЗ да свирка,ще измислиме нещо.Двигатела до последно е работил,само няма стартер иначе да съм го пробвал вече
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003.jpg
Прегледи:2
Размер:180.7 КБ
ID:5226677
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:004.jpg
Прегледи:1
Размер:141.4 КБ
ID:5226678

              Коментар


              • От: Компресор

                Трябва да е 2.4 това Пежо не 1.9 .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Компресор

                  Възможно е,ама така като го гледам е доста малък за 2.4 и е 52к.с.Трябва да проверим в някой каталог.
                  Колко според тебе мотор ще може да го върти.Аз понеже днеска си нямах работа го отворих малко да видим вътре как е и да мислиме как да става на компресор.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Поне 10 киловата даже може и малко да му дойдат.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      колеги как се почиства бутилка от газова преди да се заварява и реже

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Ето малко напредък.
                        Диаметър клапани -41/34мм.
                        Засега единиия вариант е преправане на колелата на ангренажа -1/1 зацепване.Защото поприницп на всички мотори скоростите на колянов /распределетилен вал са 2/1.
                        А другия вариант е пластинчати клапанчета с прожини.Набити в леглата на сегашните клапани.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:002.jpg
Прегледи:1
Размер:109.1 КБ
ID:5228640
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:008.jpg
Прегледи:1
Размер:166.0 КБ
ID:5228642
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:006.jpg
Прегледи:1
Размер:205.5 КБ
ID:5228641

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Има вариант да стане със 1/1 зацепване,но не ми се мисли със каква скорост ще се движи разпределителният вал и горките пружини ще се чудят какво да правят.По-добре набий клапанчета,вярно си е голяма заигравка,но ще отпаднат сума ти излишни въртящи се детайли!
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Колеги, да се похваля и аз си направих компресор. Главата я взех от съседа, но незнам от какво е. В темата не съм виждал такава, баща му беше каменоделец.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image306.jpg
Прегледи:1
Размер:158.6 КБ
ID:5228757Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image308.jpg
Прегледи:1
Размер:147.9 КБ
ID:5228758
                            Купих части за около 80 лв.(пресостат, възвратен,редуцир,манометри и др.) и започнах. Импровизирах с това което имам и се плучи това
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image295.jpg
Прегледи:1
Размер:109.8 КБ
ID:5228759Натиснете снимката за да я уголемите

Име:STA42915.jpg
Прегледи:1
Размер:149.3 КБ
ID:5228760Натиснете снимката за да я уголемите

Име:STA42914.jpg
Прегледи:1
Размер:141.6 КБ
ID:5228761Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image323.jpg
Прегледи:1
Размер:177.0 КБ
ID:5228762

                            Ако някой знае някакви параметри на главата ще съм доволен да ги сподели. Въртяго с около 1000 об/мин. и съм го нагласил да изключва на 9 атмосфери, като ги прави за около 3 мин. Бутилките общо са около 90 литра.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Здравейте колеги ,имам нужда от помощ за да си отремонтирам компресора. Тъй като той ми се води малко по наследство и не знаех нищо за него ,като се поразрових в тази тема и на разни други места разбрах явно ,че е от Икарус - 2 цилиндъра цяла глава с водно охлаждане пише(viz) като гледам по снимките като на колегата sek.1 Та се оказва ,че клапаните май правят въртел , 2та могат да се свалят от горна страна но другите 2 са пресовани в главата и не знам как да процедирам ? До сега нямаше разширителен съд за масло , но смятам да му сложа такъв. Също смятам да му вдигна малко оборотите , сега работи на малко под 900 об/мин - ел.мотора върти на толкова(не знам каква мощност е не се чете) ,а шайбата му е малко по-малка от тази на компресора.
                              Ако може да ми дадете съвет от каде да търся части (клапани, евентуално сегменти) , да ми кажете на какви обороти би било добре да го задвижвам и с каква мощност трябва да е ел.двигателя ?

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от deemov Преглед на мнение
                                колеги как се почиства бутилка от газова преди да се заварява и реже
                                Реално, ако просто отвориш бутилката и напълниш с вода до горе, можеш да почнеш да заваряваш моментално без повече подробности

                                Аз лично, понеже бях малко параноик в началото, първата я измих с обезмаслител в стандартна концентрация, после пълних с вода до горе, изсипах я след няколко часа и оставих да изсъхне. Накрая, за да съм сигурен какво се случва капнах вътре 20 грама бензин и я запалих със запалка на една пръчка 2 метра Получи се едно лекичко БУФ, след което наистина бях вече сигурен, че вече няма какво да гори вътре в нея
                                [U][SIZE=4][COLOR=RoyalBlue][URL="http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019"]ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ ![/URL][/COLOR][/SIZE][/U]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X