Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Със 50 литров ABAC ,и 50 литрова допълнителна бутилка пръскам без проблем капак и страна на кола,за професионална работа ОМА бих си взел !Гледам че,моя компресор в момента струва 600 лв.Отделно си помпя гумите на мотора и колелата с хладилен компресор защото е лек,безшумен и стои кротко на терасата !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Компресор

      Здравейте.
      Искам да вържа монофазен пресостат на трифзен мотор със въздушен пускател. Не мога само да разбера, бобинката на контактора 220в или 380в трябва да е? Нали пресостата прекъсва 1 фаза и 1 нула?

      Коментар


      • От: Компресор

        При трифазния мотор пресостата се включва през магнитен контактор на на управлението му (бобинката му)- демек пресостата управлява бобинката!Там пуска на мотора се осъществява чрез трифазен контактор, обикновенно!Но бобинката на контактора трябва да е за 220в захранване!
        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
        Ат.Буров.

        Коментар


        • От: Компресор

          Ето схема и за двата варианта.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:схема.jpg
Прегледи:1
Размер:55.1 КБ
ID:5576047

          Коментар


          • От: Компресор

            Благодаря много! Бяха ми донесли монофазен контактор, но го върнах понеже не знаех как точно се връзва. После като помислих малко и реших да питам тук за по-сигурно.
            Сега трябва да си го искам пак

            Коментар


            • От: Компресор

              Пресостата прекъсва верига без значение колко волта е тя . Просто откачаш единя край на бубинката на контактора и я прекарваш през пресостата .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Компресор

                Ще го оправя. Остава да намерим шайби, че зиловската е чупена и заварявана и има око 10-15мм биене и шайба за мотора да се докарат обороти 1000-1100.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
                  Ето схема и за двата варианта.
                  [ATTACH=CONFIG]698039[/ATTACH]
                  Нулата и тя трябва да отиде до електромотора, обикновенно се върче на корпус в клемната кутия, но може и от външната страна да се свърже с корпуса. Това е с цел безопасност. Трифазен електромотор не го пускайте без нула на корпуса му.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от maptod Преглед на мнение
                    Ще го оправя. Остава да намерим шайби, че зиловската е чупена и заварявана и има око 10-15мм биене и шайба за мотора да се докарат обороти 1000-1100.
                    Привет !. Имам 10-на най-различни шайби за компресор и двигател. Ако подадеш повече инфо за шайбата/например: дали отвора е прав или конус и диаметър, може да намериш, без много търсене/.За връзка:в темата, на ЛС, или на 0898705799-Валентин.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от Валенти Преглед на мнение
                      Привет !. Имам 10-на най-различни шайби за компресор и двигател. Ако подадеш повече инфо за шайбата/например: дали отвора е прав или конус и диаметър, може да намериш, без много търсене/.За връзка:в темата, на ЛС, или на 0898705799-Валентин.

                      Шайбата от компресора на ЗИЛ, конус е но не му знам размерите, оста на мотора е 18мм, а диаметър около 170мм.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00014 (3).jpg
Прегледи:1
Размер:106.9 КБ
ID:5576304
                        Привет !. Тази снимка я бях качвал някъде из форума, ама в момента не мога да взема размерите.Сивата и червената със сигурност са с конус, ама размерите по-късно.На село имам и две по-големи- от "Икарус"/като на снимката/:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Компресор.jpg
Прегледи:1
Размер:162.7 КБ
ID:5576305.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от Валенти Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]698539[/ATTACH].
                          Тази на снимката ми се струва малка. В смисъл , че трябва да се върти от по-мощен електродвигател с по-ниски обороти. Аз като правих моя зиловия доста четох и по спомен максимално допустимите обороти са 1800 оборота в минута. А най добре работи на 800-1100 оборота в минута. Моя го въртя с двигател 1.1кВ монофазен с шайба 800мм а на компресора шайбата е 240мм , като при това движение главата се върти с около 800-900 оборота в минута. Пълни 50 литра бутилка от празна до 8 атмосфери за 3 минути и 40 секунди. Направил съм му и водно охлаждане , защото след 10 минути работа главата започваше да пари. Цялата работа ми излезе двигател 120лв, 20лв бутилка, 30лв глава, 30лв стругар, 15лв пресостат, 5лв два еднопосочни клапана, 10лв регулатор на налягане на изхода на бутилката, 30лв маркучи , скоби и други дреболийки. Или общо около 260лв.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Компресорната глава от снимката е Раба и е с поне 2 пъти по голям дебит от ЗиЛовата . Вътре е с 75 мм бутала и моя го въртя при съотношение 2 към 1 с около 1400 оборота без охлаждане само с една 6 лопатна перка от Лада нива . Имало е дни да работи по 3 - 4 часа непрекъснато като пусна гилотината и няма проблеми .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                              ..... Моя го въртя с двигател 1.1кВ монофазен с шайба 800 мм.....
                              Дали?
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от Валенти Преглед на мнение
                                Привет !. Тази снимка я бях качвал някъде из форума, ама в момента не мога да взема размерите.Сивата и червената със сигурност са с конус, ама размерите по-късно.На село имам и две по-големи- от "Икарус"/като на снимк.
                                Продават ли се или се подаряват?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X