Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Колега, уважения към труда ти, но моля те, уважавай и слуха/зрението на колегите си!

    че - ще
    стани - стане
    мъркуч - маркуч
    съидинения - съединения
    по дълги - по-дълги
    по добре - по-добре
    и т.н.
    ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

    Коментар


    • До: Компресор

      Първоначално публикуван от The_Machine Преглед на мнение
      Колега, уважения към труда ти, но моля те, уважавай и слуха/зрението на колегите си!

      че - ще
      стани - стане
      мъркуч - маркуч
      съидинения - съединения
      по дълги - по-дълги
      по добре - по-добре
      и т.н.
      Извинявам се за правописа.
      Сега се учим да пишем
      ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

      Коментар


      • До: Компресор

        Колеги моля не се дразнете взаймно няма смисъл наистина и на мен ми е трудно на кирилица но трябва същото е и с правописа
        ПП а за исушителя погледна ли колега?

        Коментар


        • До: Компресор

          Първоначално публикуван от кехли Преглед на мнение
          виждам че сте на тема обезопасияване та въпроса ми е следния за какво служи (СТАРТ КЛАПАНА) че във момента правия един компресор от зил и стигнах до тези неща от сорта благодаря
          Здравей колега старт клапана и възвратния клапан служат за разтоварване на компресора при първоначално развъртане.
          Възвратния клапан задържа създаденото налягане в бутилката а старт клапана освобождава налягането между компресора и бутилката.
          При новите пресостати старт клапан e вграден вътре.
          Ето малко снимки на компресор от зил които правих преди 15 години.
          Прикачени файлове
          ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

          Коментар


          • До: Компресор

            Колега,тази помпа нужна ли е? и не прави ли много високо налягане?
            Това с радяторчето е оргинално,не виждам пресостат,а май по топлината на водата си го настроил да спира и включва,с термостат,Нали?

            Коментар


            • До: Компресор

              Първоначално публикуван от Corsa Преглед на мнение
              Колеги моля не се дразнете взаймно няма смисъл наистина и на мен ми е трудно на кирилица но трябва същото е и с правописа
              ПП а за исушителя погледна ли колега?
              Колега благодаря за разбирането демек ( кривописа) .
              А за това което си мислите че е изсушител не е.
              Това е компенсатор служи за погасяване на плевматичните удари създавани от компресора вътре се намира и възвратния клапан които задържа налягането в бутилката.
              При компресори с малък дебит компенсатор не е нужен а само възвратен клапан.
              Влаготделителя (изсушителя) се слага максимално близо до консуматора за максимална ефективност.
              Влаготделителя можеш да си го купиш или направиш утре ще ти направя снимки на този които съм направил но още не съм монтирал.
              ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

              Коментар


              • До: Компресор

                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                Колега,тази помпа нужна ли е? и не прави ли много високо налягане?
                Това с радяторчето е оргинално,не виждам пресостат,а май по топлината на водата си го настроил да спира и включва,с термостат,Нали?
                Компресора на зила се мажи централно от маслото на двигателя затова и аз съм му сложил помпа за смазване, налягането съм го намалил до 6 атмосвери.
                Радиятора е за охлаждане а водата се завърта сама като в парно.
                Има и манометри които показват налягане на маслото и градусите на водата.
                ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

                Коментар


                • До: Компресор

                  Колеги моля помогнете.
                  Най - вероятно трябва да си отправя въпроса на друго място или в друга тема , но все пак съм нов
                  И аз както и доста други хора съм решил да си сглобя компресор за въздух "самоделка" . Имам си всичко - ел.мотои 0.75Кв , 1.1Кв , 2.2Кв , бутилки 2бр.80л и 1бр.60л (от газови бутилки) , клапани си имам цяла камара на тавана (Дядо бил прибирен на времето ) , подариха ми присостат, тръбопроводи ми подариха (като ме увериха че държат до 20 атм. ) , гаражът на комшията е голам и празен даже и заваръчна техника има вътре , железарии колкото щеш , другият ми комшия е стругар че даже и струг си има в мазето .
                  Всичко си имам аз само компресор нямам . Търся и не намирам .
                  От доста време се опитвам да се сдобия с ЗИЛ-ов компресор ,но винаги неуспешно . Няма и няма . Отчаях се много . Тези ЗИЛ компресори като ме видят и се крият някъде от мен

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Ще използвам този компресор предимно за помпене на гуми и по рядко за пръскане на някои друг калник когато се наложи .
                    200л/мин. за човек който няма да се занимава професионално в комплект с бутилка 80л мисля че е добре. Гледам по книга машинката изка 2Кв. мотор но и с 1.1Кв ще работи.Това 1.1Кв предполагам че ще е пределният минимум при които компресорът ще тръгва да работи дори и при 8 атм.
                    Компресорът е непретенциозен. Има водно охлаждане но рядко има хора който мислят за него , въпреки това не съм чул за прегрял такъв . За смазка използва масло доставено по маслена магистрала от двигателя. Редно е след прикачане на масленният съд да се пробие дупка ( 3 мм) поне отдолу в биелата през лагера че да олесним циркулацията , но и без такава пак работят "гадините"
                    Дори и да се стараем всячески да ги повредим те трудно се предават.
                    Та поради всички тези предимства съм се ориентирал именно към Зил-а
                    Остана само и той да се ориентира към мене и готово.

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Откъде си? По вторичните неможе да няма,тука има 2 зила ако видиш зор да ходим да ти сваляме

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        колега здравей виждам че търсиш ком. от зил аз си поръчах ими го пратиха компресор + траспорт 67лева ито в доста добро състояние а има и избор на цена намират се във враца ето и тел 0888724193 атова е моито компресорче не довършено..
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Преди година ми попадна компресор от някаква текстилна машина.Едноцилиндров,въздушно охлаждане,с щекичка за нивото на маслото,чугунен и по спомени със 100мм бутало.На външен вид е супер здраво желязо.Със 1,1 моторче не успях да го подкарам/вдигна 2атм и моторчето спря/Ако някой му се занимава и има як мотор ще го изровя от мазето/ ПОЗДРАВИ

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Първоначално публикуван от The_Machine Преглед на мнение
                            Абе, какво масло да наливам в главата на компресора?
                            В Ташев-Галвинг им беше свършило, така и забравих да питам какво точно масло е като спецификации...
                            Колега ето какво масло купих днес от магазина от който взех главата.
                            Малко със закъснение, но някой може да му е интересно-какво изрових като данни за компресора от снимката.Направо съм снимал от учебника.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от dido uzunov; 15-01-10, 17:55.
                            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              Мерси за маслото, така или иначе още не съм го купил
                              Инак, ето докъде я докарах:

                              Бутилката е боядисана,редуцира е монтиран с кран, стругаря остана да ми направи прехода бутилка - пресостат, донесоха ми и тази серпентина + изсушители с пробки за източване - и нея ще си боядисам тези дни...

                              Вчера си взех и ролката от стругаря, та ще ги нащракам и тях тези дни



                              ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                Преходи за пресостат има по магазините-2-3лв са.Тая серпентина от къде я изрови?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X