Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
    Това на какво налягане издържа? Рядко дигам над 7-8атмосфери, но е хубаво да има някакъв запас. Примерно 12атмосфери.
    На толкова ще издържи. И на повече ще издържи. Дали е маслоустойчиво трябва да те притеснява повече от налягането. 15 бара налягане във водопроводна система не е кой-знае какво изключение.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      На толкова ще издържи. И на повече ще издържи. Дали е маслоустойчиво трябва да те притеснява повече от налягането. 15 бара налягане във водопроводна система не е кой-знае какво изключение.
      При мен температурата беше виновна, че изтряскаха тръбите. Просто тръбата омеква, изхлузва се и прави бум. Може да взема да пробвам, но ще трябва малко стругарска работа за преходници.

      Коментар


      • От: Компресор

        Напълни медната тръба с пясък,уплътни пясъка вътре,нагрей я и тогава огъвай,иначе никога няма да можеш да я сгънеш както трябва без да се пречупи.

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          Монтиран на камион,изхода е 12мм вътрешно.
          Благодаря много за отговора в най-скоро време ще кача снимков материал, само да го посъбера, че сега му сипах масло и установих че изпуска семеринга на вала.

          Venkabg колега медна тръба 16 с повечко играчка и пружините за огъване на тръби, които се продават се огъва стига да не искаш да я сгъваш като панделка. Е някой път дава и фира де, но повечето пъти се получава.
          Последно редактирано от ic3t0; 02-03-18, 07:49.

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от ic3t0 Преглед на мнение
            Благодаря много за отговора в най-скоро време ще кача снимков материал, само да го посъбера, че сега му сипах масло и установих че изпуска семеринга на вала.

            Venkabg колега медна тръба 16 с повечко играчка и пружините за огъване на тръби, които се продават се огъва стига да не искаш да я сгъваш като панделка. Е някой път дава и фира де, но повечето пъти се получава.
            Е, при мен вече даде фира. Ще мисля нещо друго. Благодаря за отговорите.

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
              Е, при мен вече даде фира. Ще мисля нещо друго. Благодаря за отговорите.
              Няколко поста по нагоре се вижда как го направих аз - медна тръба с готови колена и кривки - запоени. Става перфектно. Ако те притеснява температурата - запои ги с твърд припой

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                Няколко поста по нагоре се вижда как го направих аз - медна тръба с готови колена и кривки - запоени. Става перфектно. Ако те притеснява температурата - запои ги с твърд припой
                Ще издържи ли обикновения припой за електротехнически цели? Не съм запоявал със сребърен припой.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Медни тръби най-добре се запояват с медно фосфорен припой. С тинол ще ти трябва много и няма да стане толкова добре.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Не е грешно и флюс да му сложиш. После и 50 бара ще държи.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Аз съм абсолютен враг на всички материали дето не мога да ги заварявам .
                      За какъв ти е киндил мед.Като че ли ще прекарваш ракията си от там.
                      Слагай някакви обикновенни тръби и толкова.Има всичко муфи колена,навиваш калчищата и край.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                        Аз съм абсолютен враг на всички материали дето не мога да ги заварявам .
                        За какъв ти е киндил мед.Като че ли ще прекарваш ракията си от там.
                        Слагай някакви обикновенни тръби и толкова.Има всичко муфи колена,навиваш калчищата и край.
                        И това е вариант. Ще трябва да навивам резби, холендери, да плюнча калчища, тефлонови ленти. Скоро време ще го захвана и ще снимам какво съм измислил. Може и така да го направя. И без това ми се върти у нас една тръба към 1-1.5м.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                          Аз съм абсолютен враг на всички материали дето не мога да ги заварявам .
                          За какъв ти е киндил мед.Като че ли ще прекарваш ракията си от там.
                          Слагай някакви обикновенни тръби и толкова.Има всичко муфи колена,навиваш калчищата и край.
                          И е здраво,бързо и лесно.
                          Медни тръби само ако се налага охлаждане бих монтирал. Практически вечно е и с маркучи за високо налягане, както споменаха колегите.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                            ....И е здраво,бързо и лесно. ...

                            Медни тръби само ако се налага охлаждане бих монтирал...
                            Ха на бас че ще споя 10 снадки на медна тръба по-бързо и херметично отколкото ти ще навиеш и натъманиш под ъгъл и дължина калчищата и тефлона

                            Не че нещо, но и медните тъби са вечни с правилно изпълнение

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              Ха на бас че ще споя 10 снадки на медна тръба по-бързо и херметично отколкото ти ще навиеш и натъманиш под ъгъл и дължина калчищата и тефлона

                              Не че нещо, но и медните тъби са вечни с правилно изпълнение
                              Добре......,но аз не ползвам водопроводни тръби.Маркуч за високо налягане или огъвам черна и бия заварката..
                              За "скоростта" спор няма.Средно по 30 секунди на снадка с подходящата горелка. Но изисква специализирани знания,умения и инструменти.При демонтаж пак леки проблемчета.................

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                                Добре......,но аз не ползвам водопроводни тръби.Маркуч за високо налягане или огъвам черна и бия заварката..
                                За "скоростта" спор няма.Средно по 30 секунди на снадка с подходящата горелка. Но изисква специализирани знания,умения и инструменти.При демонтаж пак леки проблемчета.................
                                Така е!
                                За демонтажа се монтират холендри от двете страни на тръбата, така тя става цял отделен възел

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X