Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Те това е компресора в заводски вид . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_98426.jpg
Прегледи:875
Размер:108.2 КБ
ID:6668000
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Никога не ми се е налагало нещо да търся за тоя компресор . Просто си работи безгрижно .

    • valqk
      valqk коментира
      Редактиране на коментар
      Ще докладвам, като сколасам да го завъртя.
      Благодаря, отново!

    • mishoon
      mishoon коментира
      Редактиране на коментар
      В коя посока се върти шайбата и какъв двигател му е достатъчен?

  • Здравейте! Някой да знае дали и къде се предлагат клапани и гарнитури за двуцилиндров компресор от ЮМЗ? Проверих всички онлайн магазини, без положителен резултат.

    Коментар


    • Оглеждам се за компресор за гаража. И попадам на компресори от подобен вид:
      И ми прави впечатление, че този вид компресори(помпащата част) ги идея дават по-тихи. Особенно 1.1Kw, 76db, който аз съм избрал.
      Някой има ли преки наблюдения?
      Прикачени файлове
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • Сух компресор.....бягай далече. Ако ще си издухваш боклуците от плота или компютъра тогава да. За сериозна работа и пневмоинструменти ти трябва маслен.
        п.п. мое мнение.
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
          Сух компресор.....бягай далече. Ако ще си издухваш боклуците от плота или компютъра тогава да. За сериозна работа и пневмоинструменти ти трябва маслен.
          п.п. мое мнение.
          Трябва ми за помпане на гуми на велосипеди/колата, да продухам нещо и много евентуално да пръсна някое дребно детайлче.
          Интересува ме най-вече дали е тих, както се съобщава и дали е надежден.
          WG 2.7 CRD

          Коментар


          • Едва ли има някой във форума с подобна техника. Този дори мисля, че е мембранен. Плюс е чистотата на въздуха, не загрява и наистина е по тих от буталния. Незнам за боядисване с нормален пистолет. Ползват ги за аквариуми, аерографи ....такива дейности. Зет ми ползваше мембранен без бутилка за почистване на компютри при ремонт.
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • Искаш ли тих, трябва хладилен. Все някак ще му уредиш мазането и обезмасляването на въздуха.

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Искаш ли тих, трябва хладилен. Все някак ще му уредиш мазането и обезмасляването на въздуха.
                Абсолютно подкрепям
                Ето това работи на гръм, вече е на 5 години. Прреди пръсках редовно с него с лидълски бояджийски пистолет. Сега вече имам голям компресор, но този винаги е включен. Когато радиото работи и компресора се включи, едвам го чувам.
                Цената за всичките чаркове е към 70 кинта, а сглобяването е за един следобяд

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-0a-fff9b6b1c100c4f37390d5232e08595763402e0cce13a41485d939645c9c6866_fee379f7.jpg
Прегледи:760
Размер:415.7 КБ
ID:6671082Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-0a-4e11841224add254289dee3523c2d5d79525798c050a11b9c5876858b68db04e_30236f4a.jpg
Прегледи:741
Размер:482.4 КБ
ID:6671083Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-0a-45b0f8387aaa0fe2f9780b8c824eb5a64b48ac7b9ec84824b234d9784e382db3_5c59ed5c.jpg
Прегледи:743
Размер:536.0 КБ
ID:6671084Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-0a-d36fa539b35e5175fb7b25584e40fd0f4a293b8055cb232494bc2b56cb549618_6f92ac26.jpg
Прегледи:741
Размер:391.3 КБ
ID:6671085

                Коментар


                • Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                  Оглеждам се за компресор за гаража. И попадам на компресори от подобен вид:
                  И ми прави впечатление, че този вид компресори(помпащата част) ги идея дават по-тихи. Особенно 1.1Kw, 76db, който аз съм избрал.
                  Някой има ли преки наблюдения?
                  Това е странно нещо. Има колянов вал, а в главите вместо бутала има мембрани. На входа и изхода ти трябват хубави филтри.
                  Дебита е повече от приличен. Ако искаш да го обезшумиш съвсем, може да го туриш и в кутия с дунапрен по стените, само му сложи вентилатори да го духат отнякъде.
                  Не знам кой е производителят на този. Китайските оригинали на американските ментета са изключително надеждни и дългосвирещи. Точно такива компресори използват в кислородните концентратори. А това е медицинска система за обдишване на хора, които без нея ще умрат за 10 минути, и е длъжна да работи безаварийно 24/7, поне 12 хиляди часа. После трябва да и се сменят филтрите, не компресора.


                  Стоянов, с кво мажеш и сушиш хладилния?
                  Последно редактирано от Стефан; 16-11-20, 21:33.

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение

                    Това е странно нещо. Има колянов вал, а в главите вместо бутала има мембрани. На входа и изхода ти трябват хубави филтри.
                    Дебита е повече от приличен. Ако искаш да го обезшумиш съвсем, може да го туриш и в кутия с дунапрен по стените, само му сложи вентилатори да го духат отнякъде.
                    Не знам кой е производителят на този. Китайските оригинали на американските ментета са изключително надеждни и дългосвирещи. Точно такива компресори използват в кислородните концентратори. А това е медицинска система за обдишване на хора, които без нея ще умрат за 10 минути, и е длъжна да работи безаварийно 24/7, поне 12 хиляди часа. После трябва да и се сменят филтрите, не компресора.


                    Стоянов, с кво мажеш и сушиш хладилния?
                    Хладилния го пълня с масло колкото му дават по книжка - 650мл. От там насетне източвам конденза от време на време в който видимо има маслени отлагания (което е съвсем нормално, взимайки на предвид конструкцията на самия компресор), но въпреки това за една година да кажем ежедневна употреба за обдухване, чат пат боядисване, помпане на гуми и прочее не губи повече от 50мл. "Хващам" го като сменям маслото периодично всяка година. А самото обезмасляване става веднъж в самата бутилка, чрез отлагане на маслените изпарения в стените и "преградите" през които минава въздуха преди да влезе в бутилката, а останалото филтрирам с циклонен влаго/масло уловител (италиански на GAV). Никакви проблеми години наред. Имам още един по-малък, който ползвам в другата работилница - и той така

                    Коментар


                    • Ортака надомъкна разни външни тела от климатици та се чудя дали и аз да не си събера един такъв под струга
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • I.Stoyanov
                        I.Stoyanov коментира
                        Редактиране на коментар
                        Оти па не

                    • Нещо като тия омаслители които се слагат на високото налягане на разни пневматични инструменти, не може ли да се ползва на входа на компресора?

                      Коментар


                      • I.Stoyanov
                        I.Stoyanov коментира
                        Редактиране на коментар
                        Това с идеята да не е напълнен картера с масло ли ?

                      • sek.1
                        sek.1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        По принцип при класическите компресори компановани с междинен охладител и ресивер масло в достатъчно количество че да маже инструмента няма как да излезе . При мен в работилницата пластмасов маркуч живее от ден до пладне и за това съм с гумен . Няма никакъв смисъл да ползвам отделни маркучи за инструментите и бояджийския пистолет за това преди работа обикновено с масльонката сипвам по малко масло в щуцера на инструмента и закачам бързата връзка .

                    • По-скоро с идеята да се допълва.

                      Ама аз все си представям че то работи както в хладилниците и климатиците, където маслото си циркулира с фреона. А то като помпи въздух май не е така.

                      Колко масло губи, примерно за 1 месец работа?

                      Коментар


                      • I.Stoyanov
                        I.Stoyanov коментира
                        Редактиране на коментар
                        По-нагоре съм написал - не повече от 50мл. за 1 година работа! Сумарно съм направил над 10 такива компресора. За всичките обаче съм ползвам големи монофазни компресори Данфос 18- 22кубика, каквито изпаднат (най-често това са агрегати от халдилни витрини за бира и безалкохолно). В момента имам 2 в обръщение и един дето му се каня да го отворя да видя какво му е, че не иска да вдига повече от 4 атм. Мойте и всички останали са се у приятели (правя ги най-често за подарък, че да не ме врънкат за щяло и нещяло ). Най-старият и първият дефакто е с неговото си масло от както е станал компресор, на всичко отгоре е взет от вторични суровини. Аз само проверих колко масло имаше и го сглобих на една бутилка от фреон за набързо. После отиде подарък и така до ден днешен. Ползва се от едно приятелче компютърджия. Смятай че се ползва всеки ден на общо основание за продухване и издухване на всякакъв вид техника. Ми до ден днешен си работи. Колко масло има останало един бог знае, но щом не е блокирал, явно му е достатъчно.

                    • Слагат омаслители на входа и обезмаслители на изхода, ама на стационарните, който си има гараж.
                      Затова ми е интересен стояновия, и ме вкара в мисли. Това по става за мойта мизерия.

                      Коментар


                      • sek.1
                        sek.1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        На стационарните бутални компресори маслото е в картера и евентуално отива във въздуха по същата причина поради която и в един ДВГ . Износена бутална група . Стефане ако искаш като разчаствам климатиците ще ти докарам един компресор .
                        Последно редактирано от sek.1; 19-11-20, 05:17.

                    • Ползвам хладилен от Мраз за вакуумпомпа от години. Перфектен е за обезвъздушаване на спирачки, изсмукване на масла и др. В началото направих съд, в него да събира течностите, а да смуче само въздух. Бързо го строших и от тогава всичко засмукано минава през компресора. Чакам го да умре вече повече от 5г. И не ми пука за него - по скраповете е пълно с хладилници. Ми не ще да мре.
                      Като гледам на снимките по-горе компресора е с маркуч към бутилката, значи смяната става за 1 мин.

                      Коментар


                      • sek.1
                        sek.1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Мой приятел хладилен техник ползва от 30 години едно компресорче на Данфус за вакум помпа като си вакумира хладилните инсталации . И той го чака 30 години все да мре ама неще .

                    Активност за темата

                    Свий

                    Тук са 5 потребители онлайн. 1 потребители и 4 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X