Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Ехее той много лачен, бравоо ​​​​​​
    Да си го ползваш със здраве и всяка стружка стотинка.
    Най-добре си отвори една нова тема и качвай снимки с поетапното развитие на проекта, като можеш да задаваш и конкретни въпроси ако има такива.

    Успех

    Коментар


    • #62
      Колеги, някой има ли чертежи с размерите на зъбните колела от лирата за тези стругчета. Мисля да ги 3Д принтирам. И в другата подобна тема съм писал с този въпрос.

      Коментар


      • #63
        Първоначално публикуван от brad4edat Преглед на мнение
        Колеги, някой има ли чертежи с размерите на зъбните колела от лирата за тези стругчета. Мисля да ги 3Д принтирам. И в другата подобна тема съм писал с този въпрос.
        Сметни си ги !
        Знаеш броя зъби на всяко колело, знаеш и модула (стъпката) от там изчисляваш. Ползвай солид уъркс, в библютеките има готови зъбни колела, които после можеш да извлечеш в чертеж. Незнам с какви файлове работи 3Д принтера, но предполагам, че са NC. CAM. SLDRP. или нещо от сорта, така че можеш директно да си ги запазиш. Къде ще ги принтираш и колко ще струва

        За изчисляването:
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #64
          Пивет! Изключително ти благодаря колега за чертежа!
          Ще опитам да ги изпринтя при мен в работилницата. Имам едно чудо на китайската техника, което съм доизпипал и ошлайфал доста в настройките. Flsun i3 plus
          Трябва да седна тия дни след работа и да ги разчертая, после ще кача и дам линк, към готовите .stl ( това чете принтера) файлове.
          Чудя се сам с каква пластмаса да принтя, PLA или ABS. PLA издуържа до към 50-60 градуса без деформиране, но пък ми се види по-твърда от abs. Ще го измисля.

          Коментар


          • #65
            Първоначално публикуван от brad4edat Преглед на мнение
            Пивет! Изключително ти благодаря колега за чертежа!
            Ще опитам да ги изпринтя при мен в работилницата. Имам едно чудо на китайската техника, което съм доизпипал и ошлайфал доста в настройките. Flsun i3 plus
            Трябва да седна тия дни след работа и да ги разчертая, после ще кача и дам линк, към готовите .stl ( това чете принтера) файлове.
            Чудя се сам с каква пластмаса да принтя, PLA или ABS. PLA издуържа до към 50-60 градуса без деформиране, но пък ми се види по-твърда от abs. Ще го измисля.
            Хайде да видим какво ще излезне. Мога да ти помогна с изчертаването. Я кажи кои колела ти трябват примерно за 1.5 стъпка или там за каквато искаш, да ги направим и да видим какво ще излезне. Аз имам всички зъбни колела за моя струг, но ме дразни че понякога на високи обороти зъбните колела издават кънтящ звук . Та ако стане пробата ще калкулираш колко чини едно тЪркало и да подготвям файловете

            Коментар


            • #66
              Мисля да разчертая всичките колела, понеже имам само три, като едното от тях е с нарушена повърхност. Ще ги чертая всичките, да си ги има комплект, като файл. Ще ми трябва известно време, дни. И после ще видиме, какво ще е като метраж на пълнителя и време и... И здравина.

              Коментар


              • #67
                Първоначално публикуван от brad4edat Преглед на мнение
                ... здравина.. .
                Малко скептично съм настроен за тази точка.

                В миналото ще остане, каквито сме били...

                Коментар


                • #68
                  Преди няколко дни един познат купи от някъде всички колела за лирата на С8 . Върти ми се в главата нещо около 10 лева на колело ми каза че е дал. Днес ще го питам .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #69
                    Привет! Качвам линка с пълния комплект лира зъбни колела за струг ц8м Пазарджишкия, но мисля, че и за други разновидности ще станат, понеже набора от колела е направо огромен и някои ги няма в българсия милиметров вариант. Има инчов вариант на колелата, вероятно за серии правени за износ.

                    https://www.thingiverse.com/thing:4096770

                    Колелата съм ги принтнал от Supеr PLA 870. Вече два месеца голямата Ц11 и Ц5 работят с колела от същия материал и нямат никакви признаци на захабяване. Мисля, че PETG също е подходящ материал.

                    Това са .STL файлове за 3Д принтери. CAD файловете не съм ги качил там.

                    Коментар


                    • I.Stoyanov
                      I.Stoyanov коментира
                      Редактиране на коментар
                      Интересно, как е лирата откъм шум и колко пари излиза едно колело принтирано при теб ?

                  • #70
                    8цата още не съм я пуснал в ход. В момента шабаровам паралелите на супурта. Но иначе на ц6 на който съм заредил двете паразитни зъбни колела да са принтирани се позатиши малко. Няма го това тънко пискливо дрънчене на метал от зъбните колела, но воя на скоростните кутии си е достатъчен да ти напълни главата понякога за цял ден

                    Цената обаче е доста относителна, много зависи от самото колело колко е голямо и колко материал ще глътне. Трябва спрямо нужното колело да се вкара файла в софтуера да го слайсне и да се види колко време и материал ще глътне. Колелото с 50 зъба го изпринти за около 8часа.
                    Другото с 100 зъба го принтира около 18 часа и гълта 60метра нишка. Ако се принти от PETG ще е около 20-25лв а ако се принти от Super PLA ще е около 30-40лв. Това са съвсем груби сметки, но там някъде ще да струва. Само да не стане фал да спре тока по време на принтирането... Тогава става грубо... понеже UPSа не може да устиска повече от 5 минути на принтера

                    Коментар


                    • #71
                      Първоначално публикуван от brad4edat Преглед на мнение
                      8цата още не съм я пуснал в ход. В момента шабаровам паралелите на супурта. Но иначе на ц6 на който съм заредил двете паразитни зъбни колела да са принтирани се позатиши малко. Няма го това тънко пискливо дрънчене на метал от зъбните колела, но воя на скоростните кутии си е достатъчен да ти напълни главата понякога за цял ден

                      Цената обаче е доста относителна, много зависи от самото колело колко е голямо и колко материал ще глътне. Трябва спрямо нужното колело да се вкара файла в софтуера да го слайсне и да се види колко време и материал ще глътне. Колелото с 50 зъба го изпринти за около 8часа.
                      Другото с 100 зъба го принтира около 18 часа и гълта 60метра нишка. Ако се принти от PETG ще е около 20-25лв а ако се принти от Super PLA ще е около 30-40лв. Това са съвсем груби сметки, но там някъде ще да струва. Само да не стане фал да спре тока по време на принтирането... Тогава става грубо... понеже UPSа не може да устиска повече от 5 минути на принтера
                      СУпер, цената ми се вижда приемлива. Ся остава да видим и колко време ще изкарат

                      Коментар


                      • #72
                        Ами аз смятам да ги оставя в струговете и да продължавам да ги въртя с тях, за да има реални набюдения, а не само приказки. За сега не са трепнали, но това е малко време 1-2 месеца. Нека поработят още и пак ще споделя след време дали са здрави и дали има износване на зъбите

                        Коментар


                        • #73
                          Все си мисля че е по бързо и лесно е класическото зъбонарязване .
                          Последно редактирано от sek.1; 13-01-20, 05:03.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #74
                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Все си мисля че е по бързо и лесно е класическото зъбонарязване .
                            Да де ама тогава в определени комбинации на колела и обороти се получава едно кънтене на самите колела, което е дразнещо.

                            Коментар


                            • #75
                              При колелата от технически пластмаси проблеми няма ако щеш и с тесла да ги нарязваш
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X