Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
    На мен. С благодарности предварителни!
    Моята си работи безупречно, но все някога ще влизам в " на всеки километър"
    Малко късно виждам, защото вече половината е сглобен, но все пак има нещо за снимане
    Това е плочата с клапаните (махнати са) и главата. Не се сетих да снимам самите клапани и износената биела, но следващият път ще ги щракна.

    Имам въпрос относно клапаните. Дали има къде да шлайфам леглата? Ако някой знае ще се радвам да сподели, защото на всякъде ми отказват с това че леглата биле плоски и нямали инструменти.
    Не знам дали си личи, но трябва да се бръкне в дупките и там да се шлайфа. Пластината си е направила гнездо и не че не може да се сглоби така, но ме дразни. От желанието всичко да е перфектно счупих вече една глава, но пусти мерак ... Другият вариант е да си направя нещо при моя стругар и да шкуря с дрелка и шкурка, но предпочитам да не стигам до там.
    Та ако някой има идеи да казва. Не е проблем да изпратя плочата дори и извън София.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0009.jpg
Прегледи:1
Размер:460.9 КБ
ID:5772401Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0011.jpg
Прегледи:1
Размер:357.9 КБ
ID:5772402

    Коментар


    • От: Компресор

      Дойде и моят ред да сглобя компресор.Главата е стара Главенишка,стои от 1995г и си чакаше реда.Ресивера е към 150л по сметки от вторични от бивш компресор.Двигател 2,2кв на 960об/мин.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171121_182638.jpg
Прегледи:1
Размер:338.4 КБ
ID:5773091
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171121_182649.jpg
Прегледи:1
Размер:367.6 КБ
ID:5773092
      Шайбата беше със един канал и я качих на струга за преработка.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171122_113742.jpg
Прегледи:1
Размер:357.3 КБ
ID:5773093
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171122_122014.jpg
Прегледи:1
Размер:349.4 КБ
ID:5773094
      Ето го сглобен до някъде,оказа се,че мотора със оригиналната шайба развърта компресора до има-няма 160об,загубих си времето да присаждам друга шайба с която постигнах около 380об/мин.Някой знае ли всъщност на колко трябва да се развърта?
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171122_174832.jpg
Прегледи:1
Размер:364.6 КБ
ID:5773095
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171122_174847.jpg
Прегледи:1
Размер:364.7 КБ
ID:5773096
      Последно редактирано от petroffbg; 22-11-17, 19:58.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Компресор

        Преди години звънях в Главиница с разни въпроси за части и т.н., та един господин представил се тогава за гл. инженер ми каза за УК-25, че оборотите на вала на компресора са 965 об/мин. От снимките не се вижда какъв е модела на компресора, но за УК-25 е мин. 4 кв трифазен мотор, за да тръгва и при студено време.

        Коментар


        • От: Компресор

          Няма си табелка и не знам модела.Имам колега със фабричен такъв,който е със 4кв мотор,оборотите са ниски,на око към 4-500об макс.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Компресор

            Не виждам снимките, но ако е ук-25 (едното бутало е от ЗИЛ , другото е с диаметър 62мм) оборотите на вала на главата са около 1000об/мин. Двигателят е 4кв на 3000об/мин. Такъв пуснах преди 3 месеца - то не бяха клапани , шлайфове, бутала /еле това на 62мм/ , но успях и сега работи коректно - 400л/мин.

            В Стара Загора един прави доработка, на изхода поставя един допълнителен съд, и компесора работи с 3кв. мотор. Идеята е да има малък свободен обем ,за да се развърти по слабия мотор.

            Коментар


            • От: Компресор

              И аз не виждам снимките...
              В миналото ще остане, каквито сме били...

              Коментар


              • От: Компресор

                Нещо май се сбъгясаха,ще пробвам да ги поправя.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Компресор

                  Сега погледнах моя УК25 - двигателят е 4Kw 2880 оборота.
                  В миналото ще остане, каквито сме били...

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Явно ще ми трябва друг двигател.То тоя проект втасваше с години заради ел мотор,май ще отиде да преседи още малко...
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Сега вече виждам снимките. Моят не е такъв. Пак е с две бутала , но разположени на "v".

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Аз с 2,2кВ въртях АБАК която е за 3кВ. Като го спре пресостата после няма тръгване. Сложих разширителен съд преди ресивъра около 2л(дехидрататор от хладилник май беше) и се оправи тръгването. Не съм сигурен, че това чудо ще го въртиш с 2,2кВ.
                        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          И аз ги видях, и моят е с две V образни глави.
                          В миналото ще остане, каквито сме били...

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            А този редовият как аджеба се води!?Голямото бутало е 105мм,а малкото като отварях не го измерих,но е около 60мм.
                            Последно редактирано от petroffbg; 22-11-17, 22:03.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Не знам как се води. Сега вече не ми се ходи да снимам моя, че пиенето ми дойде в повече. Но утре ще пусна снимка.
                              В миналото ще остане, каквито сме били...

                              Коментар


                              • От: Компресор



                                Toва е УК-25 заедно с допълнителния раширителен съд.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X