Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Не би трябвало.Единсвения възможен вариант е да напълниш догоре картера и тогава ще го изхвърля,при моя ифов е с вертикално резерварче от тръба 1.1/4 като се захваща в най ниската точка,под задния лагер.Вътре съм сложил едно телче за жулене на тенжери и няма никъкъв проблем.

    Коментар


    • От: Компресор

      Ето и моето решение на проблема с ветренето на картера:

      http://pics.data.bg/storage/pics/749...59c1_610x0.jpg

      А и да се похваля - ето го и моя компресор - почти готов, като се изключи предпазната решетка на ремъка и перката:

      http://pics.data.bg/storage/pics/749...b050_610x0.jpg
      http://pics.data.bg/storage/pics/749...af4e_610x0.jpg
      http://pics.data.bg/storage/pics/749...87b3_610x0.jpg

      п.с. Някой може ли да ми каже, защо не мога да качвам снимки а само линкове ?
      Сайта ми казва, че съм превишил лимита с няколко килобайта, без значение дали се опитвам да пусна отговро в моя или в чужда тема и без значение дали качвам 5 или 100 кб?
      [U][SIZE=4][COLOR=RoyalBlue][URL="http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019"]ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ ![/URL][/COLOR][/SIZE][/U]

      Коментар


      • От: Компресор

        Здравейте днес пуснах новия ми компресор и изненада, не се получи така както се очакваше - от картера си надува доволно много да напълни казанчето от спирачна течности и да прелее. В интерес на истината не го изчаках да прелее. Каква е причината според вас - компресора е почти нов цилиндри, бутала сегменти и нов вал, напаснати клапани и сменени гарнитури. Възможно ли е да е от това че нещата са нови? Ако пък затапя картера почва да качва масло над буталата - в бутилката, също и леко сълзи през семеринга. Компресора е пълен до осовата линия на вала - това много ли е или е добре?

        Благодаря!

        Коментар


        • От: Компресор

          Провери сегментите-Оттам духа.

          Коментар


          • От: Компресор

            Здравейте компресора е сглобен от други два. Един камазов от който ползвам бутала, глава и цилиндри и един зилов от него картер и му взех нов вал че стария не ставаше. Камазовия компресор беше чисто нов няма никакъв "ключ" на сегментите цилиндрите са ОК. Има ли го този момент понеже го разглобявах още да не са се наместили сегментите или проблема е другаде?

            Поздрави!

            Коментар


            • От: Компресор

              Напълно възможно е още частите вътре да не са се напаснали. Иска работа.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от nikigada Преглед на мнение
                ...от картера си надува доволно много да напълни казанчето от спирачна течности и да прелее....
                Аз лично се сещам за още една причина, ако всичко е наред със сегментите - при мен изкарваше много масло, когато бях сложил тясно маркуче за отдушника, маслото направо се пенеше, запушвайки маркучето. Като го смених с такова с по-голям диаметър (10 мм), няма никакъв проблем, дори ако маслото в картера е повече от нормалното
                [U][SIZE=4][COLOR=RoyalBlue][URL="http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019"]ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ ![/URL][/COLOR][/SIZE][/U]

                Коментар


                • От: Компресор

                  А разтоварващия клапан на всмукателя работи ли?
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    А разтоварващия клапан на всмукателя работи ли?
                    В този компресор няма такъв клапан.
                    Аз лично се сещам за още една причина, ако всичко е наред със сегментите - при мен изкарваше много масло, когато бях сложил тясно маркуче за отдушника, маслото направо се пенеше, запушвайки маркучето. Като го смених с такова с по-голям диаметър (10 мм), няма никакъв проблем, дори ако маслото в картера е повече от нормалното
                    Маркучлето е 6мм закачено към картера с холендрова глава от хидравлика. Отворчетата са малки наистина но не мисля това да е проблем. Въпреки че всичко според мен е ОК ще го отворя като остане време да погледна сегментите и всичко друго. При откачен изходен маркуч и отворен картер фвърля масло от изходния щуцер. Това е проблем според мен. Но си мисля че масло от порядъка на 600 грама е много с това масло се пълни до около осовата линия на вала. При фабрични глави стъкълцето за контрол на маслото е много ниско - това навежда на мисълта че нивото на маслото вътре е много малко. Как тогава се маже компресора? Ще пробвам да източа малко от моя за да видя какво ще стане.

                    Поздрави!

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Пробвай колко масло ще си изхвърли сам .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Някой ако има зилов или пододобен агрегат за продан да ми пише, също и бутилка 60-80литра от газова търся

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от deemov Преглед на мнение
                          Някой ако има зилов или пододобен агрегат за продан да ми пише, също и бутилка 60-80литра от газова търся
                          Колега от къде си ? Ако става въпрос за София мога да те насоча къде да търсиш.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Колега и аз съм от София, къде да потърся компресор от ЗИЛ може и за ремонт!

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              И аз се интересувам от къде да намеря компресор от ЗиЛ.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Обикаляйте редовно вторичните . Всичко което ми е испаднало през последните 4 -5 години е от един пункт на бистришко шосе посока околовръстното от лявата страна след бетоновия възел . Испадат и бутилки и компресори даже наскоро купих една оригинална от компресор 50 литра с дръжката и колелата за 15 лева. Купувал съм и цял стар български компресор напълно работещ на кило .
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3082.JPG
Прегледи:1
Размер:130.6 КБ
ID:5220247
                                Последно редактирано от sek.1; 19-10-10, 19:57.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 1 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X