Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Щом си доволен, значи това е твоята машина......за сега.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
      Щом си доволен, значи това е твоята машина......за сега.
      Сигурен съм че ако се докопа до нещо поне двуцилиндрово с тази бутилка, ще бъде мноого по-щастлив

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от brad4edat Преглед на мнение
        Привет!


        Вече месец от както ползвам компресора, мога да кажа, че съм страшно доволен.
        Вдига налягане много бързо, за около минута и малко. Съвсем спокойно си боядисвах скоро едни машинки и си ми насмогваше бързо и често дори се изключваше. Дори за водоструйка с обезмаслител го ползвам няколко пъти с миещия пистолет за измиване на машини от грес и масла. Безпроблемно насмогва и на нея и се гаси докато се занимавам да мия машините. Не знам колко са шумни другите двуглави глави, но този е много по-тих от тия малките магазинските чудеса. Навързал съм 2-3 разтегателни маркуча с бързи връзки и безпроблемно си работя вън на двора, докато компресора си е вътре на сухо в гаража.
        Оставих го на 500об./мин и минах на 3/4клапан.
        с какъв електромотор си?

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Днес при моите хора на вторичните са докарали този двустъпален компресор . Марката на компресора не ми е позната но мотора ми е от любимата марка Бром Бовери . Компресора е работещ само малко са го поочукали при транспорта . Някой ако му харесва да се обади .[ATTACH=CONFIG]963615[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]963614[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]963612[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]963613[/ATTACH]
          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Лев килото . 500 кила е .
          Къде се намират тези вторични

          Коментар


          • От: Компресор

            Здравейте, доста изчетох от темата и стигнах до извода че моята шайба е много малка тъй като дъм се заел да си правя и аз компресор.
            Дали някой ина излишна шайба с вътрешен диаметър 14мм. Но да е с по голямо фи на външния диаметър защото моята е 50мм

            Коментар


            • От: Компресор

              Здравейте, тъй като се впускам в приключение наречено направи си компресор имам малко нужда от помощ.
              А именно трябва ми шайба за електромотор.
              Ако някой може да помогне ще съм благодарен

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от m16oka Преглед на мнение
                Къде се намират тези вторични
                София като тръгнеш от дървеница по бистришкото шосе на 500 метра от бетоновия възел в ляво . Търсиш Жоро от мое име .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от m16oka Преглед на мнение
                  Здравейте, тъй като се впускам в приключение наречено направи си компресор имам малко нужда от помощ.
                  А именно трябва ми шайба за електромотор.
                  Ако някой може да помогне ще съм благодарен
                  Знаеш ли този компресор на колко оборота трябва да работи?Ако го пресилиш ще го повредиш.Ако е по малко пак не е добре.
                  Трабва да знаеш каква шайба ти е необходима за да направиш връзката между мотора и главата.
                  Външен,вътрешен и широчина на трапеца.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Ако знаеш каква трябва и аз имам поне 15 вида налични.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от m16oka Преглед на мнение
                      с какъв електромотор си?
                      Електромотора ми е 1.5kw. трифазен. Но идва лекичко слаб понеже позаграва малко повечко от нормалното, като вече има и перка за охлаждане на ел. мотора, на снимката нямаше още. 2.2kw. ще са идеални за моята глава на компресора. Оборотите се смятат по формула, която обаче сега я нямам налична за да я напиша, не я помня наизуст.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                        Ако знаеш каква трябва и аз имам поне 15 вида налични.
                        Ами тази на компресора ми е 140мм така ми го дадоха, аз смяттах че ако сложа 70мм ще докарам към 470 оборота защоти ми дадоха електромотор който е 940 оборота. Не знам дали да търся друг мотор или да търся шайба.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180808_121616.jpg
Прегледи:2
Размер:202.9 КБ
ID:5796227
                          Някой дали има идея това чудо как се смазва казаха ми че е от щаер. И на него имаше закачена хидравлика.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            А на мотора каква ти е шайбата? Може и да греша, но имам смътни спомени, че около 900 оборота са идеални за компресор.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              За него си търся защото имам една която е 50мм и е много малка, минимума който мисля че ще е добре е 100 до 120макс. Ако някой има такава излишна с фи14 или 24 вътрешен диаметър ще е екстра.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X