Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Да ти кажа, не сме експериментирали с маслото. Преценихме, че не си струва икономията и главите АБАК ги "карахме" само с маслото, което търговчето продаваше за тях. Нямам спомени за точните цифрички.
    Благодаря !

    Коментар


    • От: Компресор

      Да попитам имам двуцилиндров компресор юмз но едната глава изтърва какво трябва да я направя.

      Коментар


      • От: Компресор

        Ето какво масло взех. Хубаво ли е лошо ли е... Такова намерих.

        Ии още нещо с 130л ресивер мисля да окомплектовам главата. Прекалено малък ли ще е ?

        Коментар


        • От: Компресор

          Някой нещо за маслото ?

          Коментар


          • От: Компресор

            Сипвай го, за бутални компресори е.

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
              Сипвай го, за бутални компресори е.
              Окей, Благодарско

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение

                Ии още нещо с 130л ресивер мисля да окомплектовам главата. Прекалено малък ли ще е ?
                Понеже си купих една глава абак Б7000 се разтърсих за нея и се оказа че фабрично я слагат на 270 литрова бутилка.
                Нейният дебит е 1200 л/м. Твоята не знам колко точно прави но не мисля че 130л бутилка ще е малка.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от spirco Преглед на мнение
                  ....Ако на някой му е интересно как изглежда абак Б7000 от вътре, мога да нащракам снимки от ремонта. ....
                  На мен. С благодарности предварителни!
                  Моята си работи безупречно, но все някога ще влизам в " на всеки километър"

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от spirco Преглед на мнение
                    Понеже си купих една глава абак Б7000 се разтърсих за нея и се оказа че фабрично я слагат на 270 литрова бутилка.
                    Нейният дебит е 1200 л/м. Твоята не знам колко точно прави но не мисля че 130л бутилка ще е малка.
                    Благодаря и аз мисля така да бъде, пък ще споделя като го сглобя.

                    А относно въздушния филтър, пасна от ФИат 500, е необходима е малка модулация с нож, но пък за сметка на това е масов, достъпен и само 5лв

                    Поздрави !

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от spirco Преглед на мнение
                      Понеже си купих една глава абак Б7000 се разтърсих за нея и се оказа че фабрично я слагат на 270 литрова бутилка.
                      Нейният дебит е 1200 л/м. Твоята не знам колко точно прави но не мисля че 130л бутилка ще е малка.
                      Принципно може всичко, дори от завода има много куци комбинации на голяма бутилка с малка глава. Резултата е трагичен, един цикъл на пълнене трае 15 минути. B7000 пълни бързо и 500 литра бутилка, повечето фабрично са на 11 бара. Ако искате глава отвътре мога да ви снимам която кажете, имам и схеми.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Имам един въпрос - 2 абсолютно идентични компресора, една и съща марка, характеристики и т.н. Единия работи на 8 бара, другия на 10.

                        Понеже никога не съм имал сериозен компресор и съответно не съм работил с пневматични инструменти не мога да си представя плюсовете и минусите на едното и другото. Да кажем, че всички инструменти работят на около 6-8 бара. Т.е. тези 2 бара повече освен малко повече запас от въздух какво друго ми дават? А не е ли проблем, че освен всичко друго компресорът ще работи повече, за да ги постигне, още повече?

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Ако компресора има пресостат ,а трябва да има, ти ще си настроиш максималното достижимо налягане и е без значение кой от двата ще вземеш след като са еднакви.А и обикновенно на изхода компресорите имат редуцир винтил за постоянно еднакво налягане и той се настройва на работно налягане което ти трябва. Не е желателно да вкараш 10 ат на инструмент, на който дават мах. работно налягане 6,5 ат -примерно.
                          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                          Ат.Буров.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Редуцира и пренадуването на инструментите е ясно....но защо има два компресора с различни налягания? За да не съм голословен става дума за Scheppach HC52 (8 bar) и HC53, какъвто има Спарки, за 10 бара. Това е единствената разлика в техническите характеристики.

                            Аз си го обяснявам с това, че пресостатите са фиксирани и не се настройват. В този случай кой да избера?

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Обикновено пресостатите имат за регулиране(най разпространените в БГ) и разликата е 2 атм.
                              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Scheppach Двуцилиндров компресор с въздушен резервоар: 50 Л.

                                • Манометри
                                • Бързи връзки: 2 бр.
                                • Технически характеристики:
                                  • Габарити: 770 x 380 x 750 мм
                                  • Работно налягане 8 bar
                                  • Смукателен капацитет: 412 Л/мин
                                  • Нива на шум: 97 dB
                                  • Мощност: 2200 W
                                  • Тегло: 42 кг




                                Scheppach Двуцилиндров монофазен компресор с въздушен резервоар: 50 Л.

                                • Манометри
                                • Бързи връзки: 2 бр.
                                • Технически характеристики:
                                  • Габарити: 910 x 415 x 680 мм
                                  • Работно налягане 10 bar
                                  • Смукателен капацитет: 412 Л/мин
                                  • Нива на шум: 97 dB
                                  • Мощност: 2200 W
                                  • Тегло: 42.6 кг



                                Разлика има и в габаритите. Но според мен просто пресостатите са настроени на различно налягане.
                                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                                Ат.Буров.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X