Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Ето и от мен снощи го сглобих най-после и "запали" само друг мотор ще търся иначе подмених лагери гарнитури, оправих скъсаните резби на картера.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:260520131391.jpg
Прегледи:1
Размер:132.9 КБ
ID:5486091Натиснете снимката за да я уголемите

Име:260520131393.jpg
Прегледи:1
Размер:143.5 КБ
ID:5486092
    Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от maladec Преглед на мнение
      И аз съм на мнение, че без вода не става .
      имаш картерно налягане (този вид компресор има 50% картерни загуби) , пък и вала с биелите нали се плискат вътре . Гледам ,че не те мързи както мен , следователно и биелите можеш да си пробиеш . Казанчето на схемата е жигулско ( най- просто е и лесно се намира )
      Ако търсиш ефективност ,то втората снимка ще ти помогне да си поиграеш с шайбите .
      [ATTACH=CONFIG]226828[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]226829[/ATTACH]
      Максимални 2500 . Моят мисля да го докарам на 1000 - 1500. И нужно ли е да се правят дупки и от горната страна на биелата? Ако има една отдолу предполагам, че пак ще се маже като хората. И какво масло да му сложа? Двигателно, м10д или по-гъсто?
      Колега sek.1 в началото на темата беше качил една снимка на зилов компресор на който имаше перка. Шайбата от ифов ли е?

      Коментар


      • От: Компресор

        Колега graf_fon_kochev

        може ли да ми дадеш скайп или имейл за да те попитам нещо?

        Коментар


        • От: Компресор

          Здравейте колеги. На мен ми трябва едно малко компресорче и съм пред дилема. Значи компресорчето ми трябва за аерографа. Компресорчето за аерография е едно мъничко с мощност от 1/8 до 1/3 к.с. Тежи около 5 - 7 килограма и са безшумни. Работата е, че са доста скъпи, поне читавите. Замислям се да си взема нормален компресор, битов с 24 литра бутилка или 6 литра. Те са с много повече мощност и дебит от нужните ми. Около 2 к.с. са 24 литровите, не са много големи - около 24, килограма са и пак са компактни. 6 литровите са около 10, 11 килограма и около 1, 1.3 к.с. Такъв по - грамотен компресор 24 литров или 6 литров нов струва около 200-300 лв. А тези за аерография, за тези пари са много китайски и нефелни. Хубавите са 600+ лева. Та това ми е идеята, малко компресорче за аерограф. За сега май клоня към битово, то също си има регулатор на налягането и влагоуловител. Друго, не ми трябва. Работата е, че са доста шумни. Това ме притеснява, ако тези за аерография по - евтините модели са около 60 децибела, марковите са около 40. А на тези битовите пише 94, което, не е малко. А аз имам идея да си работя вкъщи, в стаята. Живея в къща, съседи няма да мрънкат, но все пак... Само това ме спира. Но си мисля, че 24 литровите, не са малки и примерно няма да работи постоянно, а ще включва по - рядко, защото реално са 10 пъти по - големи и мощни от нуждите ми. 6 литровите, също са доста над това, което ми трябва, трябва да ги поразгледам и тях относно шум как са. Та това е, шумът основно ме притеснява.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • От: Компресор

            Колега, при такива изисквания - безшумен и с неголям дебит, може да се ослушаш за компресор от хладилник. Определено няма да е шумен.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Компресор

              И според мен компресор от хладилник ще ти свърщи идеална работа а и се намират за доста по-ниски цени от тези дето споменаващ.А и няма да е щумен което пък ти целищ.
              0878424143
              0887424150

              Коментар


              • От: Компресор

                Някой знае ли номера на лагерите на компресор от зил, защото моя остана на село и няма как да видя сега

                Коментар


                • От: Компресор

                  Класиката в самоделките за аерографи е компресор от хладилник с бутилка от фреон
                  Ако имаш приятел хладилен техник/климатикаджия, може да минеш с почерпка.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Другия вариант е обиколка по пунктовете за вторични там стари хладилници колкото искаш .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      здравейте ,някой може ли да ми обясни каква е тази част на компресорът ми Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_000431.jpg
Прегледи:1
Размер:93.1 КБ
ID:5490859Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_000430.jpg
Прегледи:1
Размер:101.7 КБ
ID:5490860закупен е от пункт и му липсват части ,но незнам каква е тази част,предполагам че е нещо като възвратен клапан

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Здравейте, днес попаднах на един компресор на вторични. Не успях да го снимам. Та пробвах да го завъртя на ръка. Върти се нормално, когато сложа ръка на входящата тръба прави вакуум, доста силен. Нагнетява и в бутилката. Та на въпроса :
                        - мотор от пералня ще смогне ли да завърти компресора?
                        - няма двигател, мангала на вторични му търси 50лв ( лев/килото) , та ако двигателя от перашня не свърши работа и му търся друг ще си задлужава ли иши да си взема нещо готово от метро за 200 левчета?
                        - колко струва манометър + пресостат?

                        Поздрави
                        п.п. забравих, има си и бутилка голяма колкото тази на колегата по-горе + нещо като по-малка бутилчица непосредствено след компресора и влиза в бутилката, какво е?

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          А за какво ще го ползваш? Мотор от пералня няма да стане, минимум 2.2 кW монофазен за комфортна работа на самия мотор под товар. Ако е за помпане на гуми и от Практикер става. Ако е за боядисване, вземаш този и влагаш неопределено количество пари за доукомплектоване. Естествено разглобяваш и ревизираш всичко. Аз например не бих си купил ел. двигател на старо - никога не се знае колко пъти е докарван до границата на изпушване.
                          Последно редактирано от коко келеша; 10-06-13, 18:00.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            А за какво ще го ползваш? Мотор от пералня няма да стане, минимум 2.2 кW монофазен за комфортна работа на самия мотор под товар. Ако е за помпане на гуми и от Практикер става. Ако е за боядисване, вземаш този и влагаш неопределено количество пари за доукомплектоване. Естествено разглобяваш и ревизираш всичко. Аз например не бих си купил ел. двигател на старо - никога не се знае колко пъти е докарван до границата на изпушване.
                            Ами реално засега "остра" нужда от компресор НЯМАМ, но от хиляди години искам да си взема . Днес ходих до вторични зьа едни жележа и този случайно изпадна, та типично по Бай Ганьовски питам дали си струва, че да не се мина
                            Компресора ще се ползва за :
                            - помпане на гуми ;
                            - обдухване на стружките от струга ;
                            - почистване на компютрите и тем подобни ;
                            - чат пат боядисване на средно големи детайли, че ми омръзна да купувам спрей предер@сиите !
                            Та така, ма щом мотор от пералня няма да свърши работа вече става по-дебело. И не зарди друго, а най-вече шото не зная дали компресора е вред.

                            Та така поздрави та утре ще преценя

                            п.п. е изобщо ли за първо време мотора от пералня няма да стане ?
                            - не споменахте цените на пресостат + предпазен вентил

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Здравейте!
                              Сдобих се с един компресор по точно глава и бутилка но не знам каква е главата с какви данни, има някаква табелка но от нея нищо не разбирам на колко оборота трябва да се върти и колко въздух може да изкара и с какъв мотор да го въртя това нещо.
                              Някои ако може да помогне ще съм му благодарен!
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130606_201803.jpg
Прегледи:2
Размер:102.1 КБ
ID:5491235Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130606_201816.jpg
Прегледи:3
Размер:156.2 КБ
ID:5491236

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Пресостата е 30-40 лв.Винтила 15-20.Както ги намериш.Пак ще го докараш до към 200 лв,но определено ще имаш компресор изработен от метал и с лагери вместо пластмасови втулки...
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X