Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    ... Нови ризи....
    А нови ризи откъде ? Щото Главиница фалира преди повече от 2 год .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Компресор

      Още са живи обаждах им се миналия месец . Престъргват се зилови ризи разстъргва се и оригиналния цилиндър . Това е заводско технологично решение на края ги правеха така .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Компресор

        Малко помощ от хора които са страдали като мен, а именно:
        Намерих компресор от зил 130, разглобих го и видях, че е заминал и просто се почна от нулата.
        Смених лагерите на коляновия вал, нов колянов вал, нови биелни лагери, нови бутала и сегменти, на практика остана само блока да е стария.
        Направих му смазване от страни да се върти през казанче маслото.
        Както се казва като по учебник.
        Проблема е, че като го пусна и духа масло през тръбата където трябва да влиза въздуха в бутилка. Идей за решение на проблема някой да има?
        Благодаря предварително

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Още са живи обаждах им се миналия месец . Престъргват се зилови ризи разстъргва се и оригиналния цилиндър . Това е заводско технологично решение на края ги правеха така .
          Хм. Не знам на кой си се обаждал ?! Аз последно ходих в Главиница в края на зимата . Само един пазач , който нямаше никаква информация .
          Добре че случайно спрях човек , който ме насочи къде живее в селото бившия главен инженер .
          Последно редактирано от Vlado_Ts; 05-06-16, 09:17.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Хм. Не знам на кой си се обаждал ?! Аз последно ходих в Главиница в края на зимата . Само един пазач , който нямаше никаква информация .
            Добре че случайно спрях човек , който ме насочи къде живее в селото бившия главен инженер .
            Не знам може и неговия телефон да имам от доста години . То от тях трудно нещо се купуваше държеха високи цени за всичко . Аз си произвеждам сам всички резервни части . Буталата и ризите са зилови ; Клапанчетата ги режа от стара лента от дърводелски банциг или лентова ножовка .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Добре че случайно спрях човек , който ме насочи къде живее в селото бившия главен инженер.
              Селото е град от 80-десетте години на миналият век,верно е град от селски тип...
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Селото е град от 80-десетте години на миналият век,верно е град от селски тип...
                Да , така е . Извинявай ако неволно съм те засегнал лично нещо .

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Не знам може и неговия телефон да имам от доста години .... .
                Ако е неговия и сте говорили миналия месец - няма начин да не ти е споменал , че са умрели .А и откъде въпреки това може да си намериш изостанали части . Освен ако изобщо не сте си говорили за части , а само и изключително за лов Ама ако е второто - ще да е бил бившия шев тогава . Той беше авджия и държеше един натопорен "Патрул" .

                Иначе цените им си бяха нормални за нашия стандарт . Най- малкото в сравнение с китайските боклуци на пазара понастоящем.
                Последно редактирано от Vlado_Ts; 06-06-16, 10:28.
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Здравейте Ще се радвам ако ми окажете малко помощ за за моя компресор. Проблема е следния:
                  Намерих компресор от зил 130 но в кофти състояние.
                  На практика смених всичко ( Лагери на колянов вал, самия колянов вал, биелни лагери, бутала и сегменти. това всичко чисто ново).
                  Направих дупки на биелите да се смазва по добре и да не задират лагерите на вала.
                  Направих и разирителен съд за маслото, но като го включа и започва да хвърля масло от изгода които излиза въздуха от главата.
                  Ако остане така всичкото масло ще го вкара в бутилката за много кратко време и това ще е края. Някакъв съвет да реша проблема.
                  Благодаря предварително.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Отвори го и обърни внимние на маслениете сегменти, не е нормално това, или ги смени пак да не си ги обърнал/разменил

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Слага се малко масло.. Колкото КВ съвсем леко да го докосва
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        по какво да разбера дали съм обърнал сегмента?

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Слага се малко масло.. Колкото КВ съвсем леко да го докосва
                          И задължително отдушник...
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Здравейте,някой да има информация къде в българия може да се намери магнет вентил за 30о бара?

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              А за компресор от Ифа какви са мненията имам един под ръка дали ще ми върши разбота за някои пневматичен инструмент ?

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                И на мен ми припадна един ифов, сглобен на бутилка с манометър разтоварващ клапан и мотор, ама не съм го снимал. Мисля да му сменя маслото и да го пускам. Я го пускал 5 пъти в годината я не. Има си и исушител, пробка за конденз, бях набавил един друг от КСС двуцилиндров е, смених му сегменти, налях го с масло и взе да тече без да е пуснат, сигурно семерината на КВ /пропуснал съм да я сменя/, и бутилка имам хубава ама ми се и не разправя, като не го ползвам професионално, да напомпя някоя гума, да боядисам някоя ламаринка, мисля че и ифата ще върши работа. Ифовия може ли да дигне 8атм, какъв дебит въздух прави горе долу?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X