Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Да

    Коментар


    • От: Компресор

      Ново двайсе.
      Като точихме маслото в пробката имаше една съчма, там ли и е мястото?

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от maptod Преглед на мнение
        Ново двайсе.
        Като точихме маслото в пробката имаше една съчма, там ли и е мястото?
        Не.Виж да не паднала от скъсан сепаратор на основните лагери.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Компресор

          Сваляш предна и задна капачка и гледаш дали сачмите не са "оредели". Все пак ми се струва, че такава повреда би подсказала за себе си при работата на компресора, а и при източването на маслото нямаше да се появи само съчмата, но и части от сепаратора.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Компресор

            Съчмата е от страната на пробката играеща роля на клапан/уплътнител. Избих я от вътре след като отворих картера.

            Коментар


            • От: Компресор

              Пак да се извиня, че пиша след мое мнение.
              Най-накрая го подкарахме, имаше драма с пробката - изпускаше масло и т.н. Компресора работи вдига налягане, но ми се струва че картерното налягане и твърде голямо. За разширител сме сложили казанче от бояджийски пистолет и въпросното налягане изхврърля капки през отдушника на капачката. Мисля вече, че 100% му трябва рем. комплект, но немога да намеря в нета, нямам време да обикалям. Компресора го въртя на 1100об/мин, налял съм му 600мл масло.

              Коментар


              • От: Компресор

                Ако е за зилов ремонтен комплект в един магазин в Бургас имаха всичко без буталата ама не помня на каква цена. Ако те интересува звънни ми на 0882264810 -Атанас ще ида да попитам и ако цената те устройва ще ти ги пратя по куриер

                Коментар


                • От: Компресор

                  Според мен не трябва да се впечатлявате толкова много от картерното налягане.Моя компресор съм го правил през 87-ма и още бачка вярно,а беше смален от бракуван камион.И той връща масло в разширителното казанче,което съм му направил,но за толкова години не се е предал.Боядисвал съм и цели купета на времето с него.Гледай по-скоро колко масло губи,защото то няма къде да отиде,освен в сгъстения въздух.Ако за десетина наработени часа нямаш видими загуби на масло,според мен нищо не пипай.Здрава техника е,но все пак не е чак толкова прецизна.Нормално е да има някои дребни отклонения.Успех!

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Имам въпрос.Възможно ли е с времето бутилката да е ръждясала отвътре от конденза и да експлодира ?

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от Vitarala Преглед на мнение
                      Имам въпрос.Възможно ли е с времето бутилката да е ръждясала отвътре от конденза и да експлодира ?
                      Не е невъзможно.Затова уредите дето са подналягане,периодично се подлагат на проверка.Прави се водна проба,та ако пробие,поне да не се взриви.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Здравейте.
                        Прочетох цялата тема и съм изключително доволен от информацията който получих. Много изчерпателна и полезна.
                        След като ми попадна един компресор реших и аз да си сглобя, но нямам представа какъв точно е компресора и с какви параметри е.
                        Зная само че е свален от Ивеко 35 c13 влекач 2007 година.
                        Ако някой има представа за параметрите (обороти, дебит и др.) нека да сподели, защото не съм сигурен дали си струва да го правя, пък и без параметри не се знае какъв двигател е нужен.
                        Благодаря Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_000623.jpg
Прегледи:1
Размер:116.8 КБ
ID:5605346Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_000624.jpg
Прегледи:1
Размер:95.9 КБ
ID:5605347Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_000625.jpg
Прегледи:1
Размер:122.6 КБ
ID:5605348Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_000626.jpg
Прегледи:1
Размер:107.1 КБ
ID:5605349Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_000628.jpg
Прегледи:1
Размер:115.0 КБ
ID:5605350

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Здравейте колеги намерил съм си зилов компресор, но ме притеснява картера ,че не е като другите ,вижте за какво става въпрос hp://g07.prodavalnik.com/images_com/...461_rev002.jpg това е примерна снимка и вижте как има една дълга пета отдолу което ме притеснява, смисъл такъв трябва да се реже или да се направи нов картер (или да търся друг нормален)...та въпроса ми е ако я отрежа тази пета дали ще стане.
                          Пишех си с sek.1 но явно му се е напълнила кутията и не мога да му пратя лс.Благодаря ви предварително.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Ако е читав си заслужава да се прави, но за да е свален от камиона, ми се струва че не става. На работа имаме ивекота и компресорите доста бързо качват въздух. Дебита е около 300л/мин и работят на 10атм.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Много благодаря за инфото. А на какви обороти би трябвало да се върти?

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Колеги, някой знае ли какъв е дебита на Компресор от Авиа бус, разглобил съм един да видя дали е добре, сега за сега, няма проблеми, но не знам какъв е дебита... Та да направя някаква сметка, дали да го сложа него или да купя Зилов или и двата
                                Може ли да го куплирам със Зилов и с по-мощен мотор да ги развърта и двата? Ботилка имам 50 литрова от газова???
                                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                                Honda Dominator 650
                                088ЧЧ93979-->Борис
                                0878956Ч38-->Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X