Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пневматичен гайковерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Пневматичен гайковерт

    Анатоли , чува се едно много спечифично чукане на метел в метал при завиване с гайковерт.В повечето случаи , без значение от името на производителя , ако се продължи се получава деформация на метала.До скъсване.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #62
      От: Пневматичен гайковерт

      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
      Анатоли , чува се едно много спечифично чукане на метел в метал при завиване с гайковерт.В повечето случаи , без значение от името на производителя , ако се продължи се получава деформация на метала.До скъсване.
      Този за който споменаваш ,800 литра не е ли прекалено много.Какви пари е?
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #63
        От: Пневматичен гайковерт

        Приключвам темата по този начин. Купих нов гайковерт, пък от тук натам каквото стане. Благодаря на всички колеги за съветите и мненията, бяха ми полезни.
        Прикачени файлове
        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

        Коментар


        • #64
          От: Пневматичен гайковерт

          Колега кой модел е това и колко пари излезе? Как се държи? Алуминиев ли е или композит?
          Последно редактирано от maptod; 04-01-18, 22:54.

          Коментар


          • #65
            От: Пневматичен гайковерт

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:пневматичен-га&#10.jpg
Прегледи:1
Размер:57.6 КБ
ID:5777319Избягвайте този ударен механизъм - гола вода е.Въпреки,че вече масово са такива.

            Коментар


            • #66
              От: Пневматичен гайковерт

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11111.jpg
Прегледи:1
Размер:165.5 КБ
ID:5777320 Е това е истината.

              Коментар


              • #67
                От: Пневматичен гайковерт

                Гледам бая има писано по темата,но и времето си върви а на мен ми предстои да се поубурудвам.
                Също така и цените понамаляха и ще трябва да се купува винтоверт и тресчотка.
                Не съм някой професионалист но не съм и фен на евтините болкуци.
                Гледам че верт около 300 кинта е нормално.
                Просто кажете нещо,че аз сега навлизам в тази област.

                Коментар


                • #68
                  От: Пневматичен гайковерт

                  Най добре споделете за "приложенията" които планирате,че винаги има компромис.
                  За домашно - някой от серията "мини" -компактни и достатъчна мощ.Надписите са за 600,800,1100н.м., но истината е 350-450, което покрива 95% от ремонта по колите. Може да се предаде, само при гайките на полуосите или болта на коляновия вал.
                  Пневматичната тресчотка почти не я ползвам и мога и без нея.По важен е набора с удължителите и преходниците.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Пневматичен гайковерт

                    Не не ,искам да развива полуоски и колянови валове.
                    По лека кола трябва да може всичко,склонен съм да кача малко цената обаче съм гледал майстори дето работят с разни лигочи и цък !

                    Коментар


                    • #70
                      От: Пневматичен гайковерт

                      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                      Не не ,искам да развива полуоски и колянови валове.
                      По лека кола трябва да може всичко,!
                      Тогава 3/4 .

                      Коментар


                      • #71
                        От: Пневматичен гайковерт

                        1/2 на 10 бара развива всичко по една кола. Стига и нютоните да са над 700.
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • #72
                          От: Пневматичен гайковерт

                          Има на 1/2 и по 1 300 Nm. Иска около 6 бара и 300 л/мин.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Пневматичен гайковерт

                            Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                            Има на 1/2 и по 1 300 Nm. Иска около 6 бара и 300 л/мин.
                            Ще ги имам 300 литра.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Пневматичен гайковерт

                              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                              ,искам да развива полуоски и колянови валове.
                              ,склонен съм да кача малко цената !
                              Вероятно ще се наложи. Най-евтино и "приемливо" идва от Тайван.
                              -Гайковертите в този масов размер са с "изписани" нютони до 1800,но водещите производители не се увличат толкова и "спират" до 1300н.м. както сподели колегата. При тези параметри и максимално натоварване, производителите отчитат разход от над 700л. за минута,а среден около 300л..
                              Реално това не е проблем, защото в практиката непрекъснатата работа не надхвърля 10-20 секунди.
                              (имал съм случаи, болт на колянов вал да не можем да развием с гайковет 1 цол и след скъсани два преходника "запънах" един "механичен гайковерт" и болта се предаде-"разбра че съм го отписал". Това споделям за "илюстрация" ,че винаги може да се случи,но има и алтернативи)
                              Правилният избор в повечето случаи е компромисен.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Пневматичен гайковерт

                                Според мен за гайка на колянов вал (тази на шайбата му) добър гайковерт е първото, което трябва да се опита. През годините поне 4-5 пъти на най-различни двигатели се е случвало да се опитва с друго без успех, и накрая дори не до там претенциозен гайковерт (че и батериен такъв) свършва работата за няколко минути.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X