Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    На изхода брой грубо 65% от входа. Имам добро мнение за главите Абак, защото наглеждам работния процес на 4 такива. За да разбереш дали тази глава ще ти върши работа, трябва да знаеш работния разход на въздух за песъкоструйката и необходимото налягане. Независимо от това какво е написал производителят, аз вярвам само на това, което виждам. Преди известно време мой приятел се оказа неприятно изненадан, когато установи, че посоченото налягане за една машинарийка, не само не отговаряше, но даже се оказа, че и на максималното възможно такова тя пак едвам крета.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      На изхода брой грубо 65% от входа. Имам добро мнение за главите Абак, защото наглеждам работния процес на 4 такива. За да разбереш дали тази глава ще ти върши работа, трябва да знаеш работния разход на въздух за песъкоструйката и необходимото налягане. Независимо от това какво е написал производителят, аз вярвам само на това, което виждам. Преди известно време мой приятел се оказа неприятно изненадан, когато установи, че посоченото налягане за една машинарийка, не само не отговаряше, но даже се оказа, че и на максималното възможно такова тя пак едвам крета.
      Мерси колега!
      Данните на песъкостройката ги имам, проблема е че мн противоречива информация получих за изходящия дебит на АБАКа, заради което ще се ориентирам към френските LACME, глава LB30 с изходящ дебит 340l/m и повече в зависимост от оборотите. Главата е чугунена с два отделни цилиндъра под ъгъл един спрямо друг.

      Ще съм благодарен да споделите впечатления за избора ми.

      Поздрави

      Коментар


      • От: Компресор

        Здравейте колеги, имам оферта за тази глава: http://www.fps-compressors.co.uk/k18...iven_pump.html и въпроса ми е дали ще успея да я развъртя с 3 кв. мотор ?
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • От: Компресор

          Зависи дали искаш да получиш номиналните данни или си склонен на компромис. Ако увеличиш предавателното число на шайбите сигурно ще го задвижиш, но съответно ще паднат оборотите и не се знае с колко ще падне производителността. Все пак производителят е дал 4kW за постигане на дебит от 540 л/мин при 10 атм.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Компресор

            Мисля че ще я развъртиш и с 2 кв.
            По добре късно от колкото никога .
            Нула89781нула019

            Коментар


            • От: Компресор

              ОК, няма да се лакомя, вземам тази: Глава за компресор ABAC 471 /9bar/

              Технически параметри:

              • Глава за компресор ABAC
              • 471 литра в минута
              • 1420 об/мин
              • едноремъчна
              • двуцилиндрова
              • за мотор 4 HP
              • 9 bar
              • тегло 12 кг
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • От: Компресор

                Какво ще захранваш с тази глава ако не е тайна. И май предвид, че ако тези литри са за входящ дебит, изходящия ще е доста(макс. 65-70%)по-нисък.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Компресор

                  За бояджийски неща, имам си два фолксвагена за боядисване
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Ако ще ползваш пистолет около последно поколение HVLP, ще ти трябва дебит 400 и нагоре литра в минута. Те ти тука малко приказки на тая тема: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=40706
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Не, ползвам класически пистолет за акрилна боя.
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Вчера, докато си хортувахме, забравих да ти спомена, че ако тепърва събираш компресор а не сменяваш само главата, може да се съобразиш с писанията по дебелите книги, че обемът на ресивера трябва да е от 20 до 40 пъти по-голям от обема на компресорната глава.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Аааа, компресора е събран отдавна, само му смених главата с по-голям дебит, защото двигателя го позволява. Днес монтирах новата глава и утре ще търся едноканална ремъчна шайба за ел.мотора с диаметър 170 мм. защото шайбата на новата глава е с по-голям диаметър и трябва да докарам 1500 об.мин. Ако някой има подобна излишна шайба може да я спазарим. Ремъка е 13 мм.

                          Със старата глава:


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0155.jpg
Прегледи:2
Размер:158.2 КБ
ID:5617772

                          Ето я и новата:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0158.jpg
Прегледи:1
Размер:98.3 КБ
ID:5617774


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0157.jpg
Прегледи:1
Размер:97.9 КБ
ID:5617773

                          Балона е 90 литра, за да е мобилен компресора, след него ще има още две бутилки по 80 литра. Ако изпадне някоя по-голяма на скрапа ще я купя. Отделно ще търся нова филтърна група, че тази е пълен смях. Приемам добри оферти и за това
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Шайба ще намериш,но с тези 170мм. надвишаваш размера на ротора на ел.двигателя /вижда се ,че е монофазен/и ще падне въртящия момент и в даден момент може да не върти.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                              Шайба ще намериш,но с тези 170мм. надвишаваш размера на ротора на ел.двигателя /вижда се ,че е монофазен/и ще падне въртящия момент и в даден момент може да не върти.
                              Днес пристигна шайбата и направих първия тест, всичко е перфектно. Диаметъра на компресорната шайба е 35 см. на ел.мотора 17 см. Веднага се усетиха допълнителните 150 литра, за много по-кратко време пълни 90 литровата бутилка.
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Е щом върши работа- добре.Предавам се.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X