Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Здравей те и от мен.С интерес следя темата но до сега не съм се включвал в нея.Ето и аз с какво се сблъсках днес с моята самоделка.Преди три месеца си направих компресор.Ползвам компресор от Шкода LIAZ-JIKOV 4143.Днес както работи промени гласа и неможеше да набере повече от 6 bar.След направения оглед установих че е счупила едната паричка на изпускателния клапан.Мисалта ми е възможно ли е да го направи от прегряване защото нямам водно охлаждане а се опитвам да го охлаждам въздушно.Измервал съм температурата с дигитален термометър в главата достига 130 градуса като спре а в цилиндрите е нормална.Когато работи всичко е нормално.Дайте някакъв съвет от температурата е или му е дошло времето.Прилагам снимки:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимки0736.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5618132Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимки0737.jpg
Прегледи:1
Размер:132.9 КБ
ID:5618135Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимки0738.jpg
Прегледи:1
Размер:104.7 КБ
ID:5618136Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимки0740.jpg
Прегледи:1
Размер:111.4 КБ
ID:5618137Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимки0742.jpg
Прегледи:1
Размер:56.6 КБ
ID:5618138Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимки0743.jpg
Прегледи:1
Размер:52.8 КБ
ID:5618139

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
      Е щом върши работа- добре.Предавам се.
      Ето го в завършен вид:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0164.jpg
Прегледи:1
Размер:185.2 КБ
ID:5618318
      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
      Skype: pach_bs

      Коментар


      • От: Компресор

        Днес на едно място попаднах на тази компресорна установка . Австрийска от седемдесетте години . Главата е двустъпална върти я 18 киловата електромотор . Въздуха от първата степен върви през радиатор за охлаждане и от там във втората . Ролята на ресивер играе една тръбна рамка по дъното на ремаркето . Такава установка виждам за първи път и нямам идея за какво е използвана . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0179.jpg
Прегледи:1
Размер:183.4 КБ
ID:5621026Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0182.jpg
Прегледи:1
Размер:69.9 КБ
ID:5621024Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0180.jpg
Прегледи:1
Размер:152.7 КБ
ID:5621025
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Компресор

          Случайно да знаете бутала и сегменти или поне само сегменти с диаметър 64,9-65,00 мм от къде може да се намерят? Компресора е български.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:компресор.jpg
Прегледи:1
Размер:91.5 КБ
ID:5621166 Ориинално е с 50л бутилка. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kompresor2.jpg
Прегледи:1
Размер:134.1 КБ
ID:5621175
          Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

          Коментар


          • От: Компресор

            Имате ли идея какви точно са компресорите по старите автобуси от градския транспорт. Тук в едни наши вторични нарязаха доста автобуси и оня ден обикалям и имаше няколко двигателя останали все още не разпарчатосани. Двигателите са Мерцедес това пише и на компресорите им, но не ми остана време да гледам за табелки по тях. Имаше два модела- едноцилиндрови и двуцилиндрови компресори като на двуцилиндровите бяха с отделни глави една от друга като на V-образен двигател. Няма да е лошо да се намерят някакви характеристики за тях.
            И да попитам има ли някаде в нета да се продават клапани за двуцилиндровите компресори от Икарус ,че аз не намирам ?

            Коментар


            • От: Компресор

              В последно време оня горе е милостив към мен и ме радва с разни придобивки Двустъпален датски компресор произведен по онова време дето не се икономисваха метали и едно УК 25 . Само че за да не ми е съвсем скучен живото на УКто липсват клапанните плочи на буталото за високото налягане . Някой случайно да му се намират такива да им премери размерите да си направя едни ? Другата седмица трябва да докарам още придобивки Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0213.jpg
Прегледи:1
Размер:201.9 КБ
ID:5621547Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0217.jpg
Прегледи:1
Размер:184.5 КБ
ID:5621548Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0219.jpg
Прегледи:1
Размер:162.0 КБ
ID:5621549Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0220.jpg
Прегледи:1
Размер:156.6 КБ
ID:5621550
              Прикачени файлове
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Компресор

                С какви електромотори въртите повечето компресори ?
                Трифазни, монофазни, трифазни към монофазни ?!
                Голям кът са моторите, то ги има ама са си цифра пък нали идеята е с квото има и с по малко средства.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Днес на едно място попаднах на тази компресорна установка . Австрийска от седемдесетте години . Главата е двустъпална върти я 18 киловата електромотор . Въздуха от първата степен върви през радиатор за охлаждане и от там във втората . Ролята на ресивер играе една тръбна рамка по дъното на ремаркето . Такава установка виждам за първи път и нямам идея за какво е използвана . [ATTACH=CONFIG]752086[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]752084[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]752085[/ATTACH]
                  Работил съм с малка торкретка с такъв компресор.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Днес ако не мине котка път ще го докарам при мен .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Докарах го . И още един пак австрийски V образен MAW . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0236.jpg
Прегледи:1
Размер:180.4 КБ
ID:5621983Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0231.jpg
Прегледи:1
Размер:146.1 КБ
ID:5621985Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0229.jpg
Прегледи:1
Размер:165.1 КБ
ID:5621986Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0235.jpg
Прегледи:1
Размер:129.2 КБ
ID:5621984
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Здравейте,

                        с интерес изчетох цялата тема и събрах информация как и защо се получават нещата на практика
                        Амбицирах се и да довърша освежаването на гаражния ЗИЛов компресор прашасващ от години под един навес.
                        Надявам се да се получи и ще покажа снимки

                        Около компресорната треска попаднах на тази обява, която е интересна (поне за мен) от гледна точка на историята.
                        Става въпрос за дядото на ЗИЛовият компресор (поне много прилича)


                        А ето я и историята на продавача:

                        Американски компресор от ВТОРАТА СВЕТОВНА ВОЙНА. Произвеждан през 40-те
                        от BENDIX Westinghouse Automotive - Air Brake Co. с цел - пускане с
                        парашут на труднодостъпните бойни полета, където е необходим, за
                        помпане на гуми на камиони, ремъркета. Компресор тип: 2US4VA е бил
                        монтиран вържу тръбна рама, която е представлявала и неговата въздушна
                        бутилка и е задвижван от бензинов двигател Briggs BP. Всичко това е
                        конструирано, като ръчна количка с едно колело, за по-лесно придвизване
                        на фронта. За съжаление аз имам само компресора.

                        Малко допълнителна информация:
                        http://www.avem86forum.com/t1195-com...ur-de-campagne

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Много умно е направена системата на клапаните на V образния MAW . Личи си че е правен от немски говорящи . Клапаните се вадят всичките за няма и 5 минути без да сваляш главите . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0238.jpg
Прегледи:1
Размер:160.6 КБ
ID:5623875Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0239.jpg
Прегледи:1
Размер:165.3 КБ
ID:5623876
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Какъв дебит му дават на това животно ? Като го гледам доста големичък мотор ще му трябва.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Весела коледа колеги, с пожелания за много здраве, щастие и късмет

                              Къде мога да си намеря части за компресор от Икарус, интересуват ме най-много клапаните и гарнитурите. Ако знаете магазини в София или Велико Търново където продават пишете ми адреса.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от iwanov Преглед на мнение
                                Какъв дебит му дават на това животно ? Като го гледам доста големичък мотор ще му трябва.
                                Моя е V образен, мотора е трифазен 9кв. бутилката е около 500лт.
                                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X