Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Първоначално публикуван от lalev Преглед на мнение
    Знам само че е от текстилна машина.Едноцилиндров.Купих го за 40 лв./и за толкова мога да се разделя с него/ или бартер за нещо което ще ми върши някаква работа в гаража а за вас е непотребно.С тази голямата шайба и 1,1 мотор тръгна,вдигна 2атм.и мотора взе да спира . Това е. Поздрави.
    А,за какво би го заменил?
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • До: Компресор

      Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
      А,за какво би го заменил?
      Без значение,стига да ми влезе в употреба. С компресора взех и едно зарядно за акумулатори /с ампер и волт метри,с реостат .много ми хареса на външен вид/ Чак когато се опитах да си заредя акумулатора видях че минималният волтаж е 110волта.Така и зарядното отиде при компресора/в мазето/ Поздрави.

      Коментар


      • До: Компресор

        Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
        Готов съм вече.Компресорчето тръгна. Ето снимки и малко така на бързо за демонстрация на песъкоструя с новия компресор една джанта и тръба от генерация.
        Дидо колко пари взе компресора и колко литра е .Джантите с какъв пясък ги мина-

        Коментар


        • До: Компресор

          Компресора е самоделка.Главата е нова на АВАС на сайта на АГРО-МАРКЕТ я има 401лв, бутилка 120л.Пясъка е неизвестна едрина.Вуйчо ми го даде,беше пълен с боклуци само го пресях със сито за брашно,но в интерес на истината е много фин не оставя никакви следи по алумина.Дори пробвах парче от стара дограма с неизвестен брои слоя боя-всичко хвръкна и остана перфектно чисто дърво без дерлуги и други неравности.Просто супер.
          П.п. Сега експериментирам пробвах и с керамика(тухла) изчиства я все едно никога не е била ползвана
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • До: Компресор

            карам си днес колата и гледам в един двор разглабят някакъв камион. ама само шасито и гумите стоят . Питам си аз каква е тази машина пак ти ми отговарят ЗИЛ. Питам ги момчетата къде е двигатела и по точно компресора че имам интерес към него . Компресора си стоеше в/у двигателя и беше перфектен . Тъкмо се пазарихме и дойде собственик който ми обясни че днес се е спазарил с човек от Шумен за целия двигател .. Но човекът беше доста любезен и ми обясни къде има разглобен Урал .

            Коментар


            • До: Компресор

              Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
              Компресора е самоделка.Главата е нова на АВАС на сайта на АГРО-МАРКЕТ я има 401лв, бутилка 120л.Пясъка е неизвестна едрина.Вуйчо ми го даде,беше пълен с боклуци само го пресях със сито за брашно,но в интерес на истината е много фин не оставя никакви следи по алумина.Дори пробвах парче от стара дограма с неизвестен брои слоя боя-всичко хвръкна и остана перфектно чисто дърво без дерлуги и други неравности.Просто супер.
              П.п. Сега експериментирам пробвах и с керамика(тухла) изчиства я все едно никога не е била ползвана
              Мерси за информацията пясак и аз мога да си намеря с различна едрина от предпазители но си мислех че трябва да е еднакво едър за да върши работа за алуминия си мислех нещо по финно но като казваш значи става

              Коментар


              • До: Компресор

                Първоначално публикуван от maladec Преглед на мнение
                карам си днес колата и гледам в един двор разглабят някакъв камион. ама само шасито и гумите стоят . Питам си аз каква е тази машина пак ти ми отговарят ЗИЛ. Питам ги момчетата къде е двигатела и по точно компресора че имам интерес към него . Компресора си стоеше в/у двигателя и беше перфектен . Тъкмо се пазарихме и дойде собственик който ми обясни че днес се е спазарил с човек от Шумен за целия двигател .. Но човекът беше доста любезен и ми обясни къде има разглобен Урал .
                Колега в Горна Оряховица има един скрап където ходя често и със сигурност има няколко зиловски компресора.Само да са пооправи времето и ела не е толкова далеко от Габрово, а пък съм в отпуск и съм свободен.Хубавите нища ги отделят и са под навес така, че и сега да дойдеш няма да ровим.
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • До: Компресор

                  Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                  Готов съм вече.Компресорчето тръгна. Ето снимки и малко така на бързо за демонстрация на песъкоструя с новия компресор една джанта и тръба от генерация.
                  Колега къде може да се намери пистолет за пясъкоструене?
                  И на колко атм. се работи?
                  ........................
                  Иван Маринов
                  CRF 250 X
                  Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
                    Колега къде може да се намери пистолет за пясъкоструене?
                    И на колко атм. се работи?
                    Практикер,Бриколаж,ако има при вас,в София и на Илиенци.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                      Практикер,Бриколаж,ако има при вас,в София и на Илиенци.
                      Ще направиш ли една снимка - да видим какво представлява, че да не се излагам като отида да си търся?
                      Suzuki GSXR
                      VW Touareg
                      Mitsubishi Pajero II

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
                        Колега къде може да се намери пистолет за пясъкоструене?
                        И на колко атм. се работи?
                        Колега ето тук има много информация за модели и от къде да си купиш http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=34371 пък и Гугълчо също предоставя много такава.
                        Ако имаш въпроси след това пиши
                        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Някой колега може ли да ми даде информация за ремъчната шайба на компресора на зил .Въпросът ми е за оригинална такава .Интересуват ме размери, като най-вече външен диаметър .
                          Благодаря предварително

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Първоначално публикуван от maladec Преглед на мнение
                            Някой колега може ли да ми даде информация за ремъчната шайба на компресора на зил .Въпросът ми е за оригинална такава .Интересуват ме размери, като най-вече външен диаметър .
                            Благодаря предварително
                            По спомени беше 260 мм канала на ремъка е 17 мм конуса на вала не го помня на мога да го премеря и да го сметна колко градуса идва. Конуса е същия и на ифовите компресори качвал съм ифови шайби на зилов компресор поради липсата на оригиналната.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              Шаибите на зиловите компресори са два вида, с диаметар 25см (цяла шаиба) и диаметар 21см(от две половини с дистанциони пластини).

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                Здравейте отново, колеги. Намерихме този компресор, обаче нищо не знаем за него, няма и табелки по него. Та молбата ми е, ако някой го познае, нека напише нещо. Ако ще помогне-работил е в ТКЗС. Поздрави!
                                Прикачени файлове
                                [SIGPIC][/SIGPIC]...нищо не е така, както изглежда!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X