Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шлайф паста

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шлайф паста

    Покрай главата на мотокара установих че резервите ми от шлайф паста са на привършване . До сега ползвах българска от онова време в зелени пластмасови кутии ама вече обирам в кутията последната зърнистост 100 . Та кой какво ползва и от къде се снабдява ?
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Шлайф паста

    Най-доброто което съм ползвал е Алмазная,руска паста която не се измества от шлайфаните повърхности и работи достатъчно бързо.Виж във някой магазин за руски карантии,изглежда като дебел червен фулмастер на столче.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: Шлайф паста

      Аз съм доволен от Перматекс. В различните магазини цената варира между 18 и 28 лв. Прилича на падта за зъби, цвят бял/виолетов е опаковката
      Последно редактирано от ceko45; 19-09-18, 09:27.

      Коментар


      • #4
        От: Шлайф паста

        В кутии нямам, имам едни дето са на правоъгълни слитъци, френски. Купувани преди 5-6, може и повече години. Цена не помня, но не бяха скъпи. Купувал съм ги от магазин за зъботехнически консумативи. Сега вероятно и в нета ги има.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Шлайф паста

          Ние ползваме една в синя кутийка има я в онлайн магазините. Кутийката е кръгла и се отваря от двете страни. От едната страна е по-едра, а от другата по-ситна.

          Коментар


          • #6
            От: Шлайф паста

            Навремето пазарувах от ЗАИ Берковица за БДЖ. Това като бях снабдител там. Предполагам, че и сега има.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #7
              От: Шлайф паста

              Първоначално публикуван от vasilogn Преглед на мнение
              Ние ползваме една в синя кутийка има я в онлайн магазините. Кутийката е кръгла и се отваря от двете страни. От едната страна е по-едра, а от другата по-ситна.
              По описанието съдя че е на "Абро"-голям боклук,мъка е с нея да претрия клапан. А всъщност паста за какво се търси в темата?
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #8
                От: Шлайф паста

                Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                По описанието съдя че е на "Абро"-голям боклук,мъка е с нея да претрия клапан. А всъщност паста за какво се търси в темата?
                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Покрай главата на мотокара установих че резервите ми от шлайф паста са на привършване . До сега ползвах българска от онова време в зелени пластмасови кутии ама вече обирам в кутията последната зърнистост 100 . Та кой какво ползва и от къде се снабдява ?
                Клапани ще напасва.
                Леглата са райберовани , клапаните минати...
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: Шлайф паста

                  На двигателите ВАМО Перкинз Д 3900 в повечето случаи не си играя въобще със старите клапани . Направо нови струват няма и 5 лева бройката . Ако старите са читави и не са се вкопали много горе и долу ги пускам на заточката 45 градуса и ги качвам. При всички положения иска минимално припасване след шлайфането на клапаните и райбероването на леглата . Този двигател е безкрайно некапризен към всичко и като се направи читаво после едни поне 20 години не се пипа . То и сега го отворих за друго но понеже съм го отворил му правя всичко необходимо та да нямам ядове в обозримо бъдеще .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X