Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторен гайковерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От преходниците, дето купих, Makita и Milwaukee са с изтъняване, тоя на DeWalt е без изтъняване:


    Но, както се вижда на снимката, официално е за 72.5Nm. 100 я устиска, я не.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Онзи ден ми попаднаха от някъде такива,утре ще го снимам.

      Не знам колко ще държат обаче

  • Бях гледал някъде клипче където го пробват, устиска удивително много, по спомен двойно на даденото.Но рано или късно резултата е този
    Прикачени файлове

    Коментар


    • Тоя е дълъг. Аз взех къси, точно за да не губя въртящ момент.

      ...не че предвиждам друг сценарий де. Ще дойде на 11-ти, та има време до тогава.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • Ползвам на сета форм и до сега не успявам да го счупя със 165 нютона, възможно е да не се старая достатъчно .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
          Ползвам на сета форм и до сега не успявам да го счупя със 165 нютона, възможно е да не се старая достатъчно .
          Ако потроша тия трите при тестовете, и такъв ще взема.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Аз скъсах два-три за проба с лидълския импакт. Късат ми се на най-тънката част. След това обаче продължих със същите. Естествено ако го наклониш свободен преходника изпада.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • Kirilpm
              Kirilpm коментира
              Редактиране на коментар
              При мен и така се скъса и накрая го префасонирах на преходник за голямата дрелка.Сега с него и камък 17 си паля фрезата, понеже няма кой да ми оправи стартера.

          • Ъъъ на задното изтънено идеята му е да хо хваща сачмата на патронника. Ако се куса там, много лесно се лекува - изпилва се задната част почти до него и проблема приключва.

            Аз мислех че говорите за изтъняването точно зад квадрата, ето такова (червения сегмент):
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • Точно на опашката за захвата ми се скъсаха. После си ги вкарах и продължих,но не са "закачени "за импакта и изпадат, ако се наклони надолу.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                Точно на опашката за захвата ми се скъсаха. После си ги вкарах и продължих,но не са "закачени "за импакта и изпадат, ако се наклони надолу.
                Това не би трябвало да се случва. Вероятно патронника е малко поразбит от захвата напред (ако си ползвал повечко къси накрайници без захват). Той не би трябвало да поема никакви или почти никакви усилия от изтъненото назад. Ако си направиш накрайниците малко по-хлабави от изтъненото назад, би-трябвало да спрат да се трошат там. Или мисли за смняна на патронника.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  При мен 2 пъти се къса същият накрайник от предното изтънение точно до квадрата.Според милоки е proprietary steel, каквото и да значи това.Според 30 и кусур годишните български свредла се дупчи с малко зор и периодично охлаждане, според стругаря не видя зор да направи отвора вътре конусен.А преходниците от родния пазар се дупчат без проблем, пускат стружка като обикновен винкел и шестограма след набиване на преса сам си направи конуса, после станаха преходници за неударния винтоверт.

              • За кой отвор говориш?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  За допълнително пробития
                  Аз нали съм си мизерник, като се скъсаха преходниците на повечето остана много късо парче, недостатъчно за каквото и да е захващане.Та запилих тези остатъци, ударих им по едно центърче и на бормашината, сетне набих по парченце от счупен Г обрзаен шесограм, две какпи за фиксиране и станаха преходници за дрелка/винтоверт.Идеята ми беше, че стоманата не е нещо извънземно щом обикновено свредло за метал се справя.

              • Буцата дойде преди няколко дена. Днес дойде и малка бучка (117мм от "гъза" до "носа"):

                Не е чак толкова голяма буца, колкото човек си представя като чуе 1900Nm,:

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200312_200122.jpg Прегледи:0 Размер:144.9 КБ ID:6570891

                Това малкото, с 3 преходника (hex-1/4, 1/4-3/8, 3/8-1/2), не-ударен удължител и не-ударен камък, ми отви гайката на гумата без въобще да се замисли.

                ...е, на втората гайка строши преходника към 1/4, точно където му е пружинката и сачмата.



                Чакам си само ударната бормашина (М18 FPD2) и мисля да се кротна засега:
                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200312_195800.jpg Прегледи:0 Размер:171.9 КБ ID:6570892

                Поръчал съм един чарк (от друг гайковерт на Milwaukee), и вероятно малкото ще стане на квадрат 1/2. Поне по снимки всичко съвпада.

                На усет малкото е малко по-силно от Einhell-а, предвид че беше и с батерия на първа чертичка, както явно ги доставят Milwaukee (и трите ми дойдоха така, от различни търговци). Малките също.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Първо честито,някъде по темите ти бях казал че,рано или късно,ще я докараш до тук,разните парксайд,ейнхел и т.н ....тц

              • Големия гайковерт на Милоки е много уважаван сред американските другари.Там при инструментите има силна агитка на Snap On и щом нещо от друга марка е пробило, макар и от време на време да го плюят, значи е много добро.Аз имам по-старички инструменти - саблен трион и малък шлайф от тази марка и съм много доволен.

                Малкото ако питаш мен си го остави на НЕХ, като поработиш с него ще го обикнеш, а повечето комплекти на 1/4 имат камъни до 14мм, мен лично ме устройва.За запекли шестограмни, торксови и дванадесетостенни болтове направо си го ползвам с hex накрайника и съм страшно доволен.Само за ribe станадрта не намерих и си ползвам преходника от hex към 1/4 и оттам камъчета с набити вложки.

                Коментар


                • KingofROAD
                  KingofROAD коментира
                  Редактиране на коментар
                  А да знаеш случайно откъде може да се намери преходник от 1/4 hex към 1/4 sq, дължина поне 100-120-150мм? Масово се намират 30-50 мм.

                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не съм срещал никъде, аз ползвам удълженията за 1/4 като се наложи, но си е тъпичко при ударен инструмент да се ползват удължения.Имам едни торксови накрайници към 1/4 hex, които са поне 15см дълги, но убий ме не помня откъде ги имам, с тях пак се губи голяма част от удара, но е нищо в сравнение с това, което се губи в преходниците и хлопащите квадрати.

              • Аз чарка съм го поръчал (23 долара), та така или иначе ще пробвам. Може и да си го оставя, може и да купя още един. 86 английски пари е.

                Американците готвят и това:


                300Nm, и се вре навсякъде (56мм му е главата). Не е тресчотка - ударен гайковерт е.
                199 долара е на pre-sale цена в щатите. В Европа си траят.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                  ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                  Редактиране на коментар
                  Руси , не те разбрах .
                  Спарки , такова има ли с кабел и как се казва ?

                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не знам да има такова с кабел. То на това именно липста на кабел му е от осносните чачества.

                  Но, по всичко изглежда че в Европа ще почакаме. А от щатите не ми се поръчва.

                • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                  ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                  Редактиране на коментар
                  Преди време, тук ме разубедиха да вземам акумулаторни инструменти , ако няма да се ползват постоянно, та затова търся с кабел
                  Точно вчера разглабях спирачен апарат и ударния не се събираше в калника за едното болтче.

              • Изглежда добре, преди една-две години бях срещнал такова на друга марка, пак мисля че беше американска и бях решил да си взема, но се замислих трябва ли ми това чудо.Освен стадото пневматични гайковерти, имам и четири тресточки на въздух.Основния гайковерт, който ползвам ме е срам да го снимам, прилича на влачен след кола(при все че съм научен да си пазя инструментите), а тресчоките едната даже още и седи етикета, вършат ми работа, но щом за 10-12 години откакто съм ги взел не съм ги счупил или не съм ги подновил с нещо по-добро явно не са ми толкова жизнено важни, за електрически и през ум не ми е минавало.За ударен инструмент в тесни места от доста време ползвам звездогаечен ключ и подходящ по размер чук, резервният вариант е заварена тресчотка и пак съответния чук.

                Ако скоро му намериш работа сподели как се справя акумулаторният шлайф.

                Коментар


                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  Пневматични и гайковерт, и тресчотка, и такаламит имам. Ако като свикнах да не се съобразявам с кабели и въздух, предимно събират прах.

                  Това не е тресчотка, обаче. Ударен гайковерт си е. Не съм виждал подобно на въздух.

              • Шлайф ползвам доста често, тъй че ще има отзиви скоро. Все пак точно при него не очаквам кой-знае какви чудеса. Може евентуално да има малко повече вътък от Einhell-a, но не вярвам да е чак огромна разликата. Виж бормашината, дето чакам да дойде е 2 и кусур пъти по-мощна, а е по-малка.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X