Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
    То тоя май няма извод за изпускане на въздуха, а си е просто възвратен клапан като за бойлерите.От къде ще изпуска налягането, как си го замислил? В противен случай става ненужен щото за да изпуска налягането искаш-неискаш трябва да слагаш стандартен клапан.
    Никъкъв проблем няма с испускането ако ползваш стандартен заводски пресостат просто испускателното му маркуче го връзваш някъде където ти е удобно над клапана. Аз за моя икарусовия съм замислил друго понеже имам хладилен пресостат с регулируеми и двете граници на Данфус някъде над еднопосочния клапан ще му сложа един електромагнитен вентил който ще се командва от контактора когато изключи мотора отваря магнит вентила и испуска налягането от компресора и разширителя. Просто имам в наличност всичко необходимо за тази схема и си спестявам тия 30 лева. Икаруса почна да се оформя.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от sek.1; 13-02-10, 16:32.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • До: Компресор

      И аз имам един пресостат(него знам от какво е), но и той няма отвор за малък мъркуч.Сега ако го използвам мога взаимствам идеята ти,че дори и магнитен вентил имам.
      Прикачени файлове
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • До: Компресор

        Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
        И аз имам един пресостат(него знам от какво е), но и той няма отвор за малък мъркуч.Сега ако го използвам мога взаимствам идеята ти,че дори и магнитен вентил имам.
        Я го разглоби и го снимай това е по стар модел и отвора отпред може да е испускателен по старите бяха с медна тръба не с пластмасов маркуч . Тая схема с магнит вентилите е на старите компресори УК серий 50 и 100 и определено е по добра защото мога да направя забавяне примерно 2-3 секунди да затвори магнит вентила след като мотора се е развъртял.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • До: Компресор

          sek.1 дръж ни в течение за Икарусовия!
          Аз такъв съм решил да правя, но пусто време и пари нали се нестигат...
          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар


          • До: Компресор

            Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
            sek.1 дръж ни в течение за Икарусовия!
            Аз такъв съм решил да правя, но пусто време и пари нали се нестигат...
            При мен е само времето като пари е нищо 20 лева съм платил компресора от вторични всичко останало си го имам сега чакам само монофазен мотор да ми донесе един приятел . Както казва колегата sparow да имаш струг и фреза безценно
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • До: Компресор

              Полека-лека събирам всичко
              Остана да купя възвратен клапан, няколко маркуча да ми пресоват и да си изрежа няколко фланеца за серпентината, да си взема тефлоновото маркуче и бързата му връзка за пресостата и да купя един контактор...

              Всъщност маркучето се връзва между главата и възвратния някъде, така ли?


              Туй са за Станьо бутилките, още 2 добавих днес















              ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

              Коментар


              • До: Компресор

                Първоначално публикуван от The_Machine Преглед на мнение
                Полека-лека събирам всичко
                Остана да купя възвратен клапан, няколко маркуча да ми пресоват и да си изрежа няколко фланеца за серпентината, да си взема тефлоновото маркуче и бързата му връзка за пресостата и да купя един контактор...

                Всъщност маркучето се връзва между главата и възвратния някъде, така ли?
                Маркучето се връзва между еднопосочния клапан и компресора дай размерите на фланците да ги стръгна на фрезата.Само контактор не ти върши работа трябва ти и защита цяло ПВ подмята ми се едно 16 амперово в гаража като за теб.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • До: Компресор

                  Здравейте отново колеги,това на снимката е компресор, който набива 200атм. в две бутилки по 60л. И струва 200лв. Как мислите , вярно ли е? Аз много се съмнявам. Обяснението е че бутилките са малки, за да може бързо да достига тези 200атм. Не че и бутилките се виждат на снимката. Мисля че комресора е стара военна техника. Поздрави!
                  Прикачени файлове
                  [SIGPIC][/SIGPIC]...нищо не е така, както изглежда!!!

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Първоначално публикуван от Пакостин Преглед на мнение
                    Здравейте отново колеги,това на снимката е компресор, който набива 200атм. в две бутилки по 60л. И струва 200лв. Как мислите , вярно ли е? Аз много се съмнявам. Обяснението е че бутилките са малки, за да може бързо да достига тези 200атм. Не че и бутилките се виждат на снимката. Мисля че комресора е стара военна техника. Поздрави!
                    Пробвай да вдигнеш някоя от бутилките-за да издържа на 200 атмосфери стената и сигурно трябва да е дебела над един сантиметър.Ще тежи много,както бутилките за метан.
                    Малко ме съмнява този агрегат да прави въпросното налягане.

                    ПП,там има манометър,на него какво пише?
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Не знам, компресора го намерих чрез познати,пък те имали познати и т.н. и т.н. Само тази снимка от телефон ми изпратиха, и един видеоклип, но той не се отваря. И сега гледам от време на време снимката, и си мисля,ако наистина прави 200 атм, ще махна ръждата на цялото Приморско
                      [SIGPIC][/SIGPIC]...нищо не е така, както изглежда!!!

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        То,не ти е необходимо чак такова налягане,по-важен е дебита на компресора.
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Я го разглоби и го снимай това е по стар модел и отвора отпред може да е испускателен по старите бяха с медна тръба не с пластмасов маркуч . Тая схема с магнит вентилите е на старите компресори УК серий 50 и 100 и определено е по добра защото мога да направя забавяне примерно 2-3 секунди да затвори магнит вентила след като мотора се е развъртял.
                          Ето го сниман пресостата, но е само с един отвор от долу.
                          Прикачени файлове
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                            Ето го сниман пресостата, но е само с един отвор от долу.
                            Значи варянта за растоварване е с магнит вентил .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              Значи за тръбичката би трябвало да се завива в горния ляв щуцер?
                              На новите е нещо подобно на цанга и лови маркуча,а на твоя е вероятно с някаква гайка.и също така интересно е натягането на пружината,моя няма такъв усталък,и по усет навивам.

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                Здравейте, някой виждал ли е такъв компресор и знае ли с какви обороти трябва да се върти вала?
                                Аз и идея си нямам какъв мотор да му подберем.
                                Ще съм много благодарен, ако някой сподели нещо по въпроса!
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X