Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Имам компресоре от хладилник и бутилки от фреон. Дали бутилките ще издържат налягането, което може да вдигне компреосрчето..
    В зависимост какъв фреон е имало в тях.
    Ако е R22 при 20°С налягането му е 8 bar
    а ако е R410 - 13 bar
    Aбе значи стават. Също и газова (пропан) бутилка става - там пък е под 5 bar
    Но компресорчето е с много малка производителност. Аз ползвам подобно, но от зъболекарска машина.

    Коментар


    • До: Компресор

      пускам малко полезна информация,за компресора дето го има по назад в темата с прецаканите сегменти.
      бутало става от тойтота с 2.2 мотор,буталото е 92мм,като стръгна и хонинговам цилиндара би трябвало да стане
      следва да се намери въпросния двигател из някоя морга и да видиме дали е вярно инфото

      Коментар


      • До: Компресор

        92 мм са буталата на Волга УАЗка ГАЗка предполагам че и буталото на този компресор 86 мм е от нещо стандартно от соц автомобил. Не съм мерил стените на цилиндъра но 6мм за разтъргване и хонинговане са страшно много при автомобилните блокове три ремонтни размера са в малко над 1 мм а изтъняване стените на цилиндъра води само до едно по бързо загряване и вероятност от спукване все пак е някъкъв чугун с неясни параметри.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • До: Компресор

          Това е моето компресорче.Има много трески за дялане,но като му доиде времето.Споделете от къде да си взема пресостат и разтоварващ клапан по-тънкана.Имам манометър,но още не съм го сложил.
          Мотора ми е неподходящ-търся бартер-моя е 4 kw трифазен,търся 2 монофазен.Добавям и един ифов компресор към бартера
          Наи-важното е ,че дотук всичко ми е без пари
          Прикачени файлове
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • До: Компресор

            колега ще правиме ли трампа?
            моя е 2.2 на 2800об. и е пренавиван миналата година,като го сложих на компресора?
            а относно буталата,стената на цилиндъра е поне 15мм. ама вероятно няма да е добре да се изтънява,

            Коментар


            • До: Компресор

              Пресостат и разтоварен клапан си ги купи колегата Veselinv за 40 лева пресостата и 7 лева клапана точно от къде той си знае.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • До: Компресор

                В Бриколаж пресостот,монофазен ~30 лв.Има и клапани.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • До: Компресор

                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  Това е моето компресорче.Има много трески за дялане,но като му доиде времето.Споделете от къде да си взема пресостат и разтоварващ клапан по-тънкана.Имам манометър,но още не съм го сложил.
                  Мотора ми е неподходящ-търся бартер-моя е 4 kw трифазен,търся 2 монофазен.Добавям и един ифов компресор към бартера
                  Наи-важното е ,че дотук всичко ми е без пари
                  Освен в Бриколаж има и в БауМакс и в Практикер. Освен това има и във всички магазини за инструменти. Аз моя го купих от един магазин на Раковска и Сливница, точно срещо Евроболт. Доколкото разбрах (от предишни мнения във форума) цената от 40 лева е нормална, но явно има и по-евтини. На моя малко не ми допада това, че включва/изключва през 2 атмосфери, т.е. не може да се направи да изключва на 7 и да включва на 6, а само (например) 8-6, 7-5 и т.н. Възвратния клапан също го взех от там. Добре е, обаче да си вземеш и редуцир-вентил. Така, ако работиш с пневмо-инструменти ще може да си имаш постоянно налягане от да кажем 6.5 бара или, ако боядисваш - постоянно от 3-3.5. На мен ми даде Sek.1, но предполагам, че има навсякъде. Манометри също има на цени от 7-8 до около 20 лева. На практика всички неща (ако купуваш) са с цолови резби - 1/4 или 3/8. Имай го предвид, ако както при мен имаш и стари работки, които са с метрични резби (например М12х1.25). Аз си купих плашка 3/8, но това е единственото, което успях да намеря в Практикер, Бриколаж и т.н. Sek.1 каза, че имало на битака, но мисля, че и в Евроболт продават.
                  Suzuki GSXR
                  VW Touareg
                  Mitsubishi Pajero II

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Първата визитка е магазин за инструментална екипировка в София имат почти всичко но на дебели цени зареждат както и аз от хората от следващите две визитки на тънки цени. До сега не е имало случай нещо да ми трябва и колкото и нестандартно да е да го нямат или да не могат да го намерят. Станимир праща и по куриери иначе идват всяка събота на битака редовни фирми са издават и фактури.Veselinv вземи си манометър с къквато резба намериш аз ще ти остържа една редукцийка.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от sek.1; 07-12-09, 17:27.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Може би на някой да е от полза .От тази таблица става ясно какъв дебит може да ''извадите '' от Вашия двигател.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от juri_fursov; 10-12-09, 16:00. Причина: реклама

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        Първоначално публикуван от juri_fursov Преглед на мнение
                        Може би на някой да е от полза .От тази таблица става ясно какъв дебит може да ''извадите '' от Вашия двигател.
                        На колеги от форума ,мога да предложа пресостати по 25 лв.редукциии ,и всякакви дреболии за компрессори /без глави/
                        Имаш лично.
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          За зилов компресор намират ли се клапани? На един му ги счупихме при развиване .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Здравейте колеги, може да е коментирано вече ама все пак.....- брах ядове със пресостати на правен компресор - сегашните дето се намират (май италиански) им е голям хистерезиса - демек изключват например на 8 атмосвери, но включват чак като падне на 5 атм. Има начин за регулиране но по-малко от 3 атм не може да е разликата от изключване до включване. Това е адски досадно ако ти трябват 4 атм трябва да правиш компресор с двигател за 7! Имам на единия компресор стар от ГДР пресостат - там се настройват отдерно двете налягания и е супер - работи 15 години и не е пипан. Ако некой иска да види чисто нов разглобен дето не върши работа - да дойде.

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              моя пресостат е +-2атм. като се регулира до 4май,но съм го настроил на 8 изключва на 6 се пуска,.но цената...хаха...120лв....тогава все още не знаех кое как,и се минах здраво...
                              ако толко искаш да ти работи на 4атм,намери си прост клапан за камион и изхвърли пресостата,или другия вариант е редуцир вентил,който е и по удачен,защото повечето инструменти работят на определено налягане,и ако се превиши не е толкова ефективен инструмента.

                              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                              За зилов компресор намират ли се клапани? На един му ги счупихме при развиване .
                              провери магазините за руска техника,мисля,че ремонтния комплект за зиловия компресор беше около 40-50лв.

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                                За зилов компресор намират ли се клапани? На един му ги счупихме при развиване .
                                В София ремонтни комплекти за тия компресори има на бул Сливница след Опълченска посока Люлин от дясната страна има един магазин авточости за товарни автомобили и още един магазин има по Симеон. Не пълния комплект (без бутала и биелни лагери) излизаше някъде 25 лева пълния с абсолютно всичко ново към 50 лева. Дори и нови клапани да вземеш пак имат нужда от пришлайфване.Същия компресор но с малко по друго захващане е и на Камаз .
                                Първоначално публикуван от vesko111 Преглед на мнение
                                брах ядове със пресостати на правен компресор - сегашните дето се .
                                Ако не ти трябва функцията с разтоварния клапан взимаш един пресостат от голямите хладилни витрини там двете граници се настройват на колкото искаш . Слагаш едно ПВ с 220 волтова бубинка на контактора и прекъсваш там.
                                Последно редактирано от sek.1; 11-12-09, 07:43.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 8 потребители онлайн. 0 потребители и 8 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X