Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
    С няколко електромотора наистина е по-добре да са с повече пресостати и да тръгват при различно налягане, пусковия ток за 3-4 двигателя ще е много голям .
    Там пак реленцето за време е твоят приятел. Да ги включва и изключва през 5-10 секунди.

    Като са на различни пресостати ще стане така че един да работи повече от другите.

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от Emil Manev Преглед на мнение
      Давайте идея с какво да я залея вътре
      Ako си абсолютно убеден, че вътре е идеално чиста и без грам мазнотии и корозия, може да и налееш една кутия Боди 969 - нещо като нитроцелулозен грунд. Бързото му изсъхване е сигурно, издръжливостта е приемлива или поне ми вършеше идеална работа, докато се занимавах с автомобилни ламарини.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Компресор

        Бих гласувал на някаква боя от типа 3в1...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: Компресор

          Според мен ще има ръжда вътре все пак има влага. Някакъв грунд ако използвам дали ще стане ? Сипвам вътре литар запушвам отворите таркалям я малко и каквото остане го изсипвам.

          Коментар


          • От: Компресор

            И където не е фанала хубаво боята, падат люспи и запушват наред.

            Коментар


            • От: Компресор

              Всичката боя после ще я вадиш бавно и мъчително от инструментите .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • От: Компресор

                Всъщност вътре няма кой знае какви условия за корозия. Там има малко доволно чиста вода и малко масло. Поради периодичното нагряване няма микроби.

                В АГУ бутилките издържат по 20+ години в много по-лоши условия.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Има си боя и за съдове под налягане!Става една такава като пластмасова.Това обаче е за индустриални цели,където въздуха се използва в пневматични ситеми,системи за управление и т.н. За компресор за домашна употреба смисъла е нулев според мен-най-малкото цената за такава боя ще е в пъти над компресора!Да не говорим за трудности при нансянето и,подготовка на повърхността и т.н.При мен има 2 бутилки по 10м3 на 30 Bar ,боядисани са отвътре,и всеки 2-3 год се отварят за освидетелстване!
                  TLC 120 Prado
                  Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Момци, като ви чете човек, ще си помисли, че никога не сте чували за филтри, водо и маслоуловители.

                    П.П. В една бутилка има всичко, включително и ръжда. Преди години си пръсках мирно и тихо 3-4 детайла по един автомобил, когато усетих неадекватно поведение на пистолета. Оказа се, че в този момент бутилката на компресора, която беше около 50-тина литра от някакъв трамвай, се е цепнала по надлъжния шев на дължина от 30-тина сантиметра. Тогава и аз много не се замислях за евентуалните последици от "гръмване" на бутилка, та с един чук прикарах сцепеното и го заварих с телчарката. Две-три години след това продадох компресора със заварената бутилка и човека си го ползваше до преди известно време. А преди заваряването от бутилката изтече общоизвестната боза на маслена основа и по-бистри капки ръждива вода. Явно е изгнил шева отвътре навън.
                    Последно редактирано от коко келеша; 01-04-16, 17:19.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Имам компресор с купешка глава ABAC. Какво друго масло мога да сложа, освен "специалното" компресорно масло?

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Момци, като ви чете човек, ще си помисли, че никога не сте чували за филтри, водо и маслоуловители....
                        Коко, по-добре някои хора да не чуват за такива приспособления Преди няколко години бяхме купили за едни юнаци доста скъп пневматичен инструмент (май бе иглена отбивачка за ръжда), като към него бяхме прибавили омаслител и бутилка масло (и тя бе скъпичка)...
                        Омаслителя го бяха монтирали правилно преди инструмента, ама го държаха сух, щото го помислили за филтър/маслоуловител, пък и не знаели защо сме им дали маслото (в инструкцията, която им дадохме си пишеше черно на бяло кое за какво е)

                        А относно колегата по-горе - защо все пак не сложиш правилното масло?
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от maptod Преглед на мнение
                          Имам компресор с купешка глава ABAC. Какво друго масло мога да сложа, освен "специалното" компресорно масло?
                          Карах моята АВАС с двигателно масло 10W40. Никакъв проблем.
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Питам защото по последни спомени един литър компресорно масло беше 20лв, сега може и повече да е. На мен ми трябва 500мл. Мога да взема всяко друго двигателно масло с 45% отстъпка. Тънкостта не е в парите, а в това че мразя да давам различни пари, за две еднакви неща.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              За същото...не е същото, макар че много хора слагат двигателно. Ако събира 500 мл и се сменява на 500 часа не виждам къде е проблема с цената. Аз мога да ти го намеря и за 13 лв само и само да сипеш каквото трябва. Аз поне за колата си купувам масло каквото е казал производителя (без значение от марката), а не каквото ми е казал бай Иван от кварталния гараж.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                "Компресорното" масло е или моторно, или с по-ниски качества от моторното, а струва по-скъпо защото не се продава масово.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X