Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За стоманата, металите и Менделеевата таблица

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Ей, когато Стефан заговори за физика, по-добре да си траем и да слушаме, стига да не го засуче толкова, че да не можем да го разберем!

    Коментар


    • #17
      За водорода съм съгласен.
      Нещо разговора започна да ми се изплъзва...
      Искам само да уточня, че желязото е метал и нищо повече...
      Ето ви и периодичната таблица
      http://boriana70.tripod.com/tables/PerTabl.htm
      По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

      Коментар


      • #18
        Слушай, давам четири бири! Само да разбера що тогава има немагнитни стомани. Като повечето неръждавейки Железни мамка им, стоманени стомани(((

        Коментар


        • #19
          Заради легирането, което както знаеш става с други елементи!

          Коментар


          • #20
            Не те разбрах нещо...
            По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

            Коментар


            • #21
              Всяка стомана, която трябва да притежава особенни свойства се легира, т.е. смесва с други съставки!
              Най-добрата стомана е тази която ръждясва най-бързо, затова към нея се добавят, ......айде има кой да ги обясни тия номера!

              Коментар


              • #22
                Освен това, магнитни стомани както казах и нагоре няма, защото точката на ликвидност на стоманата надвишава точката на Кюри!
                Айде, отивам да почистя обора на конете!

                Коментар


                • #23
                  Ръждясващата обаче например бързо се намагнитва. Кво и е хубавото тогава, ако трябва да правиш миночистач? Пък и мартензитния външен слой значи че има калпави противоизносови, противоударни, противопровлачващи и кви там още калпави свойства.
                  Черната металургия винаги ме е подтискала. Нищо не разбирам, а поне едно време имаше истински специалисти. Ама кой да се интересува, тогава имаше много блондинки и никакъв интерес към машиностроенето, млад бях и глупав ...

                  Коментар


                  • #24
                    С две думи :

                    Желязото / от желязна руда / може да се превърне в три неща:

                    1. Меко желязо - обикновенно желязо /китайски продукти/, трансформаторно и т.н.

                    2. Стомана - желязото се насища с въглерод до 2,9% / може да бъркам, но спецовете знаят/

                    3. Чугун - желязото е пренаситено с въглерод / над 4,9 %/и става прекалено крехка стомана!

                    Коментар


                    • #25
                      За азотиране, фосфатиране, и т.н. на стоманата ще си говорим, когато си видя трите бири!

                      Коментар


                      • #26
                        Звучи!!!!))
                        Значи три за тебе, три за мене, а келнерката втрещено слуша лекция по стоманите.
                        Че кво, аз въобще не съм против!
                        Эх, не валяй дурака Америка! Нашел! Поставил!! Слушаю!!! Кайф короче, блин!

                        Коментар


                        • #27
                          Не валяй дурака Америка, Ех Екатерина, ть бьла не права!
                          Где же наша Алясочка, а Стефан?!

                          Коментар


                          • #28
                            Гы, а они скоро вернут. За невозможности содержать. Красножопым мелькоголовым обезьянам властвовать долго нельзя, масштаб не тот...

                            Коментар


                            • #29
                              А где икра, гармошка, баня и пузьрь?!

                              Коментар


                              • #30
                                А мы с собой принесем, нельзя ж в гости с пустыми руками Выпем, споем и дальше двинем. Аляска - аляской, а там и Космос рядом ... Хрень с бабочками и банкирами, оно жить надо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X