Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лентоотрезна машина -> банциг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Лентоотрезна машина -> банциг

    Почини си малко и снимай, къде се намира машината?
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #62
      От: Лентоотрезна машина -> банциг

      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      Почини си малко и снимай, къде се намира машината?
      Това още сутринта му казах да направи. Защото ако се види размера и профила на колелото и на гумата ще може да се даде и по-правилен съвет.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #63
        От: Лентоотрезна машина -> банциг

        Няма значение, извинявам се на колегата, че му оспамих темата. Наистина му се извинявам, не исках!
        Извинявам се и на другите колеги, че ги занимавам с глупости.
        Извинявам се и на всички четящи моите мнения, че не им носят някаква полезна информация.
        Наздраве!

        Коментар


        • #64
          От: Лентоотрезна машина -> банциг

          Те информация носят, но със снимки ще донесат повече, пък и за теб ще допринесе повече темата. Все пак тук има хора способни да я произведат тази машина и то в по-читав вариант.
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #65
            От: Лентоотрезна машина -> банциг

            Навремето почнах да си правя такава машина . В процеса на работа ми дойдоха други идеи а и все време не остава и подарих проекта да където го бях докарал на един приятел . Той до къде го е докарал незнам не съм го виждал от няколко години . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0054.JPG
Прегледи:1
Размер:393.9 КБ
ID:5810177
            Последно редактирано от sek.1; 08-03-19, 05:15.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #66
              От: Лентоотрезна машина -> банциг

              Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
              Ленти си пазарувам от В и Д - Интернационал и са три пъти по трайни от Полимета,при еднаква цена
              Най читавите ленти на които съм попадал са от Хофман консулт .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #67
                От: Лентоотрезна машина -> банциг

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Най читавите ленти на които съм попадал са от Хофман консулт .
                Сега остава да споделиш критериите по които си оценил въпросните ленти като "най-читави" .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #68
                  От: Лентоотрезна машина -> банциг

                  Това вентилирани дискове ли са?
                  Принципно тези ребра нама ли да износват лентата по бързо?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Лентоотрезна машина -> банциг

                    Това имам предвид:

                    0885600006 - Чичо Коце

                    Коментар


                    • #70
                      От: Лентоотрезна машина -> банциг

                      Заовчената резба я оправих, но за гумените ремъци нямам още нищо от фирмата в БГ.
                      Като гледам, ще трябва да поръчам няколко комплекта, защото са хептен афиф. Не знам даже дали един комплект ще издържи колкото една лента. Като гледам на прима виста обаче нищо не ми ражда главата за ползване на някакъв техен заместител или намеса по колелата. Направи ми впечатление, че на едното колело ремъка влиза по-стегнато отколкото на другото и се замислям дали не е това причината за увреждането на ремъка (да е превъртял спрямо колелото и/или лентата). Нямам идея.

                      Също така, съществува четка за ремъка на работното колело, но не върши кой знае каква работа, защото както се вижда от снимките, този ремък вече се е набил доволно със стружки след 3-4 среза на винкел 50/50/6 мм. Прави и впечатление, че лентата се движи с аксиално изместване върху ремъците, а не по средата. Това, което явно я задържа върху ремъците е някакъв профил с наклон на зъбите на колелото, но не мога да съм сигурен, защото няма как да измеря, без да разглобя машината. Но ако има такъв наклон (а аз друго обяснение не се сещам), то ремъците винаги ще се износват неравномерно. Не ми се и мисли какво ще стане като се скъса ремък и се усуче вътре в затвореното с капак колело.

                      Според мен има страшно много компромиси, както конструкционни, така и технологични (лагерите по посока на движението буквално се бяха задръстили от стружки, и насочващите, и опорния), а фактът че самите ремъци са консуматив, който не е леснодостъпен в България (ще видим и на каква цена ще дойде от немско), правят машината непрактична за честа употреба. Тук въобще не говоря за ежедневна производствена употреба, а за чисти любителски изпълнения. Не бих я препоръчал на каквато и да е било цена, ще е хвърлена пара на вятъра. Ако някой мисли по друг начин, съм готов да я му продам след закупуването на новите ремъци, на цената, на която съм я взел, ремъците ще са подарък. Аз лично я взех, защото е компактна и нямам много място в гаража, но ако това се компенсира с компромисите, които виждам на първо четене, не - благодаря. Иначе реже хубаво. Ама докога ще издържат ремъците - по-скоро ще се предадат много рано. Я от стружките, дето се набиват, я от липса на стегнатост...

                      Иначе тази машина (както споменах по-рано в темата) иска отделна вертикална стойка, защото при изправяне върху оригиналната стойка, ще задвижва лентата нагоре по вертикалата, а не надолу.

                      Това от мен, дано да съм бил полезен на някой.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3610.jpg
Прегледи:1
Размер:399.9 КБ
ID:5810195Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3622.jpg
Прегледи:1
Размер:403.3 КБ
ID:5810196Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3612.jpg
Прегледи:1
Размер:382.0 КБ
ID:5810197Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3613.jpg
Прегледи:1
Размер:384.6 КБ
ID:5810198Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3614.jpg
Прегледи:1
Размер:429.5 КБ
ID:5810199Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3616.jpg
Прегледи:1
Размер:389.5 КБ
ID:5810200Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3618.jpg
Прегледи:1
Размер:393.5 КБ
ID:5810201Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3619.jpg
Прегледи:1
Размер:354.2 КБ
ID:5810202Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3621.jpg
Прегледи:1
Размер:418.4 КБ
ID:5810203
                      Последно редактирано от cayman; 08-03-19, 17:31. Причина: Допълнителна информация.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Лентоотрезна машина -> банциг

                        Разгледах някои неща в нетя и се оказа, че има значение колко е дебела режещата лента.
                        Тази, която при мен е дошла с машината е 0,70 мм. и всички псуват такава дебелина. Препоръчва се лента около 0,55 мм.
                        Сега, не знам това доколко е фактор, но е факт, че режещата лента, която ми е доставена с машината е около 0,70. И страшно трудно се провира между лагерите, направо е мъка. А пък е и доста трудно да я "завия" върху колелата.

                        Като се замисля, възможно е прекалено дебелата лента да е предизвикала всичките тия щети, особено като не е улегнала (тука може и глупост да казах). То може и лагерчетата да е прецакала вече. Но със сигурност като дойдат новите ремъци ще търся по-тънка лента. Препоръки къде се предлагат такива ленти? Лентата е 1140 мм.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Лентоотрезна машина -> банциг

                          Аз ленти си поръчвам от технолес, дебелината им е 0.65мм
                          Недостатък на дебелата лента при малък диаметър на колелата е, че се пука, особено ако постоянно стои опъната, за това аз я опъвам преди рязане и веснага след това рзхлабвам.
                          Лагерчетата едва ли са заминали, но не се знае и какви са сложили де.
                          Обаче това с движението на лентата към оператора на машината ме победи.... това за мен е най-голямата недомислица на тая машинка.
                          Профила на колелото и на бандажа също е гаден и е направен с цел да се купуват само техните (подозирам не много евтини) консумативи. За съжаление не виждам много варианти за “побългаряване”.
                          Ако се престърже и се направят канали за да нанижеш някак пистов ремък още повече ще намалиш диаметъра на колелото, което е крайно нежелателно.
                          Друг вариант е престъргване и “набиване” на пръстен, за да можеш да запазиш диаметъра и да ползваш някаква друга гума за бандаж, но това май е скъпо решение...
                          Не е нужно да се съобразяваш с мнението ми, в общи линии разсъждавам на глас
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар


                          • #73
                            От: Лентоотрезна машина -> банциг

                            Не бе, колега, извинявай за снощи, просто много се бях изнервил и беше моя грешка, че писах във форума. То не си е работа да вземеш нова машинка и тя да се прецака още при първата употреба.
                            Благодаря за съветите, добре дошли са!
                            Аз все още не изключвам и моя идиотска намеса по машината, че като се замисля, може и да не съм опънал паразитното колело като хората преди първия пуск, защото там работата не е вкл./изкл., а трябва да опънеш лостчето докрай (сигурно е с някакъв ексцентрик и пружина, знам ли), или да не съм сложил лентата като хората и тя да е прецакала ремъка. Защото сериозно повредения ремък е на паразитното колело, а не на задвижващото, а в това ми убягва логиката. Освен самия ремък да е бил некачествен от самото начало. Едва ли, ама де да знам.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Лентоотрезна машина -> банциг

                              Честно казано за любителска машина ми се вижда лошо решение с тези гумени бандажи.
                              На банцизите съм вихдал такова решение, но там по скоро почти съм убеден че гумата е направо волканизитана на колелото.
                              Според мен си опънал лентата прекалено много, от това гумата се премачква и разтяга, последствията са ясни.

                              За отпукането на лентите, много е спорен въпроса дали да отпускаме лентата когато нея използваме.
                              Тъй като и аз съм попадал на такива предположения, съм питал наколко познати дърводелци (все пак лентите са еднакви, дори по ниско качествени)
                              дори единия е бил даскал по дървообработване всички са ме поглеждали с насмешка.
                              Все пак като се замислиш, метала кое го мори отпускане и натягане.
                              Аз където работя, имаме такава настолна любителска машина, мога да кажа че зъбите изпадват доста преди да се скъса лентата, без да я отпускаме.
                              Последно редактирано от 1georgi; 08-03-19, 22:56.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Лентоотрезна машина -> банциг

                                Няма как да опъна лентата прекалено много, не зависи от мен. Има си лост за опъване на лентата и той е в позиция на опънато и отпуснато.
                                Което пак ме навежда на мисълта, че може би лентата е дебела.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X