Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    "Най-вероятно" и "по-вероятно" са по-скоро догатки, по инструкциите на производителите на компресори друго пише, като никой от тях не произвежда масла. По-известните производители на компресори обикновено искат маслото да отговаря на DIN 51506. На тази спецификация няма моторни или много трябва да ги търсиш. VDL маслата издържат спокойно на 220 градуса работна температура, която се развива от повечето двустъпални компресори, те са с въздушно охлаждане и държат двойно по-висока работна температура от тази на колите с водно охлаждане. Както при колите може да не се сипе масло по спецификация и това не е задължително да доведе до някакви последствия веднага. Аз за моята кола предпочитам да си купя синтетика по спецификация, вместо да ми сипят от варела "по-гъсто, защото не е нова".
    http://web-mechanic.ru/gidravlika-i-...din-51506.html

    Коментар


    • От: Компресор

      Не искам да наливам масло в огъня, но преди години работех в едно предприятие, където сгъстеният въздух беше по-важен и от тока. Та там имаше един огромен агрегат с двигател найсе киловата, който работеше с превключване звезда/триъгълник и ползвайки водно охлаждане се експлоатираше с компресорно масло. В същото време имаше резервен немски Алуп въздухарка, който се караше с М10Д и естествено го харчеше като невидел (ясно защо, нали).
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Компресор

        От собствени наблюдения на последния ми - първото масло потъмнява бързо. Сменено след 10-ина часа работа с 5W40. Следващата смяна направих на около 30 часа - маслото почти не беше потъмняло. Явно каквото е имало да сработва е сработило. Следващата смяна ще е след година.


        ПП: Впрочем в половината едишъни на ръководството за употреба се мъдреше автомобилно масло, в другата половина някакво си тяхно. Не е двустепенен. Само двубутален.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Компресор

          Първото масло на повечето машини се сменява на много по-малък интервал, при компресорите е същото.

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
            "Най-вероятно" и "по-вероятно" са по-скоро догатки, по инструкциите на производителите на компресори друго пише, като никой от тях не произвежда масла. По-известните производители на компресори обикновено искат маслото да отговаря на DIN 51506. На тази спецификация няма моторни или много трябва да ги търсиш. VDL маслата издържат спокойно на 220 градуса работна температура, която се развива от повечето двустъпални компресори, те са с въздушно охлаждане и държат двойно по-висока работна температура от тази на колите с водно охлаждане. Както при колите може да не се сипе масло по спецификация и това не е задължително да доведе до някакви последствия веднага. Аз за моята кола предпочитам да си купя синтетика по спецификация, вместо да ми сипят от варела "по-гъсто, защото не е нова".
            http://web-mechanic.ru/gidravlika-i-...din-51506.html
            220 градуса по Целзий температура на маслото изобщо не е рядко явление в съвременните форсирани автомобилни двигатели. Някои масла в такива двигатели карат по 30 хиляди км което и по най-либерални мерки си е около 500 работни часа.

            От таблицата която си показал приличат на типични моторни масла с по-малък алкален запас.

            И всичко това е нормално защото ДВГ конструктивно си е един бутален компресор. Отделно че в таблицата се говори за температура 220 градуса на въздуха, а не на маслото. Има разлика, маслото определено е по-студено. А температурата на изгорелите газове на ДВГ определено е по-висока. И съставът им е по-различен.

            Коментар


            • От: Компресор

              На тези "страшни" температури за които се говори без ядове се справяше М10Д. За справка - "въздухарките " от близкото минало ,коли,камиони,трактори и стационарни агрегати.
              (младото поколение може само да е чувало, но си работеха и маслото в картера си беше над 120гр. )

              Коментар


              • От: Компресор

                Ако говорим за най-масовите компресори по гаражчета и малки сервизи(ЗиЛ) ако теоретично развие 220 градуса маслото, върху компресора трябва спокойно да можем да стопим алуминий.При мен компресора е точно заводски двустъпален и лятото при 40 градуса външна температура спокойно мога да си държа ръката навсякъде по него(освен ремъчните шайби),тоест не вярвам температурата на главата да превишава 60 градуса,картера направо си е хладен,то докато се нагрее тоя чугун трябва половин час без прекъсване да трака поне.Ресиверите и тръбите са общо 400л пресостата е настроен да изключва на 8 и да включва на 6 атмосфери,за да ги напълни му отнема около минута,после в повечето време си почива.Маслото излиза в доста добро състояние след година работа,при положение че средата в която работи,не е от най-чистите.За камионските компресори не виждам смисъл да се слага масло различно от това,с което е предвидено да работи камиона,все пак там компресора върти постоянно и кара доволно дълго време,дори след смъртта на камиона.Доста време работих с зилов компресор,друго освен М10Д не е видял от 3 години е при мой приятел,бояджия,не знам дали е поглеждано маслото въобще,но компресора още си трака безгрижно.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Добре де, а някой би ли споделил каква е безопасната ориентировъчна температура на главата (капака с клапаните) при работа до 5 мин.?


                  Благодаря!

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    Добре де, а някой би ли споделил каква е безопасната ориентировъчна температура на главата (капака с клапаните) при работа до 5 мин.?
                    Благодаря!
                    Вкарвайте го смело в "боя" и го поглеждате само, ако има причина. При хоби ползване ше остане и за следващото поколение..................

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Ами нито с италианския,нито със зиловия съм я достигал.По принцип с покачването на температурата,компресора почва да се зори и бавно вдига по-високо налягане.По едно време се мъчех с компресорче от някакъв трактор(предполагам ЮМЗ) там направо се чуваше как ври маслото,но то работеше доста усилено и само с баланс на 8 атмосфери,просто не му стигаше дебит.Идеята като си вземеш/сглобиш компресор е да имаш запас от дебит и добър ресивер.За 5 минути сега през зимата дори не се загява,главата е лед студена 5 минути работи само сутрин като се сетя да му източа конденза и трябва да напълни цялата система.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Здравейте. Изчетох цялата тема за направата на компресор тип" направи си сам" и имам няколко въпроса. Ще помоля знаещите да отговорят. Та...относно бутилката: Газова,около 80 литра.
                        1.Как е най-добре първо с метчик да се направи резба за фитингите и/или заварка?
                        2.Оригиналния вход изход ползва ли се или? Там и на входа и на изхода си има кранчета,оригинални,може ли изхода поне да се ползва за оттичане на конденза,входа има сачма вероятно...Относно компресора намерих ифов вероятно/ще го снимам по натам/,макс.обороти по табела 2000,1,5кв,шайбата му е 240мм. електромотора ми е трифазен 4кв.,2870 об. Знам,че е голям,но такъв имам та ще бъде ли проблем да го сложа него и въобще какви са рисковете? Каква да бъде шайбата нс елмотора мисля да е 100-120 мм.Благодаря предварително.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Още нещо забравих може ли разширителя да се направи от едно или двулитров пожарогасител?

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Извинявам се последно зарките как е по добре с електрожен или с телоподаващо?

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              За източване трябва да пробиеш на най-ниската точка. Не забравяй да изсипеш стружките.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от pisarski Преглед на мнение
                                Още нещо забравих може ли разширителя да се направи от едно или двулитров пожарогасител?
                                С което смяташ,че ще направиш плътни и здрави заварки.Лично аз ,с електрожен не съм много добър и предпочитам телоподаващото.
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X