Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Това означава ли,че ако направя отдушник на пробката за наливане на масло мога да затваря двата отвара на картера без да има някакъв проблем за компресора?

    Коментар


    • От: Компресор

      Не би трябвало да има проблеми . Хубаво е все пак одушника да е по високо .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Не би трябвало да има проблеми . Хубаво е все пак одушника да е по високо .
        Прав си колега за отдушника.
        Няма да се наложи нещо да се прави по компресора защото е здал багажа и духа яко в картера,а един ремонт ще глътне доста пари.

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от didtko1983 Преглед на мнение
          Здр.имам проблем със един ел двигател.които е 220 380волта,2.2кв 2870 обороти.двигателе щте го слагам да върти компресор,питах един познат как точно трябва да се свърже,тои каза че трябва един кондензатор 160 микроферада и един 30 единият пусков другия работен,мотора не е центробежендо колкото го разбрах единият помага докато се разварти обороти и проблема е какво щте го прекасне като достигне нужните обороти,според него проблема е пресостата няма да може каже кога да пусне кондензатора и кога да го спре.Щте се радвам да ми помогнете,или да ми кажете как да го свържа,за да нямам проблем и да изгоря мотора.
          В двигателя има и центробежен прекъсвач, та той ще я свърши работата с изключването, и няма нищо общо с компресора. Ако се приеме, че този двигател е достатъчно мощен за този компресор.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
            Прав си колега за отдушника.
            Няма да се наложи нещо да се прави по компресора защото е здал багажа и духа яко в картера,а един ремонт ще глътне доста пари.
            Ако ти се занимава мога да ти пратя цял в насипно състояние . Даже и нови сегменти трябва да имам някъде .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              В двигателя има и центробежен прекъсвач, та той ще я свърши работата с изключването, и няма нищо общо с компресора. Ако се приеме, че този двигател е достатъчно мощен за този компресор.
              Ако е трифазен няма центробежен прекъсвач. Някои монофазни също нямат.
              Аз съм го направил с реле за време. Две секунди след като се подаде захранване, релето изключва пусковата намотка. В твоя случай пусковия кондензатор.
              Струга също задвижвам с неговия си трифазен 2.2KW с пусков и работен кондензатор, но там включването е ръчно с бутон. Компресорът, обаче трябва да се управлява от пресостат, без външна намеса. Релето за време се оказа ОК за целта - времето се подбира в зависимост от това как развърта първоначално двигателят, особено при товар.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Ако ти се занимава мога да ти пратя цял в насипно състояние . Даже и нови сегменти трябва да имам някъде .
                Ще питам комшията дали да го пратиш,че той малко е чешит.Иначе благодаря за предложението.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Здравейте
                  Искам да си имам в двора една песъкоструйка за домашни нужди - някоя друга джанта и т.н.
                  Оставам с впечатлението,че трябва да се изръся с 2000лв и нагоре за компресор само.
                  Това така ли е или има и по-евтини варианти?

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Здравейте
                    Искам да си взема песъкоструй за домашни нужди,но доколкото чета в нета под 2000лв не мога да се вреда за тази екстра.
                    Имали по-евтин вариант или няма как?

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от любоooo Преглед на мнение
                      Здравейте
                      Искам да си взема песъкоструй за домашни нужди,но доколкото чета в нета под 2000лв не мога да се вреда за тази екстра.
                      Имали по-евтин вариант или няма как?
                      Ако имаш компресор,хоби пистолетите за песъкоструи са по 30-40 лева,най-достъпните.Камера се прави относително лесно.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Дори и най малките песоструйни пистолети искат над 300 литра дебит .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                          Ще питам комшията дали да го пратиш,че той малко е чешит.Иначе благодаря за предложението.
                          Ето го . Ако ти се занимава твой е . И без това имаш едни люнети да си взимаш . Ако не ти трябва ще го предложа на колегата pgv64 той има такъв . Иначе е въпрос на време да се озове на вторичните . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0008.jpg
Прегледи:1
Размер:193.8 КБ
ID:5584689
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Точно такава бронзова биела, барабар с буталото ми трябва
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Да покажа и моя дартанян . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140504_163819.jpg
Прегледи:1
Размер:232.4 КБ
ID:5584703Малко боя и нов маркуч.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140504_163819.jpg
Прегледи:1
Размер:232.4 КБ
ID:5584703
                              0877 877 297

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Аз на моя точно преди два дни му рециклирах клапанчетата (Тарелките в главата)и сега е пушка!
                                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                                Ат.Буров.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X