Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Варианти много. Време няма, ама се налага да се заиграя почивните дни. Ако ще е интересно може и да го пусна тук.

    Коментар


    • От: Компресор

      Заел съм се с реставрирането на един компресор УК25. Имам един въпрос към знаещите колеги. От какво могат да се ползват сегменти за малкото бутало.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12776665_10205354088882000_1763671718_o.jpg
Прегледи:1
Размер:145.9 КБ
ID:5704584

      Коментар


      • От: Компресор

        На времето ги купувах по размер от магазина на гара Север в София . От доста години не съм ремонтирал такъв и сега един седи и си чака реда . Малкото бутало е стоманено за да се изравнят приблизително тегловно двете . Голямото си е 100 мм зилово с подрязани поли цилиндъра с главата и клапанната плоча е като на УК 50 .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Компресор

          Мисля, че от мотоциклет Урал става малкото бутало, но провери все пак диаметъра, има данни в мрежата.

          Коментар


          • От: Компресор

            Един въпрос и за бутилка!
            Изпадна ми една бутилка за пропан бутан от вторичните. Още си е с винтила и в нея има малко газ.
            Като махна клапана, как да изкарам газа така, че да е безопасно за пробиване и заваряване по нея? Накой правил ли си е такива експерименти?
            ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

            Коментар


            • От: Компресор

              Махаш сондата, плакнеш с вода, оставяш няколко дни навън отворена и заваряваш. Можеш да пълниш и със СО2, но и без него се получава.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • От: Компресор

                Не плакнеш, а пълниш с вода до горе.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
                  Някой правил ли си е такива експерименти?
                  Аз,миналата година сглобих на зетя компресор със газова 50л бутилка.Бутилката беше празна и почти не се усещаше смрад.След упорито заваряване по нея,изпуфка и ми изгори връзките на дясната обувка.Добре,че бях оставил захранващият отвор за запушане като последна операция.
                  За да стане безопасно,наври подходящ маркуч във бутилката а другият му край свържи към кюнеца на бензинов автомобил и няма да имаш ядове.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Ако е бензинов резероар пълниш. С пропана няма ядове. Доста често заварявам такива неща и по този начин не съм имал никакви ядове.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Благодаря за съдействието!
                      ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Пропана е по-тежък от въздуха. Пълнейки целия съд с вода, със сигурност изкарваш газа на вън.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от erudita Преглед на мнение
                          ....вчера го пуснах, работи тихо и без големи вибрации. Главите не са работили ( потвърди се когато махнах картерите за да дупча биелните лагери) но пак има картерно налягане??? все си мисля, че разтоварващият клапан ги тормози,отделно шайбите на главите малко се различават та едната прави повече обороти ! да взема да си ги вържа отделно, а ??
                          Аз сега те загледах. В този си вид това не е разтоварващ клапан. Трябва да имаш и пресостат. От малкия отвор на тройника в който ти влизат тръбите от главите (и влиза в бутилката) трябва да изкараш тръбичка до пресостата. В него има една игла която, когато пресостата вдигне нужното налягане и изключи мотора, натиска иглата, тя отваря тръбичката към атмосферата.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            ее, разбира се ! бях го запушил, докато ми дойде пресостата ( трифазен на аукцион от Германия ми легна 17лв с доставката), сега вече е готов иначе вдига 8 атм за нула време в 90л бутилка...при постоянно натиснат пистолет за помпене държи 6 атм., много съм доволен!

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              между другото 2,2 кв мотор на 1480 об. си тръгва под товар без проблеми на 8 бар, но викам , я да го направя с разтоварване за по- сигурно

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                крайна цена 150 лв- двигател, пресостат, клапан, щепсел и колелета, другот си го имах

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X