Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

    Първоначално публикуван от SKF Преглед на мнение
    ...Вече се намериха доброжелатели с компетентни мнения как това е само за претопяване и тн...
    Подобни закачки си ги пускай покрай ушите. Дори и стругът да не е в перфектно състояние, в общият случай, някакъв струг е по-полезен от никакъв. На снимките изглежда съвсем прилично като за годините си.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #77
      От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

      Утре ще видя за обтегач и верига,табели не знам дали ще има но ще опитам да намеря.

      Коментар


      • #78
        От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

        Колеги, след 2 дни мъка [emoji38], желязото е на позиция, захранено и бръмчи! Почистването определено не протече както си мислех,обилно накисване с нафта и после обезмаслиъел за двигатели. Страшна мъка, 15 часа киснене, чоплене с каквото се сетите, миене, пръскане и вековната гадост не пада. 50% се изми, но другите 50%са станали част от отливката. После сушене, духане, WD40-сене и тн.
        Ден 2
        Преместване на позиция, първо с кранчето добре, но после бягане с препятствия [emoji38]. Тръби, крикове, лостове. Към обяд струга кацна на определеното място.
        Първо прегледах Ел. инсталацията
        Класика, всички бушони вътре с тел за ограда Хубавото е че близо има желвзария работеща в неделя и дори имаха всички амперажи.
        Захраних машината. Кеф. След миенето всичко работи.
        Веднага се започнаха ремонти.
        Ножодържача се държеше странно. При стегнато положение има хлабина. Мърда на ляво и дясно. Разглобих гледах, като натегнах горната гайка хлабината изчезна, но не спря да се върти като го разхлабия. Мърда ама не може да прескочи. След 30 мин ми омръзна и му извадих чекламите, ще живее без тях за момента. Сега се стяга нормално.
        Проблем 2 хлабина в шейната на напречният супорт. Клина е стегнат до упор. За момента съм го набутал на вътре под болта . Така клина влезна още няколко милиметра и нещата се нормализираха.
        Помпата на подавателната кутия работи! При високи обороти хвърчи много масло от счупеното горно стъкло.
        Тавата за стружки и бориол се оказа къса, явно съм натоварил тава от друг струг [emoji38].Общо взето всичко е нормално, Аз съм доволен малко по пало ще стягам нещата.
        Извинете за хаотичното писане,днес машината ми взе силите и акъла.
        Качвам и малко хаотични снимки [emoji38]
        Най-забавното беше, че се разпадна и водната помпа на камиона докато сваляхме машина.
        Няма да се излаганме, както обикновено. Цирка трябва да е пълен. [emoji38]

        Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • #79
          От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

          Браво!
          Супер изглежда машината

          Коментар


          • #80
            От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

            Липсва ти гайката която осигурява ремъчната шайба направи си и я сложи за да няма проблеми.

            Коментар


            • #81
              От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

              На "скрабаджиите" им пожелай здраве. Защото това им е останало. Акълът отдавна ги е напуснал. На тая машина и е рано за отпадъци. Има да поработи още едни 30-40 години.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #82
                От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                Колеги, леко леко стягам машината. Намерих обтегач за веригата на бързият ход, помпа и резервоар за охлаждането и няколко други дребни неща. Поръчах нови наблюдателни стъкла за маслото и таблица за резбите, а за момента направих една цигания, колкото да не пръска масло. Днес регулирах лагерите на шпиндела. Задният лагер беше добре мръдна 3-4мм, но предният беше много хлабав наложи се да го стена с 1/4оборот. След това направих проверка дали не съм прекалил със стягането, за 30мин работа на 1000оборота температурата се повиши с 10 градуса в зоната на предният лагер.
                Имате ли представа колко и какво масло да взема за обща смяна на всичкото? Класическото М10д или нещо по модерно? Има ли смисъл да промивам с нафта?

                Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • #83
                  От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                  Имай предвид, че някои от тоя тип термометри не работят добре на лъскави повърхности.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                    Нищо не си направил с лагерите.
                    Тия лагери не се регулират само с натягане.

                    Ще ти звънна да обясня

                    Поздрави

                    Коментар


                    • #85
                      От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                      Честито, колега.На мен ми изглежда прилично измит, но ако те дразни това което е останало потърси пароструйка назаем или наеми от някой магазин.Има гадости, които и най-добрия обезмаслител не премахва искат си топло.

                      П.С. С м10д си работят прекрасно,ако имаш откъде да го вземеш на добра цена няма да сгрешиш.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                        Честито, колега.На мен ми изглежда прилично измит, но ако те дразни това което е останало потърси пароструйка назаем или наеми от някой магазин.Има гадости, които и най-добрия обезмаслител не премахва искат си топло.

                        П.С. С м10д си работят прекрасно,ако имаш откъде да го вземеш на добра цена няма да сгрешиш.
                        Моя го карам с 5w40, че зимата ми е студено помещението и докато отвърне си свърша работа. Не се е оплакал - работи супер .

                        Коментар


                        • #87
                          От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                          Има си хас да се оплаче, той като нов такова масло не е виждал.Но мисли за отопление колега, че след време се отразява.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                            Сипвай му смело М 10 Д .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #89
                              От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                              Има си хас да се оплаче, той като нов такова масло не е виждал.Но мисли за отопление колега, че след време се отразява.
                              Начи виш сега, отопление има и за 15тина мина малката ми работилница става 15+ градуса. А след половин час вече е 20+,но машините и стените са си студени. Та затова така .

                              Унапе на студ НЕ РАБОТЯ и няма да работя!!!
                              Много години бачках цяла зима на около 0 градуса целодневно. Та ми е писнало.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                                Два тона чугун бая трудно се подгряват. На чичо ми в работилницата навремето (щото и той не топлеше постоянно), като набуха печката с дърва, започваше да кондензира вода по машините.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X