Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Аз ползвам стари компресори със стари бутилки. Външно са боядисани от много години и нямат язви от ръжда. Вътре е незнайно състоянието. Единия с който си помпя гумите и е направен на 6 атм да изключва. Другия го свързвам да работят двата заедно и отваря предпазен клапан на 3 атм. Това го правя когато боядисвам за да си държа налягане за пистолета и да имам достатъчен дебит. Трябва да се внимава с бутилки под налягане.

    Коментар


    • От: Компресор

      Знам как гърми гума на камион напомпена на 8ат. за компресор не знам, но предполагам по- лошо.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • От: Компресор

        Същото гърми.

        Само, че за силата на гърма има значение не колко е налягането, а каква енергия е вкарана в съда.
        Например-бутилка с обем 1000 литра, и налягане от 2 бара ще нанесе много повече поразии при евентуален гърмеж, отколкото "патронче" за сифон, по-старото поколение ги знаят-едни оловни, с месингови капсули. Не знам колко е точно налягането в тях, ама е голямшко. И не правят поразии, поне ако не си сложиш нарочно пръста пред капсулата и не нагрееш патрончето...

        Като казвам, че корозиралите бутилки са по-безопасни имам предвид това, че те не изпускат налягането взривообразно, просто слабите места са на точки, и именно там се пробива, и започва да фъска въздух. С което едно, че дава нишан за проблема, и друго-пада налягането, което е и предпоставка за безопасност.

        Естествено-такава бутилка е ненадеждна, защото не знаеш кога ще те предаде, но не и опасна.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          ...."патронче" за сифон, по-старото поколение ги знаят-едни оловни, с месингови капсули....
          Цъ ! Не са оловни . От стомана са . За останалото , което си писал - има "Съпромат" . Като гледам , много малко хора са го "виждали" в Гугъл . Съпромата де .

          ...ПС. Е , има и "Хидродинамика" . Всъщност , има и още един куп "неща" . Ама това са "простотиЙ" , разпространявани от некви дет си мислят , че като са учили по 15-20 год. та са фанАли Бога за шлифера . Важното е "Направи си сам " .
          Последно редактирано от Vlado_Ts; 21-04-15, 21:35.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Компресор

            Може и стоманени да са, просто олово ми е останало в съзнанието. Може пък "тапите" под капачките да са били оловни, с цел лесно да се пробият.

            Всъщност няма отношение към темата.
            Разбира се, че за бутилка е най-добре да се ползва здрава, нова, проверена, със съответните защити и предпазни клапани.
            Това което исках да кажа, че масовите истерии и модни тенденции понякога се разминават с техниката.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Компресор

              [QUOTE=Кольо;2749228]Може и стоманени да са, просто олово ми е останало в съзнанието. Може пък "тапите" под капачките да са били оловни, с цел лесно да се пробият.

              .../QUOTE]

              .... а пък тапите са алюминуви

              И изобщо , оловото в хранително- вкусовата промишленост място няма .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Цъ ! Не са оловни . От стомана са . За останалото , което си писал - има "Съпромат" . Като гледам , много малко хора са го "виждали" в Гугъл . Съпромата де .

                ...ПС. Е , има и "Хидродинамика" . Всъщност , има и още един куп "неща" . Ама това са "простотиЙ" , разпространявани от некви дет си мислят , че като са учили по 15-20 год. та са фанАли Бога за шлифера . Важното е "Направи си сам " .
                Принципно е баш така...всичко е измислено от бай-баш-майстори, после са се довлекли некви ного 'умни' и са 'облекли' 'пинизите' в писмена форма

                Коментар


                • От: Компресор

                  Здравейте, имам един навярно много тъп въпрос, но все пак да попитам: Дали мога да използвам стар пожарогасител ятрус 2 за бутилка за малко компресорче ? И ако може някой има ли идея на какво налягане издържа това пожарогасителче ? Знам само, че е прахово нищо друго. Благодаря предварително.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Работното налягане на праховите пожарогасители е около 15 бара така че няма да има проблем.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Някой да знае колко въздух дава тоя кютукНатиснете снимката за да я уголемите

Име:961592_10203845038476683_1934414725_n.jpg
Прегледи:1
Размер:130.6 КБ
ID:5660992Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11253827_10203845038636687_1600833703_n.jpg
Прегледи:1
Размер:120.7 КБ
ID:5660993Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11261100_10203845038276678_1337506535_n.jpg
Прегледи:1
Размер:122.5 КБ
ID:5660994

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Благодарение на колегата Ник преди време и аз се сдобих с един зилов компресор. Понеже беше много зле последва
                        пълен ремонт, след което сглобих тази машинка.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:komp1.jpg
Прегледи:1
Размер:86.9 КБ
ID:5662219

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:komp2.jpg
Прегледи:1
Размер:81.4 КБ
ID:5662220

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Здравейте колеги, наскоро и ние се сдобихме с български компресор и след пълното му ревизиране, освежаване и осъвременяване се получи ето това :
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20150612_12_57_48_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:95.0 КБ
ID:5666288
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20150612_12_57_23_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:130.3 КБ
ID:5666289
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20150612_12_57_38_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:118.6 КБ
ID:5666290
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20150612_13_00_50_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:122.0 КБ
ID:5666291
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20150612_13_00_05_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:107.4 КБ
ID:5666292

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20150612_12_58_18_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:109.3 КБ
ID:5666294

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Здравейте. Прегледах последните няколко страници, но не намерих отговор.
                            Търся си компресор.
                            Имам захранване 3-фазно ( знам, че трифазните ел.двигатели са по икономични )
                            Имам сервиз за селскостопанска техника и ми трябва за боядисване. Ще боядисва 1 човек и докато той боядисва ще се съобразяваме да не ползваме въздуха за друго .
                            Ползваме въздушен пистолет, "шлифовалки" и други дреболии на въздух.

                            Идеята ми е компресора да го сложа в отделно помещение извън помещението на сервиза ( за да не ми надува главата )
                            Искам сутрин да го включа и той сам да си се включва и изключва (без да изпуска въздуха)
                            Виждал съм компресори които като направят 5-6 атм. стоят по цяла нощ и на другия ден налягането си е същото, трябва ми нещо такова.Не искам без да ползвам въздуха компресора да се включва и изключва постоянно.
                            Имам и машина за гуми но както казах няма да се ползва всичко едновременно.

                            Дават ми се около 500лв. Можете ли да ми препоръчате нещо ?

                            Имам 2 цилиндров компресор от Икарус ел мотори също и бутилки но дали си струва правенето ?
                            Благодаря.
                            Последно редактирано от 2LT; 13-06-15, 18:54.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              За тея пари ако ти сам не си сглобиш нещо, просто няма какво да си купиш, което да отговаря на изискванията ти.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от dovizioso Преглед на мнение
                                Някой да знае колко въздух дава тоя кютук[ATTACH=CONFIG]800856[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]800857[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]800858[/ATTACH]
                                Дебита му е доста голям буталата са 120 мм и хода им е 120 мм . Вървяха комплект към българските гилотини НГ 4 2000 и 63 тонните ексцентрик преси . Миналата седмица докарах един такъв при мен .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X