Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за тръбогиб

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнение за тръбогиб

    Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
    Едно е да закривиш тръба на 3-4-10 градуса, за да хванеш линия. Друго е да я напънеш на 45+ градуса.
    Моят съвет е да си намериш готови колена на различни градуси, те могат да се коригират чрез срезове.
    Но да създаваш напрежение в материал, който по принцип уж трябва да те пази и като се отвърти и откъсне, да те прасне през тялото... не е работа.
    Ти колко клетки си правил?!
    Нищо лично, но имаш професорска степен по Материалознание, Съпромат и Механика или просто си чешеш клавишите?!

    Оди пий една ракия и не се впрягай толкоз



    Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
    Естествено.
    Сиромашията води до отрицание на личността.
    Руси е малко по-доказал се, малко по-опитен и със сигурност по-положителна личност, особено по $$$ от заяждащите се в темата

    Коментар


    • #17
      От: Мнение за тръбогиб

      И. Стоянов, аз лично съм направил три клетки и една съм я разсипал (първата).
      А ти колко направи?
      И тук говорим за скорост от 200+ километра в час.
      Ако вие си мислите, че ще ми се мотате в калищаците и имате клетка, тогава съм съгласен с вас. Няма да мръдне. Но тове не е клетка, а неколко тръби, заварени, за да държат "уазката", да не се разпадне.
      Наздраве.

      Коментар


      • #18
        От: Мнение за тръбогиб

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190910-205800.jpg
Прегледи:1
Размер:83.0 КБ
ID:5820828


        Просто кратко ясно
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Мнение за тръбогиб

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          [ATTACH=CONFIG]995949[/ATTACH]


          Просто кратко ясно
          Радвам се, че го пусна, дано питащия да разбира чист руски.

          Коментар


          • #20
            От: Мнение за тръбогиб

            Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
            Интересува ме мнения за тръбогиб,от тези най евтините,които използват хидравличен крик за да огъват.Струват към 200-250 лева но дали ще вършат работа?Ще се огъват тръби за брони,кейджове такива неща.
            Не си струва инвестицията в такова . Имам китайче уж 12 тона с крик , дойде си в комплект с камъните . Върши някаква работа , но не е това което трябва .

            Коментар


            • #21
              От: Мнение за тръбогиб

              Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
              И. Стоянов, аз лично съм направил три клетки и една съм я разсипал (първата).
              А ти колко направи?
              И тук говорим за скорост от 200+ километра в час.
              Ако вие си мислите, че ще ми се мотате в калищаците и имате клетка, тогава съм съгласен с вас. Няма да мръдне. Но тове не е клетка, а неколко тръби, заварени, за да държат "уазката", да не се разпадне.
              Наздраве.
              Ти да видя някъде да си изказяам компИтенцията?!
              Много си нахакан и много се хвалиш, но пикритието май ти е повече зад клавиатурата!!!

              Коментар


              • #22
                От: Мнение за тръбогиб

                Няма проблем, И. Стоянов. Вече ще внимавам къде да пиша и на кого.
                Извинявам се, че си изказах мнението. Дано да е помогнало на някого, а пък ако не е - Господ да ме убие, че съм си позволил да пиша!
                Наздраве, момчета!
                Последно редактирано от cayman; 10-09-19, 21:51.

                Коментар


                • #23
                  От: Мнение за тръбогиб

                  и ся кво ,
                  Всички ние дето се редим тука в тоя (censored) форум , и кат няма кво да правим , докат си допиваме ракиите ,
                  си бичим пас и чакаме някой да се отпусне и да си каже мъката - качественно.

                  Сега става ли да си сгънем в домашни условия една клетка или трябва да си режем по старому тръбички под няКъв ъГъл , и да си ги свяряме(ЗаВАРяме) , или определено трябва да си пращаме в немско за да ни огъват плешките с излишни неща?

                  Не че много ме интресува - питам просто . Принципно.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнение за тръбогиб

                    Имам подобен https://www.onlinemashini.bg/hidravl...-t-1-22-/26872
                    Струваше към 350 лв и върши хубава работа . С тези най-простите вертикалните, за да сгънеш дълга тръба трябва да го качиш на високо. което е много тъпо .
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнение за тръбогиб

                      Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                      и ся кво ,
                      Всички ние дето се редим тука в тоя (censored) форум , и кат няма кво да правим , докат си допиваме ракиите ,
                      си бичим пас и чакаме някой да се отпусне и да си каже мъката - качественно.

                      Сега става ли да си сгънем в домашни условия една клетка или трябва да си режем по старому тръбички под няКъв ъГъл , и да си ги свяряме(ЗаВАРяме) , или определено трябва да си пращаме в немско за да ни огъват плешките с излишни неща?

                      Не че много ме интресува - питам просто . Принципно.
                      Според мен - не става в домашни условия или поне не в такива, дето се дискутират. Става, но козата си сака пръч.

                      Но има и други мнения, аз спирам по темата.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнение за тръбогиб

                        Камене, има разлика от търкулване на 2 тона джип в дерето и излитане на 800 кила муха с 200км/ч . При първото и да се сцепи някоя тръба няма драма, а и дебелината на тръбите не е изцедена до минимум, а се ползва с резерв. Едни 50кг повече нямат никакво значение. Най-малкото, като знаеш как си го сглобил знаеш колко да го засилиш, а в офроуда скоростта не решаващ критерий за класиране .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мнение за тръбогиб

                          Тва с готовите елементи е най голямата тъпня,която съм чувал.Колегата Русев го каза кратко точно и ясно - дорников тръбогиб.Едно от основните правила на каквато и да е конструкция е монолитността на съставните и части.Демек,свеждане на заварките до минимум.Не разбирам от кейджове,но смея да разбирам от тръбоогъване.За "сцепените"тръби хич няма да отварям дума,това си е лична отговорност на "разбирача"от тръби....Нищо лично...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мнение за тръбогиб

                            Как можа толкова глупости да изпонапишеш?
                            Викаш, готово излято коляно е по-слабо от огъната тръба, дето външния й радиус се е изтънил до размера на оризова хартия?
                            После пък заварките взеха да ти пречат.
                            По-напред казах в темата, че ако ще се въргаляте в калта и си мислите, че имате клетка - ок, но това само е да държи съответната кочина да не се разпадне на съставни части. А ако трябва да те държи цял и здрав самия теб, с тръбогиб няма да стане. Ма ти си действай ако щеш и с касата на вратата да огъваш тръбички.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мнение за тръбогиб

                              Ей-тоя сач от аватара е правен на дорников тръбогиб,развива скорости до 160-180км/ч за норматив.Три пъти съм тествал ролкейджа и не е мръднАл грам.Първият път беше зверско омятване,ако си любопитен виж във бокса "как се обърна Пламен Петров".Аман от разбирачи,ще правим ролкейджа с колена...
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мнение за тръбогиб

                                Каймане, наистина да се спреш.
                                Че най-вече излагаш себе си.
                                Както се каза по-горе-за здрава конструкция се изискава да има колкото може по-малко заваряване. То ебава майката на метала, но като нямаме друга опция-няма мърдане.
                                Може обаче да намалим шевовете като използваме тръбогиб, а не готови колена.ю Да, коляното е с еднаква дебелина на стената, но двата шева в краищата влошават конструкцията много повече от изтъняването на стената на тръбата по външния диаметър.
                                Като това изтъняване не е толкова страшно, не е много тънко там след огъване.
                                Моите клетки съм ги правил с колена, защото нямам тръбогиб, но това не означава,ч е това е правилния метод. Просто за нашето каране върши работа.

                                А и търтея даде изискванията на ФИА. Ако там не знаят какво да изискват...

                                По темата-ако се огъва на малък градус-тези с крика долу-горе стават. За по-сериозни градуси-тръбата се смачква, и вече не е това което трябва. Ако се налагат такива градуси-по-добре с колена, с луфт за провар, и добър заварчик.
                                Истината е в дорника, ама на малко места има такива. Поне които да вършат услуги.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X