Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Една, по твой избор, за символичните 5.00 лв./колкото за опаковането и разкарването до ЕКОНТ/. Трансп. разходи- за твоя сметка.

    Коментар


    • От: Компресор

      Друг въпрос:
      Понеже зиловата шайба е заварявана и е крива имам една алуминиева, която мисля да сложа. Проблема е, че отвора на алуминиевата шайба е по-голям от размера на конуса. Възможно ли е да се изреже втулка от оригиналната шайба на компресора и да се набие на алуминиевата шайба?

      Коментар


      • От: Компресор

        Всичко е възможно, но зависи от майстора. Може и да подложиш "латунг" за уплътнаване, ако не е голяма хлабината.Но, друг е въпросът: Дали трябва?.

        Коментар


        • От: Компресор

          Ето го компресорчето, взе да придобива вид. Оказа се, че няма да мога да ползвам втулката от зиловската шайба, че е спукана на 2 места и на струга ще стане мазало. Някой знае ли колко е ъгъла на конуса на вала?


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12042014995.jpg
Прегледи:1
Размер:46.5 КБ
ID:5579234Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12042014993.jpg
Прегледи:1
Размер:90.2 КБ
ID:5579233Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12042014992.jpg
Прегледи:1
Размер:91.1 КБ
ID:5579232Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12042014996.jpg
Прегледи:1
Размер:83.2 КБ
ID:5579231

          Коментар


          • От: Компресор

            Извинявам се пиша след мое мнение, но ме интересува схема за разширител. Разбрах как се прави с вход и изход отгоре, но с вход отгоре и изход отдолу не мога да разбера. Бях гледал някъде и немога да намеря схемите.

            Коментар


            • От: Компресор

              Ами примерно нещо такова тръби една в друга.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име11.png
Прегледи:1
Размер:21.9 КБ
ID:5579756
              Аз си направих такова, със шайби заварени за изходната тръба.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kondennzno garne.png
Прегледи:1
Размер:13.7 КБ
ID:5579757

              Коментар


              • От: Компресор

                Защо изхода да е долу, така всичкия конденз отива в бутилката?

                Някой ако иска компресорна глава от ИФА, бях взел една от вторични, но си направих компресора с ЗИЛова. Иска ремонт, но и цената е символична.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Да покажа и моето творение. Използвам 05л бутилка от кола за отдушник защото без него при продължителна работа плюе семеринга.Балансьор защото съм с трифазен мотор (снабдих се с пресостат но се оказа че разполагам с трифазни мотори и монофазен ток)и съм предвидил допълнителна бутилка ок50-60л. за боядисване-ако се наложи.Не знам при продължителна работа дали би могла да прегрее главата защото не предвидих охлаждане.Иначе съм доволен за домашни нужди върши работа.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 011.jpg
Прегледи:1
Размер:171.8 КБ
ID:5580241Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 012.jpg
Прегледи:1
Размер:164.1 КБ
ID:5580242

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Не се безпокой няма да прегрее, моя е по същия начин и вече 17 години си работи без проблем в цеха професионално. Имам и 50 литров купен нов от магазин но почна да "издава багажа"
                    По добре късно от колкото никога .
                    Нула89781нула019

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      При мен значи ще духа.Ползвам го от дъжд на вятър.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        И аз започмах един проект за направата на компресор от Зил,така;както вече казах компресора е от ЗИЛ,бутика 70л мотора е монофазен 2.2кв,с 2870об в мин.купих всичко необходимо,пресостат,редоцил,пр.клапан,възвратен клапан,манометр,имам няколко въпроса 1 шаибата на компресора е 24см,а на мотора е 9см,дали в това съотношение щте докарам нугните обороти,и какви трябва да са относително поне. 2 относно този отдушник за маслото,може ли да си оставя този отвор дето е от другата страна на шаибата,точно по средата,посрецвом едно коляно,маркуч.и казанче. 3 относно мотора гледам тук на повечето качени компресори има кондензатори,на моя няма текива нещта,само има схема на капачката трябва ли да ма текива кондезатори. 4 мога ли да го пускам и спирам дирекно от пресостата,без допълнителни клщючета

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Забравих да кажа още нещо да ле проблем това като махнах всмукателя там дето дърпа въздух,на мен ми прилича на ЛУЛА,вътре няма пружинката и лостчетата,дали е проблем че ги няма

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от SLAVIKA1980 Преглед на мнение
                            Да покажа и моето творение. Използвам 05л бутилка от кола за отдушник защото без него при продължителна работа плюе семеринга.Балансьор защото съм с трифазен мотор (снабдих се с пресостат но се оказа че разполагам с трифазни мотори и монофазен ток)и съм предвидил допълнителна бутилка ок50-60л. за боядисване-ако се наложи.Не знам при продължителна работа дали би могла да прегрее главата защото не предвидих охлаждане.Иначе съм доволен за домашни нужди върши работа.[ATTACH=CONFIG]702572[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]702573[/ATTACH]
                            Този компресор не е много подходящ за боядисване. Трябва да се изчаква за пълнене. Аз миналата година се мъчих да боядисвам само с такъв компресор и се видях в чудо. За дребни детайли не се усеща, но ако трябва да се изпръскат няколко литра боя си е мъка. Извадих още един компресор и двата свързани заедно. Не се усеща че се боядисва. За да боядисвам му вдигнах оборотите на около 1200. Малко по-добре се справя, но пак не е достатъчно и при работа от няколко часа компресора загрява, но продължава да работи.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Монтирай някакъв филтър за засмуквания въздух.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Виж това наистина ще направя-малък пропуск.Като се замисля дали ще стане от тея дето им викат спортни с няколко фланеца към тях има компактни но пък ми се струват доста едри.Ще ме пазят само от бръмбари и врабчета.
                                Последно редактирано от SLAVIKA1980; 19-04-14, 14:14. Причина: пр. грешка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 1 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X