Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Колега,от ифа 6ца ли е или като на колегата Veselin ? колко му търсиш ,и защо се отказваш..
    Бутилки има по вторични или у някой шкодаджия,пресостат има из веригите бриколаж ,практикер-струва около 30лв.

    Коментар


    • До: Компресор

      Моя не е такъв като на снимката. Моя е двуцилиндров. Не знам от какво е. Преди година го купих, направих ме картер гарнитура, алуминиева отливка за ремъчна шайба, купих един пневмостат който ме изнерви и го разглобих ...и накрая се оказа, че в мазето тока в контакта стига за 100 вата крушка и не мога да смена предпазитела в таблото! И ми писна.

      Коментар


      • До: Компресор

        тоя на снимките е двуцилиндров от ифа л60,не виждам смисъл да е 1цилиндър и да има 2извода...
        иначе колко пари му търсиш,?

        Коментар


        • До: Компресор

          Компресора е същия като на колегата Веселин и е от някъква фадрома май полска L 300 която е с двигател на Йелч и бра доста ядове с него.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • До: Компресор

            колеги здравей те изкъм малко помош проблема е следния имам зилов компресор кои то небеше чак толкова зле но реших дамо направия ремонт нови сегменти лагери клапани и гарнитури след като го вързах към ел.мотора и гу пусна да работи останових че качва доста масло в цилиндри те каге те как во триябва да направия зада огранича маслото

            Коментар


            • До: Компресор

              Днес като почивен ден уж щях да лежа,ама нали не ме свърта и по някое време слезнах в мазата на топличко,и свърших малко полезна работа



              Планките на колелата ще бъдат усилени,само чакам мотора от Русе и продължаваме...малко заприлича на Триодина,но е стабилно и проходимо
              И сега усещам вече въпроса,защо дупките гледат назад-обърнах главите за по удобно
              А относно питането на колега по горе,Зиловите събират около 600мл. масло,виж да не си налял догоре,защото гледа да го изхвърли отнякъде,другото възможно нещо е буталото и цилиндъра да са отъркани много,но това е много малко вероятно.

              Коментар


              • До: Компресор

                мерси колега открих проблема обърнати сегменти

                Коментар


                • До: Компресор

                  Този компресор не е ли от ЮМЗ
                  0885 297985,мтел-Радо
                  0876 556870,виваком като домашен

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Да,от ЮМЗ е.Слага се без никакво преправяне.

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      А така значи тракторат ми остана без компресор ха ха/
                      0885 297985,мтел-Радо
                      0876 556870,виваком като домашен

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        Той не му и трябва ,ако ползваш спирачките на ремаркето сложи от тк-80

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Разбира са че не му трябва моят трактор е като кукла направен но не работи само седи като музеен експонат така че ще остане без компресор,но незнам да не изхвърля маслото от там случаино някога ако се подкара
                          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                          Той не му и трябва ,ако ползваш спирачките на ремаркето сложи от тк-80
                          0885 297985,мтел-Радо
                          0876 556870,виваком като домашен

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Нали ти викам сложи от тк-80 или изрежи една ламарина и запуши дупката,то там мазане има ли,защото тоя компресор има семерина на вала?!

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              От доста време четях темите за компресори, изчетох всичко и накрая взехме, че сглобихме един. Работи от около 2 месеца, но не мога да качвам снимки, за да го покажа. Имаше някои проблеми, един от които е с пресостата. С намесата на така да се каже неквалифицирано лице при стягането на пресостата към компресора, алумуниевата сплав се спука, след което последва заварка и от там се деформира отвора и сега постоянно пуска по малко въздух. Пробвах с лента, с калчища, с лента и калчища, с боя и пак не става. Та някой може ли да даде насока за ефективно отстраняване на проблема? Чух за някакъв тефлонов конец, но ме съмнява да ми свърши работа.

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                Тефлонения конец е на Локтайт и е доста добър,обаче тука няма да помогне,но требе да се види-фърли снимките на sparow2005@abv.bg и ще ги кача.
                                Те пресостатите по принцип не трябва да се пренатягат,-моя го пренатегвах и откърти резбата на долния накрайник-Другото което мисля е да минеш на друга резба-тази май беше 12х1.5 или 1.25,и примерно да преминеш на 16х1.5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X