Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пневматичен гайковерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пневматичен гайковерт

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Дали ще успея да развия 24 ММ със гайковерта.гайката на динамото ,така както е зацепено към ремъка,питам защото ако не успея,ще трябва да ходя да купя нещо като лула но не съвсем,пък няма да имам много време за грешки.
    Питането ми е свързано с това дали ще приплъзва шайбата или гайковерта ще я разтрака ?
    Ще успееш ама първо махни ремъка.
    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

    Sofrace Offroad Team

    Коментар


    • От: Пневматичен гайковерт

      Ако не можеш с гайковерта не виждам със какво друго ще можеш-на място.
      Иначе генератора долу и по етапния ред.

      Коментар


      • От: Пневматичен гайковерт

        Етапния ред е пак с гайковерта...
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • От: Пневматичен гайковерт

          Има един чалъм за полеви условия,но трябва стар ремък от същия тип.Слага се ремъка в шайбата,осуква се с една щанга докато се пренатегне зверски и щангата се запъва.После може да се лашне гайката с лула или камък.

          Коментар


          • От: Пневматичен гайковерт

            Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
            Етапния ред е пак с гайковерта...
            Точно !

            Рязал съм и шайбата с абразива.
            Един ден съм псувал и обикалял един генератор на едно Рено.

            Коментар


            • От: Пневматичен гайковерт

              Развих го,със фактура по банка.Нов генератор.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Пневматичен гайковерт

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Развих го,със фактура по банка.Нов генератор.
                С такъв подход Александър Македонски се е справил с Гордиевия възел.До края на живота си е имал успехи!
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • От: Пневматичен гайковерт

                  Днес сменях предните амортисьори с газови.Имам ключ квадрат 3/4 мисля или 1/2 не съм сигурен точно но е като квадрата на гайковерта ,правен от някакво звено на танкова верига, представлява Г образно рамо към 40-50 см.
                  Гайките на главината със камък 32 и това рамо и аз отгоре, почти 110 кг.не успях да ги развия,понеже първия път като се заиграх със лидълския гайковерт есента и пробвах с него,не успя да ги помръдне,явно съм го мъчил преди да си оправя нещата с дебита и сечението на маркучите.Днес тая пишка ,разви гайката за около 10 секунди.

                  Реших че е случайност,на другата гума пак пробвах,пак за около 10 секунди я разви и нея....А аз скачах върху танковото звено и не успях.....

                  Много зор видях със събирането на пружините,сменял съм на нашите коли поне 20 пъти ,винаги ги мачкам със купето ...Тея не и не...Скоби,къса резбата,планки,гайките превъртат...със купето пробвах, мисия невъзможна...накрая се принудих да заваря две планки и със крика да ги свия,след тоя тунинг,смяна на амортисьор под 15 Мин.
                  Гайковерта ми свърши също страхотна работа със демонтажа и монтажа.


                  Обикновено биалетките ги свалям със флекса ,ако успея да ги развия със гедорито, трябва да държа контра със еврейска звезда и да развивам със звезда или лула.Гайковерта ги сваля за 3-4 сек.без контра.Незаменим инструмент.
                  Последно редактирано от Roninn; 20-05-18, 22:45.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Пневматичен гайковерт

                    Колко мъка има по тоя свят...
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • От: Пневматичен гайковерт

                      Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                      Колко мъка има по тоя свят...
                      Калине, всеки се справя както може. Но си прав...

                      Към колегата Анатолий - предполагам не си виждал летяща компресирана пружина от окачване на автомобил. Е аз съм... Не е нещо благоприятно, особено опасно. Има много начини, а вече и инструменти за да извършиш действието смяна на амротисьор/пружина на окачванет тип "Макрферсън" или койл овър.

                      За единични случай не си струва да даваш пари за хидравлични скоби и подобни. Ти си достатъчно кадърен и интилигентен за да си построиш нещо такова:

                      https://www.vbox7.com/play:801f45d554 , дано се вижда клипчето.

                      Иначе с качествени скоби (Топтул например), а не такива от руския пазар и натягане с гайковерта не би трябвало да имаш проблеми

                      Коментар


                      • От: Пневматичен гайковерт

                        Много би ми било интересно на BMW предни как се сменят с това устройство от клипа!��

                        Коментар


                        • От: Пневматичен гайковерт

                          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                          Много би ми било интересно на BMW предни как се сменят с това устройство от клипа!��
                          Кое от всичките BMW-та визираш. Наясно си че няма универсални инструменти и пособия. А и Анталои няма BMW

                          Коментар


                          • От: Пневматичен гайковерт

                            Да кажем Е 39 �� Знам,че Анатоли няма BMW но нали уреда е универсален? И аз съм сътворил една самоделка,хидравлична.
                            Ако се сетя ще я фотна,може да даде идея на някой!

                            Коментар


                            • От: Пневматичен гайковерт

                              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                              Колко мъка има по тоя свят...
                              Днеска смених и на другата кола,цялата операция ми отне около час.А лидълската чекия,продължава да къса болтове....В девет часа бях даже и на работа.




                              Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Пневматичен гайковерт

                                Е и кво като не е минало през сервиз?
                                Ае стига сте се напъвали толкова.
                                Човека иска да си смени сам частите,и си ги е сменил.
                                Много е лесно да съдим така отстрани.
                                Нали за два амортесора щяхте да го обръснете поне 60 кинта??? И за биалетките и стана стотака.
                                Доста хора бачкат за толкова поне 3 дена !

                                П.П. Ванка,не съм виждал във автоморга да свалят пружина със скоби,и не съм виждал някой да се удари !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X