Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

    сменните колела са 13бр
    със 25,45,50,52,57,58,70,75,80,90,96,100 и 127 зъба
    резбите се получават така:
    милиметрови
    25/100х45/90=1/8 за стъпки от0,1 до 1,75мм
    25/100х100/50=1/2 за ст. 0т 04 до 7
    50/100х100/25 за стъпки 1,6 до 28 мм

    за цолови резби
    25/100х127/75=127/300 от 75 до 5 навивки
    25/100х127/70=127/280 за стъпки от 79 до 4 навивки
    25/100х127/45=127/180 за стъпки от 45 до 2,5 навивки в 1"

    за модулна резба
    52/96х58/80 за стъпки от 0,1 до 1,75М

    за диаметралпитчова
    57/80х90/45 за стъпки от 70 до 4DP

    Та продължавам да търся колетото с 25 зъба !!!!
    Имначе и аз съм на монофазен ток но си е мъка! При резбите и бърз ход не достига мощност

    Коментар


    • #47
      До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

      mitkolubo демек за да е напълно окомплектован струга със зъбни колела за всичките видове резби които може да прави трябва да има 13 колела тъка ли да разбирам? Питам за да знам какво да гледам като копувам. За монофазния ток електромотора с кондензатори ли си го правил защото ако си го сменил с монофазаен 2.2кв не би трябвало да има никаква разлика.
      Последно редактирано от furry; 01-02-10, 19:58.

      Коментар


      • #48
        До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

        Да. пълния комлект са 13 бр.
        Да. С оригиналния двигател 2,2 кВ трифазен съм. Вързал съм го с кондензатори ама си е мъка .

        Коментар


        • #49
          До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

          Първоначално публикуван от mitkolubo Преглед на мнение
          Да. пълния комлект са 13 бр.
          Да. С оригиналния двигател 2,2 кВ трифазен съм. Вързал съм го с кондензатори ама си е мъка .
          Мощноста при това положение пада с 30-40% . Аз съм слагал на С8 3 киловата монофазен и няма грижи няма разлика с трифазния.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #50
            До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

            Ами на С8С да знаете колко е пълният комплект колела? и той ли е 13 защото тука из паспорта други странни работи гледам.

            Коментар


            • #51
              До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

              Първоначално публикуван от vgrig Преглед на мнение
              Е сега ходих да го меря. Около 700 мм. е м/у центрите. Колела се намират. На битака взех цоловото 127 зъба за 20 лв. ново. За разликите като гледам има разлика в съединителя. На 8М някак "плува" нагоре-надолу ръчката. Не знам дали има други разлики освен дизайна.
              Чрез "плуването" лоста на съединителя се заключва по фиксаторите. Не че може да мръдне на някъде вътре системата за фиксиране е много надеждна външния фиксатор служи само да предотврати случайно включване.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #52
                От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                Темата е стара ,но да ви кажа ,че в Механотехникума в Пловдив се произвеждаха също стругчета С-8.През учебната година и през производствената ни практика от един месец през лятото всяка учебна година излизаха 30 броя.Е основно детайлите се изработваха от цеха към техникума,а отливките идваха готови отнякъде .Вероятно отдавна не се произвеждат,но може нещо да е останало и да продават.Има също и зъбонарезна машина ,та зъбни колела могат да се поръчат.Ако има интерес ,мога да попитам за интересуващи ви детайли или възли и съответно за цени.
                Без триене няма движение !

                Коментар


                • #53
                  От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                  Някой може ли да ми прати инструкций за употреба че не намирам деистващ линк.
                  Купих си такова стругче с8 беше трифазно и смених мотора с монофазен 2.2кв.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                    http://www.megafileupload.com/en/file/464212/-----320---8-rar.html

                    Коментар


                    • #55
                      От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                      Имам задно седло от С 8 и кръстат супорт .Но не съм сигурен от коя модификация са.Мисля че имат разлики.
                      А ел.моторът е 4 киловата 1400оборота.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                        Здравейте колеги,
                        Не знам дали пиша на правилното място но имам желание да си закупя запазен струг с 8 с паралели нещо около 900-1000мм.Мога да платя около 1000-1200лв.Мога ли да намеря нещо такова за тази цена.Ако някой знае за нещо такова да пише.
                        смело напред пък каквото ще да става

                        Коментар


                        • #57
                          От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                          Може да намериш. Трябва обаче доста търсене. Аз случайно разбрах че ще има търг за машини в университета и прегледах листа с активите. Нямах представа какво представлява С5 и като пишеше че е произведен 60-та година си помислих че е някоя гробница. Обаче не ми се даваха повече пари за струг, а и нямам работа за голям струг. Имаше и С8 няколко и още един С5. Началните цени бяха 600-800лв без ДДС. Реших да мина на оглед, но на С8 знам че студентите карат практиката си и аз съм работил на тях, в окаяно състояние. Тръгнах към моя струг първо и като го видях че свети, реших че това ще е. Имаше и люнети. Другата С5 беше без люнети и с 30лв по-евтина и спукана супортна кутия. Забеляжах че е омаслена и като се загледах видях една голяма пукнатина. На търга дадох 320лв на другите участници и ми излезе 1100лв струга. За транспорта дадох 40лв и приятели ми помогнаха с товаренето.
                          Сега търся фрезичка, но много пари им искат. Сега има една фреза 250 без оборудване за 2000лв. Не ми се дават толкова пари. Миналата година имаше в едно предприятие ФУ 320 с менгеме глава и поставен универсал. Предлагах 2000лв, но не поиска да я даде искаше 2500лв. След месец я видях хвърлена в скрапа и вземал 1100лв. Натрошена, смъкнал единия двигател, менгемето и главата само.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                            Не съм виждал с8 с такава дължина.А относно фрезата и нейната цена,мисля че добра.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                              Здравейте
                              Днес си разглобих скорутсната кутия на Ц8-цата защото ми се чуваха претраквания.
                              При свалянето на капака видях ситни стружки, най долу на първата снима.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1030.JPG
Прегледи:1
Размер:221.6 КБ
ID:5722921
                              Разбити лагери до разпад не намерих, само една паразитна зъбчатка за задната скорост имаше разбиване в втулката.

                              Предполагам че тракането е било от нея.
                              На третата снимка горе в дясно.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1030.JPG
Прегледи:1
Размер:221.6 КБ
ID:5722921

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1036.JPG
Прегледи:1
Размер:241.1 КБ
ID:5722922

                              Стигнах до търсене на лагерите, и ми се подкосиха краката.
                              Предния лагер на SKF 580лв. на FAG 520лв.
                              Та хрумна ми идеята дали не мога да го заменя с два конусни ролкови.
                              Като ширина, има точно място да се сложат, гайката която е на шпиндела ще служи да се натягат един към друг.
                              Според мен дори би станало по добре от заводското решение, защото двата лагера ще имат по голяма площ.
                              Споделете вашето мнение дали би се получило.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1046.JPG
Прегледи:1
Размер:155.2 КБ
ID:5722923

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1047.JPG
Прегледи:1
Размер:188.3 КБ
ID:5722924

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1044.JPG
Прегледи:1
Размер:173.4 КБ
ID:5722925

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1045.JPG
Прегледи:1
Размер:158.5 КБ
ID:5722926

                              Сега видях ZKL лагер на 160лв.
                              Имате ли впечатления от тази марка.
                              Иначе лагера е NN3011K/SP
                              Последно редактирано от 1georgi; 13-08-16, 21:22.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                                ZKL ако е от едното време е Чехословашки, Прагите,Татра и други са с такива и по моему не е никак лош варянт.
                                Случайни хора УАЗ не карат

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X