Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Информация за този ретро струг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Информация за този ретро струг

    Здравейте колеги.Подариха ми едно старо стругче,но няма никаде табели за марка и модел (споменаха,че май е корейско).Дълго е 1500 мм.и скоростите му се определят със степенчати ремъчни шайби. В момента се разглобява за почистване,смазване и оглед на състоянието му.Ще се използва любителски за пристъргване на дребни неща.Та следват и малко питанки:
    1-Някой има ли представа какво чудо на техниката е това?
    2-Понеже няма двигател и смятам да му слагам монофазен такъв каква мощност и обороти да търся?
    3-Липсват зъбчатките за самохода и смятам да го побългаря или с друго малко двигателче с регулиране на оборотите (имам такова),или с ремъчна предавка от оста на шпиндела.Какво е съотношението м/у скороста на шпиндела и тази на винта(само за пристъргване)?
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Информация за този ретро струг

    Съмнитело ми е дали "побългаряването" в края на краищата няма да ти излезе колкото закупуването на комплектован напълно струг. Неизвестният произход на това нещо му е най-малката драма. Предвид възрастта му и очевидната липса на поддръжка, напълно реално е всичко де що може да се износи и разлуфти по един струг, тук да е изнсено и разлуфтено отвъд всякакви граници.
    В сегашния си вид става за дърводелски цели. Там не ти трябва самоход.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X