Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Пичове, аз я закъсах с моя компресор... Въпреки, че уж всичко направихме както си му е реда - пресостат, възвратен клапан, тръби, ала-бала ми направи впечатление, че от ден на ден все по-трудно се запуска под налягане. Престъргах шайбата на мотора и диаметъра й стана от 65 на 50 мм. Уж беше по-добре, ама до време. Миналия ден сутринта бързах нещо за работа и съм забравил да го изключа от контакта. Като му паднало налягането и той явно не е успял да се запусне и елдвигателя гръмнал (сега започвам да разбирам булките, дето по средата на пътя от София за Варна се сещат, че не си спомнят дали са изключили ютията...). Оказа се, че освен кондензатора е заминала и пусковата намотка. Вместо да го пренавивам на този етап реших да взема нов мотор. Стария беше 1.1кВт, вчера взех 1.5кВт. Тази сутрин го монтирах. Пуснах го 2-3 пъти. Тръгва, ама с мъчение. Вечерта като се прибрах (без да съм бутал нищо допълнително) пробвах да го пусна. Завъртя, но изобщо не можа да пусне работната намотка. Развих тръбата на компресора, за да не се товари от налягане - същата работа. Това ме наведе на мисълта, че явно проблема е в самия компресор. Сетих се, че беше изхвърлил бая масло като беше при колегата Sek.1. Долях му повече от 1/2 литра. С малко зор развъртя и работата уж малко се подобри. Докато блеех в шайбите нещо взе да ми пръска в очите и докато се усетя, че не е есенен дъжд под компресора стана малка локвичка масло. Той и преди си изпускаше от гарнитурата на цилиндъра, ама сега явно работата е станала сериозна...
    Няма как да съм сигурен, ама се чудя дали е възможно тази седмица да съм го мъчил да бачка почти без масло и заради това да е позапекло нещо сегменти-мегменти? Възможно ли е това да е причината всъщност компресора да се върти трудно дори и без да е под налягане? Работата е ясна - ще трябва да се сваля цилиндъра, защото духа от неговата гарнитура. Ще направя нова - не е проблем. Какво друго, обаче трябва да проверя? Как да разбера дали има проблем с буталата и цилиндрите? Дали, ако няма явни механични повреди работата може да се размине само с почистване?
    Suzuki GSXR
    VW Touareg
    Mitsubishi Pajero II

    Коментар


    • До: Компресор

      значи моя редовно остава без масло,като няма масло върти трудно и вдига бавно налягане и не вдига над 5атм.
      но като го оставя да истине и му доляя масло,няма ядове...
      първия път като бойдисвах една порта,го прегрях и затегна,на другия ден се готвех да го отварям и да сменям сегменти,но викам я първо му долея масло...и си работи до сега..
      ама като чета какво си писал си му требе основен ремонт,иначе провери и дали клапана не е некой боклук ,вътре с гума и да е изгорял и да не държи нищо.!

      Коментар


      • До: Компресор

        Колега останал е без масло и наи вероятно е бил затегнал затова е изгорил мотора,Имахподобен случаи замихах за море и забравих да изкюча копресора спукал се е маркуча и пресостата не е могъл да го изклучи ,комщии ми казаха че е работил два дни до като изхвърлил всичкото масло и затегнал и изгорил двигатела наи интересното бе че смених лагера на биелата му и продължава да си работи и днес,с друг двигател естествено

        Коментар


        • До: Компресор

          Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
          Пичове, аз я закъсах с моя компресор... Въпреки, че уж всичко направихме както си му е реда - пресостат, възвратен клапан, тръби, ала-бала ми направи впечатление, че от ден на ден все по-трудно се запуска под налягане. Престъргах шайбата на мотора и диаметъра й стана от 65 на 50 мм. Уж беше по-добре, ама до време. Миналия ден сутринта бързах нещо за работа и съм забравил да го изключа от контакта. Като му паднало налягането и той явно не е успял да се запусне и елдвигателя гръмнал (сега започвам да разбирам булките, дето по средата на пътя от София за Варна се сещат, че не си спомнят дали са изключили ютията...). Оказа се, че освен кондензатора е заминала и пусковата намотка. Вместо да го пренавивам на този етап реших да взема нов мотор. Стария беше 1.1кВт, вчера взех 1.5кВт. Тази сутрин го монтирах. Пуснах го 2-3 пъти. Тръгва, ама с мъчение. Вечерта като се прибрах (без да съм бутал нищо допълнително) пробвах да го пусна. Завъртя, но изобщо не можа да пусне работната намотка. Развих тръбата на компресора, за да не се товари от налягане - същата работа. Това ме наведе на мисълта, че явно проблема е в самия компресор. Сетих се, че беше изхвърлил бая масло като беше при колегата Sek.1. Долях му повече от 1/2 литра. С малко зор развъртя и работата уж малко се подобри. Докато блеех в шайбите нещо взе да ми пръска в очите и докато се усетя, че не е есенен дъжд под компресора стана малка локвичка масло. Той и преди си изпускаше от гарнитурата на цилиндъра, ама сега явно работата е станала сериозна...
          Няма как да съм сигурен, ама се чудя дали е възможно тази седмица да съм го мъчил да бачка почти без масло и заради това да е позапекло нещо сегменти-мегменти? Възможно ли е това да е причината всъщност компресора да се върти трудно дори и без да е под налягане? Работата е ясна - ще трябва да се сваля цилиндъра, защото духа от неговата гарнитура. Ще направя нова - не е проблем. Какво друго, обаче трябва да проверя? Как да разбера дали има проблем с буталата и цилиндрите? Дали, ако няма явни механични повреди работата може да се размине само с почистване?
          Свали му клапанчетата отгоре и виж как върти . То явно без разглобяване няма да мине . От понеделник нататък ще се огледам за някой зилов че тая фадромова измислица нещо не ми харесва .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • До: Компресор

            Тази сутрин го завъртях малко на ръка. Има явно усилие и се чува и нещо като стържене, което ми се струва, че го нямаше по-рано. Днес сигурно ще го разджебря и ще видим какви са перспективите...
            Suzuki GSXR
            VW Touareg
            Mitsubishi Pajero II

            Коментар


            • До: Компресор

              Разглобявай го да го видим къкво му е положението вътре и ще му баеме.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • До: Компресор

                Оказа се, че има един счупен маслен сегмент, но той явно си е така отдавна, защото отчупеното парче го нямаше. Освен това семеринга на коляновия вал се беше изплюл навън и явно той е затягал. Биелите в този компресор лагеруват с "калаен лагер" или не знам как се казва, но така или иначе едната беше повлякла много и ще се наложи да се "прекалайдиса". В понеделник ще търся сегмент и семеринг.
                Май ще трябва да се прави и отдушник на картера, за да се избегнат завбъдеще такива проблеми...
                Suzuki GSXR
                VW Touareg
                Mitsubishi Pajero II

                Коментар


                • До: Компресор

                  колега,провери за сегмент,дали не става от руски компресор/юмз/,по спомен буталото е 50 или 54мм.
                  също така аз да питам някой дали има представа откъде мога да купя или поръчам сегменти,буталото за тях е 86мм, трябват ми 3нормални и 1маслен.
                  и друго питане,че вече събрах нужните компоненти за голям компресор ,само него го няма,
                  изискванията са да не е много скъп,да има ремонтни части за него и да е много високодебитен /поне 400л./мин/

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    На моя буталото е 65 мм. Семеринга е 25/62/8
                    Suzuki GSXR
                    VW Touareg
                    Mitsubishi Pajero II

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                      да питам някой дали има представа откъде мога да купя или поръчам сегменти,буталото за тях е 86мм,
                      Завод Дружба Разград произвеждат всякъкви бутала и сегменти въпроса е някъкси да се провери имат ли в производствената гама такова.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        След кратка справка в гугъл излезе това : Адрес: ул. Тутракан 4
                        Град/с.: Разград 7200
                        Област: Разград Телефонни номера: 084/ 660 686, 660 687, 660 689 Факс: 084/ 660 424
                        Типично в български стил голям завод нямат сайт нямат каталог .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Ей-й-й, тоя Sek.1 е по-печен от Гугъла, бе-е-е
                          Ето сайта на Дружба АД - Разград:
                          (малко трудно излиза, ама явно не са платили, за да ги сложат напред в търсачката)
                          http://www.drouzhba.bg/BG/contactus.php
                          Имат магазин и в София, на Ботевградско шосе
                          Suzuki GSXR
                          VW Touareg
                          Mitsubishi Pajero II

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Имат три магазина в София кой им се води официален е трудно да се каже . Преди няколко години като търсех бутала за нивата най ефтини бяха в магазина на гара север. По принцип произвеждат бутала за почти всичко в тоя свят но по неведоми за мен причини не предлагат всичко на родния пазар. Преди няколко години на един колега от завода с човек там му изпратиха комплект бутала сегменти и болтове за френски дизел XUD 9 (пежо 405) за около 150 лева. Дойдоха в една жълтеникава кутия без никъкви надписи по нея . Когато закарах блока и буталата на мойта нива при шлайфиста човека в буквалния смисъл се озъби каза че за първи път вижда за лада четири абсолютно еднакви по размер български бутала и не се налага да шлайфа веки цилиндър на различен размер и да ги надписва.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              един колега,има такъв български компресор и разправа,че при бутилка 40литра за 1мин. прави 10атм,.значи не е толкова скапан ...
                              и друго много важно нещо,е че трябва да се върти много бавно-400-500об./мин.
                              колегата с същия,май го върти с около 1000 и затова явно идва големия шум дето вика за него...

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                За компресор от Зил, горе-доло какъв ел. мотор е нужен-
                                2.2кв или 3кв. Говоря за моно-фазен..
                                [SIGPIC]http://picbg.net/u/14372/36944/427687.gif[/SIGPIC]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X