Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алуминиева отливка - къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Алуминиева отливка - къде?

    Здравейте! Дали някой знае място или фирма или цех, целта е да се отлее алуминиева отливка, която след последваща обработка да се превърне в колело за банциг. Прозвъних доста фирми но без успех. За да не се счита за реклама може и на лично. Поздрави!

  • #2
    От: Алуминиева отливка - къде?

    Що трябва да е отливка ? Купуваш материал и ти го обработват.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Алуминиева отливка - къде?

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Що трябва да е отливка ? Купуваш материал и ти го обработват.
      Виждал ли си колело на банциг?

      Коментар


      • #4
        От: Алуминиева отливка - къде?

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Виждал ли си колело на банциг?
        Да, ама колко мислиш, че ще му вземат за отливка и обработка ?! А и размера е според банцига.
        Най-добре е от някой за части, ама не виждам как ше стане.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Алуминиева отливка - къде?

          Прегледай обявите за такива колела. Все ще излязат, това не е рядко срещана машина. Номера с отливането става, ама после трябва да има и кой да ти го обработи.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Алуминиева отливка - къде?

            Колеги, по принцип се търси подобрение в конструкцията, затова искам да се отлее и обработи колелото. Когато намеря човек, който по принцип се занимава с такива неща ще обсъдим цена, но за сега такъв не съм открил.

            Коментар


            • #7
              От: Алуминиева отливка - къде?

              В олх има за 200лв както и цял банциг за 300лв.

              Коментар


              • #8
                От: Алуминиева отливка - къде?

                Какъв размер трябва да е колелото ?
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Алуминиева отливка - къде?

                  Първоначално публикуван от vasilogn Преглед на мнение
                  Колеги, по принцип се търси подобрение в конструкцията, затова искам да се отлее и обработи колелото. Когато намеря човек, който по принцип се занимава с такива неща ще обсъдим цена, но за сега такъв не съм открил.
                  Сподели какъв е банцига и какво подобрение се цели. Попитай колегата petroffbg (дано не съм сбъркал ника) той беше споделял нещо за леене на алуминий в неговата тема “какво успях да издялам на струг и фреза”
                  И аз имам един малък банциг с пукнато колело (от там и биене) но за момента съм го закрепил и ще го мисля чак като се откъсне.
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #10
                    От: Алуминиева отливка - къде?

                    Банцига е хоризонтален. Модел и марка - по-скоро самоделка. Проблема със сегашните колела е, че се пукат често и се получават биене, вибрации и се пукат и късат лентите. Друг проблем е, че лагерите превъртат в главините. Тия в олх то не стават защото главините/там дето се слагат лагерите /им е по-малко от моя размер. Освен това диаметрите са различни, а при гатерите трябва да има хоризонталноста на лентата. Друг проблем е, че на ремъчното колело има канал за ремъците на мотора /счупено е задвижващото/ и все пак се гонят някакви обороти спрямо мотора, може би някой някога ги е изчислявал. Общо взето не съм стигнал до извода, че ми трябва отливка защото ме мързи да търся, а защото съм сменил 4-5 колела, платил съм ги и не искам това да продължава. Също така съм наясно, че тия работи имат определен живот, но ми се иска да го удължа ако е възможно. Диаметъра на колелото е 47 см.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Алуминиева отливка - къде?

                      За целта ти трябва първо модел.Може да е старо колело на което се запушва централният отвор и по външният диаметър се залепва парче гума или балатум.А инак се прави най-често дървено копие(модел) със съответните прибавки и освобождения,за да може след обработка да се постигне желаният резултат.Никой леяр няма да ти направи отливка без модел,освен ако разполага със някакъв наличен и евентуално подходящ за твоите изисквания.Колко мм трябва да са в диаметър!?
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Алуминиева отливка - къде?

                        Зимаш плоча подходящ дурал и всеки фрезист ще ти свърши работа и, предвид материала, вече не би трябвало да се пука.

                        P.S. Това не може ли да се направи от чугуний ?
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Алуминиева отливка - къде?

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Зимаш плоча подходящ дурал и всеки фрезист ще ти свърши работа и, предвид материала, вече не би трябвало да се пука.

                          P.S. Това не може ли да се направи от чугуний ?
                          Няма ли да е много тежко?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Алуминиева отливка - къде?

                            Първоначално публикуван от vasilogn Преглед на мнение
                            Няма ли да е много тежко?
                            За тоя размер не би трябвало да е кой знае кво, щото комшиите ми имат бациг с бая по-големи търкалета, и мисля, че са от чугун.
                            Разсъждавам си, а и не мога да се сетя да съм виждал банциг с алуминиеви колела ?
                            А и какъв е тоя банциг с толкова малко колело, няма ли да си накълцаш ръцете с него ?!
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Алуминиева отливка - къде?

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Зимаш плоча подходящ дурал и всеки фрезист ще ти свърши работа и, предвид материала, вече не би трябвало да се пука.

                              P.S. Това не може ли да се направи от чугуний ?
                              Нямаш идея колко ще струва само заготовката.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X