Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Честито на големите сервизи !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Честито на големите сервизи !

    На паркинга пред къщи само крушка се сменя.
    https://www.monitor.bg/bg/a/view/remontite-pred-bloka-stavat-nezakonni-100270

  • #2
    От: Честито на големите сервизи !

    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
    На паркинга пред къщи само крушка се сменя.
    Което само по себе си е ОК. Все ми е тая дали някой сам си е запушил EGR-a, но работата по окачване, спирачна и кормилна уредба по тротоарите трябва да изчезне.
    Въпроса е как ще бъде регламентиран процеса по легализация на сервиз и как ще се контролира компетентността на работещите в него.
    42

    Коментар


    • #3
      От: Честито на големите сервизи !

      Факт е , че свободата на хората се ограничава все повече и повече под различни благовидни причини ( между другото честито на Варна новия разбойнически рекет "синя зона" ) . Морето се загражда отвсякъде , Ангелкова плаши с проверки свободно къмпингуващите , да ги вкара в "правия"път , скоро ще искат да им плащаме за въздуха , а музикаутор ще събират налог и за цвърченето на врабчетата .

      Коментар


      • #4
        От: Честито на големите сервизи !

        Какъв е проблема?
        като искаш да правиш пари от ремонти ще си плащаш и данъците! И ще отговаряш на изисквания. Ако не - стоиш дома при жена си и си бъркай с палец в задника!!!
        А за затапените EGR не съм съгласен. НЕ искам да дишаме аз и децата ми пушеците на тъпаци с коли по 500лв. Ако колата е стара нека да си отговаря на заводските спецификации!
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #5
          От: Честито на големите сервизи !

          Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
          Което само по себе си е ОК. Все ми е тая дали някой сам си е запушил EGR-a, но работата по окачване, спирачна и кормилна уредба по тротоарите трябва да изчезне.
          Въпроса е как ще бъде регламентиран процеса по легализация на сервиз и как ще се контролира компетентността на работещите в него.
          Сериозно ли питаш? От 1997-ма година насам всичко е толкова добре описано, че е въпрос само на политическо желание да бъдат ударени кепенците на всички полулегални сервизчета. За компетентността същата работа - надлежно заверена диплома от завършен техникум или курс ако все още се провеждат такива. Между другото, през 90-те години на миналия век, западняците не се интересуваха от дипломи. На утвърдени, да го кажем специалисти, се зачисляваха по 1-2-ма души за 6-месечно обучение, след което се държеше нещо като приемен изпит. Ако го издържиш почваш работа на дадената позиция. То и у нас при мръсните капиталисти преди 9-ти е било така - чирак, калфа, майстор със съответните "майсторски" свидетелства.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Честито на големите сервизи !

            Да си дойдем на думата

            ... За да контролират ремонтите по автомобилите от бившето ДАИ са готови да назначат допълнително персонал на работа, които по сигнали на граждани, както и на легалните сервизи да правят проверка, коментира по време на срещата Дамян Войновски, главен секретар на ИА "Автомобилна администрация". ...
            ДАЙ са готови да проверяват, да проверяват ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Честито на големите сервизи !

              Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
              Което само по себе си е ОК. Все ми е тая дали някой сам си е запушил EGR-a, но работата по окачване, спирачна и кормилна уредба по тротоарите трябва да изчезне.
              Въпроса е как ще бъде регламентиран процеса по легализация на сервиз и как ще се контролира компетентността на работещите в него.
              Затова тези неща си ги правиш само в гаража...
              На тротоара няма място за такива неща...
              Наскоро планирам смяна на спирачни дискове и накладки - силно се съмнявам, че сервизът ще почисти идеално повърхностите, и ще си играе да сваля и мие водачи...
              Та затова смятам сам да си направя тази работа - знам как става, и съм го правил на по-дърти автомобили... Или трябваше да се съглася на офертата на сервиза за 1500лв смяна на само предни дискове и накладки?
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: Честито на големите сервизи !

                Не са малко сервизите, които ще го свършат по- бързо и добре от теб , и то да речем за половината пари. Е те тия, нищо че са съвсем читави, пречат на големите. И първо тях ще ощавят, а сивото ще стане мръсно сиво. И не са само автосервизите.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Честито на големите сервизи !

                  Всичко добре, но ... Няма достатъчно квалифициран персонал дето да работи по сервизите. Скоро не се и очаква да има. Дори "гайкаджии" няма. Да не говорим за хора дето могат да четат техническа литература или чертежи. Всичко е ОК, ма пак слагаме "каруцата пред коня"!
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Честито на големите сервизи !

                    Този бизнес е голям и без ясен монополен играч към момента. Та се прокарва законово пътя да има такива по класическия милиционерси начин - забрани, наредби, проверки от разни доказали се служби ...

                    Явно парите от Еврофондове скоро ще свършат, та трябва да се мисли в перспектива ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Честито на големите сервизи !

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Не са малко сервизите, които ще го свършат по- бързо и добре от теб , и то да речем за половината пари....
                      За по-бързо - може и да може, защото нямам пълната комплектация оборудване - крикът ми е бавен, нямам пневмоинструменти...
                      За по-добре - въпросът винаги е много спорен... Когато си го правиш за себе си, понякога се престараваш (от което става и по-бавно), но пък за по-зле - не вярвам...
                      За половината пари? Абсурд - когато си го правиш през свободното време и за удоволствие - парите за труд са 0лв - т.е. трудно ще го направят по-евтино

                      Т.е. резултатът е 2/1 в полза на 'самообслужването'...
                      Между другото в Тойота форума преди време колега в Германия бе споделил, че му бяха направили забележка дали не се опитва да си ремонтира автомобила, заради това, че се бил навел под него да огледа....
                      Което не попречи колегата да си направи сам основен ремонт на двигателя (ама в гараж - далеч от острите немски очи ) ... И да си предяви автомобилът успешно пред ТЮФ...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Честито на големите сервизи !

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Затова тези неща си ги правиш само в гаража...
                        На тротоара няма място за такива неща...
                        Наскоро планирам смяна на спирачни дискове и накладки - силно се съмнявам, че сервизът ще почисти идеално повърхностите, и ще си играе да сваля и мие водачи...
                        Та затова смятам сам да си направя тази работа - знам как става, и съм го правил на по-дърти автомобили... Или трябваше да се съглася на офертата на сервиза за 1500лв смяна на само предни дискове и накладки?
                        +1

                        Да ми сменят ролки и ремъци на Сахарата ми искаха повече от колкото платих за закупуването на тунингован Черок, частите струват под 30% от цената на исканата сума.

                        Единствения оторизиран сервиз в Англия и дилър на оригинални части(двигателя на Сахарата) при условие, че им пратих снимка на двигателя, номер на шаси, номер на автомобил и Парт Номер на всяка част която поръчах ми изпратиха две грешни части - е как да им се доверя на такива специалисти.

                        Не е проблема с цените а с качеството или липсата на гаранция за такова, ако съм убеден, че ще ми свършат качествена работа и мога да им се доверя нямам ядове да си плащам, обаче да ме таковат накриво и без вазелин и да се държат с мен като с каторжник - НЕма стане.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Честито на големите сервизи !

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Какъв е проблема?
                          като искаш да правиш пари от ремонти ще си плащаш и данъците! И ще отговаряш на изисквания. Ако не - стоиш дома при жена си и си бъркай с палец в задника!!!
                          А за затапените EGR не съм съгласен. НЕ искам да дишаме аз и децата ми пушеците на тъпаци с коли по 500лв. Ако колата е стара нека да си отговаря на заводските спецификации!
                          Ами,ако искам,сам да си човъркам по колата в собствения си гараж?После какво...отивам в общината и си плащам,та да ми нанесат извършените ремонти в сервизната книжка???Аиде нема нужда...
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Честито на големите сервизи !

                            Те утре ще забранят и жената да си таковам. Ще трябва да я карам на лицензиран оплодител. Щото ако аз и лепна някоя болест, ще пламне целия квартал ...

                            Много им бърка в задниците, че умни и работливи хора намират начин да изкарат по някой лев. Вместо да емигрират.





                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Честито на големите сервизи !

                              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                              Ами,ако искам,сам да си човъркам по колата в собствения си гараж?После какво...отивам в общината и си плащам,та да ми нанесат извършените ремонти в сервизната книжка???Аиде нема нужда...
                              Ако колата е твоя не си сервиз
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X