Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Имам зилов компресор, но аз искам да мога да боядисвам без да чакам. Зиловият дава около 180 литра на минута, докато ифовите на същите обороти произвеждат около 260 л/м, което мен ме устройва. Наистина няма проблем за главите но от към гледна точка на мотора, той се товари двойно когато главите са на едно "мнение". Другият въпрос е с какъв мотор мога да ги въртя спокойно без да ме е страх че няма да може да тръгне.

    Коментар


    • От: Компресор

      Сложи им два мотора

      Коментар


      • От: Компресор

        Ифовите компресори плюят масло, което е нежелано при боядисване. Филтрите и уловителите няма да помогнат напълно. Иначе може да разминеш ифовите глави по ход на буталото и моторът ще го преживее. То е и въпрос на мощност и предавателно отношение.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от fonziyo Преглед на мнение
          Имам зилов компресор, но аз искам да мога да боядисвам без да чакам. Зиловият дава около 180 литра на минута, докато ифовите на същите обороти произвеждат около 260 л/м, което мен ме устройва. Наистина няма проблем за главите но от към гледна точка на мотора, той се товари двойно когато главите са на едно "мнение". Другият въпрос е с какъв мотор мога да ги въртя спокойно без да ме е страх че няма да може да тръгне.
          И аз съм на мнение да се откажеш от тия дубъл системи с ифови компресори. Сега ще ти покажа един зилов, картерно мазане, без разни охлаждащи системи, нов е, мотора е 3 kv. 3200 об/м.трифазен естествено. Шайбата на компресора си е оригиналната, само че е от БТР (военна машина) с контактен манометър е, боядисва без да спираш ти, а спира той от време на време. Тръгва си и на 10 атм. Загрява естествено но не повече от това ако е на камиона. Ако пък искаш да си играеш с ифовите защото ги имаш, забрави малко за теорията, прави ги и такива резонанси и тем подобни вибраций не им обръщай такова внимание.
          Прикачени файлове
          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

          Коментар


          • От: Компресор

            С всичко съм съгласен, но моторът няма как да е 3200 об/мин
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              С всичко съм съгласен, но моторът няма как да е 3200 об/мин
              Тука -тука, щото му няма табелката.
              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

              Коментар


              • От: Компресор

                .На такъв матор теоретичните (синхронните) обороти са най-много 3000. Реалните, примерно 2890. Не че е кой знае колко важно
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  ...Иначе може да разминеш ифовите глави по ход на буталото
                  Той това се опитва де ама пустата ремъчна предавка никога не работи точно.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Той това се опитва де ама пустата ремъчна предавка никога не работи точно.
                    Просто е тръгнал да учи нещата по трудния начин. Тогава две колела от ангренаж и назъбен каиш, колкото и да е перверзна сама по себе си идеята за ифовите глави. Друг вариант е слагането на главите една срещу друга - валовете се свързват с фланец и всички са щастливи.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Предложих му първото. Ще стигнем и до второто.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        И накрая ще закара тия ифови боклуци на вторичните .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          И колко литра прави този прочут зилов компресор, той на 2000 оборота прави 200 литра в минута, освен ако не го врътнеш с оборотите на мотора, няма как да изкара дебит, а само ще се разпадне, а развъртиш ли компресор бързо, той започва да вкарва конденз, а конденза е също толкова лош колкото и маслото. Един добре поддържан ифов компресор си работи предоволно, аз имам два и ги въртя на нормалните 1100 оборота. Работят си идеално и съм сигурен, че не хвърлят масло защото тръбите към ресийвъра имат само малко капки вода-никакво масло. Когато празня ресийвъра има минимално количество масло. Не знам какво толкова не им харесвате на тези глави. Познавам бояджия който е започнал кариерата си с такъв компресор (с 2 ифови глави) и така е започнал кариерата си. След това си купи голям 600л компресор и не се е оплакъл от тазш схема. Забележете че не го е сменил със зилов а с по-голям. 1 ифов е по-зле от зиловия, но 2 са доста по добре. Исках да си щупя нова глава която да прави около 300 литра за минута, но после осъзнах, че първо ще ми излезе по-евтино да си направя този компресор, и второ - този компресор ще ми нърши доволно работата, която изисквам от него. А тя е НЕ да боядисвам на другите колите, а да си върша работа вкъщи.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            здравеите колко трябва дае дебела ламарината от коятода направя дънона картера на зилов компресор, поздрави.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Хубаво е да е поне 3мм. Зависи дали ще бъде само да запушиш дупката.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Предварително се извинявам за може би тъпия въпрос, но с електричедките въпроси хич не се спогаждаме...

                                Пресостата от снимката може ли да управлява 2,2kW монифазен ел. мотор? И ако да как трябва да се случи?
                                Смятам тъка по едни формули от ученическите ми години и сякаш не става? Прекалено голям ток получавам?
                                Или някакво реле трябва се добави?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-03-17 09.45.07.png
Прегледи:1
Размер:830.6 КБ
ID:5746883
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X